ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 2а-4252/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 липня 2009 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого-судді Кравчука В.М.,
при секретарі судового засідання Кріль Х.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові справу за позовом Львівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України до громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 про примусове видворення за межі території України, |
ВСТАНОВИВ:
Львівський прикордонний загін Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України 30 червня 2009 року звернувся в адміністративний суд з позовом до громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, в якому просить суд постановити рішення про примусове видворення відповідача за межі території України та продовження терміну тримання відповідача на термін, необхідний для видворення в примусовому порядку до шести місяців з метою підготовки документів на примусове видворення, з утриманням в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.
В обґрунтування свої вимог, позивач покликається на порушення відповідачем встановленого порядку в'їзду в Україну та перетину державного кордону, що виявилася у спробі незаконного перетинання державного кордону з України в Республіку Польща поза пунктами пропуску через державний кордон в районі 646 прикордонного знаку, що на території Річківської сільської ради Жовківського району Львівської області, яка мала місце 23 червня 2009 року.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві, просить останні задоволити. Окрім того, подав заяву, в якій просить суд звернути рішення по справі до негайного виконання.
Відповідач під час встановлення особи в судовому засіданні повідомив суд, що справжнє його ім'я - ОСОБА_2, а не ОСОБА_1. На підтвердження особи відповідача представником позивача було додано персональну картку НОМЕР_1, на якій особа, візуально схожа на особу, що була присутня в судовому засіданні, зазначена як ОСОБА_2. У зв'язку із встановленням іншого прізвища та імені відповідача, ніж те, яке було повідомлене посадовим особам Львівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України під час затримання, представник позивача подав заяву про уточнення відомостей про відповідача. Зазначену заяву ухвалою суду було задоволено: ухвалено вважати особу, зазначену в позовні заяві та доданих до неї документах як ОСОБА_1, - ОСОБА_2.
Відповідач позов визнав.
Як вбачається з протоколу про адміністративне затримання, складеного начальником відділення ІПС ВПС «Рава Руська» ОСОБА_3, громадянина Республіки Молдова ОСОБА_2 (зазначений як ОСОБА_1) 23.06.2009 року затримано під час спроби незаконного перетину державного кордону із України в Польщу поза межами пункту пропуску через державний кордон та був затриманий на відстані 2000 метрів від лінії державного кордону на напрямку 646 прикордонного знаку, територія Річківської сільської ради Жовківського району Львівської області, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 204 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Свою провину у незаконному перетині державного кордону затриманий визнав.
З пояснення затриманого вбачається, що метою незаконного перетину державного кордону України був виїзд в одну із країн Західної Європи. Ці ж свої пояснення відповідач підтвердив в судовому засіданні.
23.06.2009 р. відповідача було передано у приміщення відділу прикордонної служби «Рава-Руська» Львівського прикордонного загону на термін до 15 діб з метою встановлення особи та припинення правопорушення.
Постановою Жовківського районного суду Львівської області від 24.06.2009р. у справі № 3-1227/2009 року ОСОБА_1 (справжнє ім'я - ОСОБА_2) визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204-1 ч.2 КпАП України та застосовано до нього адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту строком 15 діб. Зазначена постанова набрала законної сили. Відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини. Таким чином, обставини, встановлені Постановою Жовківського районного суду Львівської області від 24.06.2009р. у справі № 3-1227/2009 року щодо ОСОБА_1 (справжнє ім'я - ОСОБА_2), додаткового доказування не потребують, а факт вчинення відповідачем правопорушення слід вважати доведеним.
Заслухавши пояснення відповідача та представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, даючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд вважає, що позов слід задоволити з наступних підстав.
Згідно ст. 29 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 04.02.1994 року (з наступними змінами та доповненнями), іноземці та особи без громадянства, які вчинили злочин, адміністративні або інші правопорушення, несуть відповідальність на загальних підставах.
Відповідно до ч.1 ст. 32 зазначеного Закону іноземець та особа без громадянства, який вчинив злочин або адміністративне правопорушення, після відбуття призначеного йому покарання чи виконання адміністративного стягнення може бути видворений за межі України.
Як передбачено ч. 2 ст. 32 згаданого Закону, іноземець та особа без громадянства можуть бути видворені за межі України за рішенням органів внутрішніх справ, органів охорони державного кордону (стосовно осіб, які затримані у межах контрольованих прикордонних районів при спробі або після незаконного перетинання державного кордону в Україну) або Служби безпеки України з наступним повідомленням протягом 24 годин прокурора про підстави прийняття такого рішення, якщо дії іноземця та особи без громадянства грубо порушують законодавство про статус іноземців та осіб без громадянства, або суперечать інтересам забезпечення безпеки України чи охорони громадського порядку, або коли це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України.
Реалізуючи свої права та свободи, відповідач міг у встановленому порядку іммігрувати в Україну або іншу Європейську країну на постійне місце проживання, не завдавши шкоди національним інтересам України. Проте, встановленого законом порядку в'їзду в Україну та перетину державного кордону України відповідач не дотримався, чим порушив вимоги ст. 25 та ст. 28 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без і громадянства».
Відповідно до положень ч. 5 ст. 32 даного Закону, орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.
З пояснень відповідача немає достатніх підстав вважати, що він виконає рішення про видворення в добровільному порядку. Як пояснив відповідач, у нього відсутні кошти та дійсні документи для повернення на Батьківщину, родинні зв'язки на території України, власне житло, постійні джерела для існування. Тому суд вважає вимоги позивача про примусове видворення відповідача обґрунтованими.
Окрім того, суд вважає, що у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року №1110 «Про затвердження типового положення про пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні» та Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 16.10.2007 року № 390, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.11.2007 року за № 1268/14535, підлягають задоволенню і вимоги позивача щодо продовження терміну тримання відповідача на термін, необхідний для видворення в примусовому порядку до шести місяців з метою підготовки документів на примусове видворення, з утриманням в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.
Розглядаючи заяву позивача про звернення постанови суду до негайного виконання, суд керується п. 3 ч. 2 ст. 256 КАС України, відповідно до якого суд, який прийняв постанову, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи може звернути до негайного виконання постанову про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.
Зважаючи на зібрані у справі докази, які свідчать про вчинення відповідачем правопорушення, визнання ним позову, суд дійшов висновку, що звернення постанови до негайного виконання відповідає інтересам відповідача, оскільки забезпечить його швидке повернення на Батьківщину.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються .
Керуючись ст.ст. 17-19, 72, 86, 94, 160-163, 256 КАС України, ст. 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 04.02.1994 року, суд -
П О С Т А Н О В И В :
1. 1. Позов задовольнити.
2. 2. Примусово видворити за межі території України громадянина Республіки Молдова ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження.
3. 3. Продовжити термін утримання громадянина Республіки Молдова ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, на термін необхідний для видворення в примусовому порядку до шести місяців (до 08.01.2010 року) з метою підготовки документів на примусове видворення, з утриманням в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.
4. 4. Постанову звернути до негайного виконання.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлений 09 липня 2009 року.
Суддя - підпис - В.М.Кравчук
З оригіналом згідно:
Суддя В.М.Кравчук