ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2а-4269/09/1370
УХВАЛА
про передачу справи за підсудністю
14 липня 2009 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кравчук В.М., розглянувши в попередньому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за позовом приватного підприємства «ІНФОРМАЦІЯ_1» до виконавчого комітету Львівської міської ради, треті особи на стороні відповідача - Управління промисловості та підприємництва Львівської міської ради, Управління економіки Львівської міської ради, КП «Інспекція благоустрою та екології м. Львова», ЛКП «Львівелектротранс» про визнання незаконними дій щодо демонтажу рекламоносіїв, зобов'язання вчинити дії та скасування рішення виконкому Львівської міської ради № 742 від 16.06.2006 року,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 03 червня 2009р. у даній справі за позовом приватного підприємства «ІНФОРМАЦІЯ_1» до виконавчого комітету Львівської міської ради, треті особи на стороні відповідача - Управління промисловості та підприємництва Львівської міської ради, Управління економіки Львівської міської ради, КП «Інспекція благоустрою та екології м. Львова», ЛКП «Львівелектротранс» про визнання незаконним демонтажу рекламоносіїв, зобов'язання вчинити дії, скасування рішення виконкому Львівської міської ради № 742 від 16.06.2006 р., було скасовано постанову господарського суду Львівської області від 21 грудня 2006 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 14 червня 2007 року, а справу № 1/789-12/284А направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
З супровідним листом Вищого адміністративного суду України від 04 червня 2009 року № К-15210/07 зазначена справа надійшла на адресу Львівського окружного адміністративного суду.
В попереднє судове засідання сторони та їх представники не з'явилися, хоча були належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи. Відповідно до ч. 2 ст. 22 КАС України неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання про передачу справи.
Як вбачається з позовних вимог, які позивачем не змінювалися протягом всього часу розгляду справи, вони стосуються виконавчого комітету Львівської міської ради.
Відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адмін істративним судам підсудні адмін істративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адмін істративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адмін істративним судам.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 року виконавчі комітети є виконавчими органами міських рад. Відтак, в иконавчий комітет Львівської міської ради є виконавчим органом місцевого самоврядування і не є органом державної влади чи іншим державним органом. Окрім того, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адмін істративним судам підсудні адмін істративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адмін істративним судам.
За таких обставин суд дійшов висновку, що справа не належить до предметної підсудності Львівського окружного адміністративного суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 21 Закону України "Про судоустрій України" місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди, а також військові суди гарнізонів.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України суд передає адмін істративну справу на розгляд іншого адмін істративного суду, якщо після відкриття провадження у справі виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності. Враховуючи наведене, справу слід передати на розгляд до іншого адміністративного суду.
Визначаючи адміністративний суд, на розгляду якого слід передати справу, суд виходить з положень ч. 2 ст. 19 КАС України, відповідно до якої а дмін істративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адмін істративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.
Як вбачається з резолютивної частини позовної заяви, ПП «ІНФОРМАЦІЯ_1» просить визнати незаконними дії виконавчого комітету Львівської міської ради щодо демонтажу належних позивачеві рекламоносіїв, зобов'язати відновити розташування зазначених рекламоносіїв та повернути їх в попередній стан. І лише у п. 4 просить скасувати рішення виконкому від 16.06.2006р. № 742. З наведеного вбачається, що права позивача, на його думку, порушені, насамперед, незаконними діями відповідача. Тому відповідно до ч. 2 ст. 19 КАС України справу слід передати адміністративному суду за місцем знаходження позивача. З урахуванням зазначеної позивачем адреси: АДРЕСА_1, яка згідно адміністративно-територіального устрою м. Львова належить до Шевченківського району м. Львова, таким судом є місцевий суд Шевченківського району міста Львова.
Керуючись ст.ст. 18, 19, 22 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
у х в а л и в:
1. Адміністративну справу за позовом приватного підприємства «ІНФОРМАЦІЯ_1» до виконавчого комітету Львівської міської ради, треті особи на стороні відповідача - Управління промисловості та підприємництва Львівської міської ради, Управління економіки Львівської міської ради, КП «Інспекція благоустрою та екології м. Львова», ЛКП «Львівелектротранс» про визнання незаконним демонтажу рекламоносіїв, зобов'язання вчинити дії, скасування рішення виконкому Львівської міської ради № 742 від 16.06.2006р. «Про скасування дозволів на розміщення зовнішньої реклами» передати на розгляд до місцевого суду Шевченківського району міста Львова.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Про апеляційне оскарження ухвали спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адм іністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адм іністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження ухвали подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвалу, якщо її не скасовано, вона набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя - підпис - В.М.Кравчук
З оригіналом згідно:
Суддя В.М.Кравчук