Судове рішення #5607947

 

 

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 2а-4266/09/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 09 липня 2009 року          

                                                              

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

       головуючого-судді                                                             Кравчука В.М.

       при секретарі судового засідання                                     Ганачівська Л.Ю.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові справу за позовом  Прокурора м. Борислава в інтересах уповноваженого державного органу - Пенсійного фонду України в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Бориславі до Малого приватного підприємства  «ІНФОРМАЦІЯ_1» про стягнення заборгованості в сумі 14 192,58  грн.,- 

ВСТАНОВИВ:

 

Прокурор м. Борислава звернувся в суд в інтересах уповноваженого державного органу - Пенсійного фонду України в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Бориславі з адміністративним позовом до Малого приватного підприємства  «ІНФОРМАЦІЯ_1» про стягнення заборгованості в сумі 14 192,58  грн.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги. В обґрунтування позову покликається на те, що відповідач в порушення вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р. не сплатив внески на обов'язкове державне пенсійне страхування, а тому з нього слід стягнути суму заборгованості. Позовні вимоги просить задоволити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, подав письмове клопотання про розгляд справи без його участі, в якому позов визнав та зобов'язується оплатити суму боргу до кінця поточного місяця.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши надані суду докази в межах заявлених вимог, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

МПП «ІНФОРМАЦІЯ_1» є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Згідно розрахунку Управління Пенсійного фонду України в м. Бориславі, заборгованість відповідача за внесками на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за лютий, березень та квітень 2009 р. становить 14192,58 гривень. Заборгованість, наведена у розрахунку, відповідачем визнана. Визнання відповідає фактичним обставинам, які підтверджуються розрахунками суми страхових внесків за лютий, березень, квітень 2009р., які відповідач подавав до Управління Пенсійного фонду  в м. Бориславі. Таким чином, фактичні обставини сторони визнають, а спір виник лише у зв'язку із незадовільним фінансовим становищем МПП «ІНФОРМАЦІЯ_1».

Відповідно до ч. 3 ст. 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р. (з наступними змінами і доповненнями), страхувальники набувають статусу платників страхових  внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду. Відповідач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду м. Борислава.

Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 17 цього Закону страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Відповідно до п. 6 ст. 20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для відповідача, як платника внесків, з урахуванням положень пп. 1, 2, 4 ст. 14 цього Закону, є календарний місяць.

Відповідно до ч. 12 ст. 20 зазначеного вище Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 Закону територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

У разі якщо страхувальник не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

05.05.2009р. відповідачеві була виставлена вимога № 140 про сплату боргу. Факт отримання вимоги засвідчено підписом директора МПП «ІНФОРМАЦІЯ_1» ОСОБА_1 Вимога боржником не оскаржена, а відтак, сума недоїмки вважається узгодженою. Відтак, управління Пенсійного фонду України у м. Бориславі має право звернутися до суду із вимогою про її стягнення.

Відповідно до ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991р. представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Підставою представництва у суді інтересів держави - наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.  Формами представництва є, зокрема, звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави. Прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво в будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законом

Відтак, прокурор м. Борислава звернувся до адміністративного суду в інтересах Управління Пенсійного фонду України в м. Бориславі з підстав, в порядку та в межах повноважень, передбачених Законом України «Про прокуратуру».

За таких обставин, позовні вимоги, заявлені прокурором м. Борислава в інтересах Управління Пенсійного Фонду України у м. Бориславі є обґрунтованими, підтверджуються зібраними та дослідженим в судовому засіданні доказами, а тому позов підлягає до задоволення.

У відповідності до вимог ч. 4 ст. 94 КАС України у  справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 17-19, 86, 94, 160-163 КАС України, ст.ст. 17, 20, 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р. (з наступними змінами і доповненнями), суд -

П О С Т А Н О В И В :

 

1. Позов задоволити.

2. Стягнути з Малого приватного підприємства «ІНФОРМАЦІЯ_1» (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Бориславі (м. Борислав, вул. Чорновола, 2, ідентифікаційний код 22400800) 14192 гривень 58 копійок.

 

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Про апеляційне оскарження постанови спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адм іністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адм іністративного суду.

Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо постанову було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанову, якщо її не скасовано, вона набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 10 липня 2009 року

 

Суддя                             - підпис -                             В.М.Кравчук

 

З оригіналом згідно:

Суддя                                                                           В.М.Кравчук

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація