Судове рішення #5606150

Справа № 2-2503/09 р.

           

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

 16 червня  2009    року  Соснівський   районний суд м. Черкаси   в складі

головуючого судді                        Токової Т.Л.  

при секретарі                                    Поліщук Л.П.,

розглянувши у судовому засіданні  судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2   про зміну розміру  аліментів на утримання неповнолітньої дитини,-    

ВСТАНОВИВ:

  ОСОБА_1.  звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2  про зміну розміру  аліментів на утримання неповнолітньої дитини, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що сторони перебували в шлюбі, від якого маємо дочку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Рішенням Соснівського   районного суду м. Черкаси від 06.12.2006 року  з відповідача ОСОБА_2 утримуються аліменти в розмірі 500 грн. на користь позивача на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. На даний час відповідач працює, його матеріальний стан змінився, а саме поліпшився, він отримує заробітну плату більш, ніж як 3000 грн. Позивач за останні місяці роботи залишилася без роботи та засобів існування, тому коштів на утримання дитини не вистачає.  Тому просить збільшити розмір аліментів і стягнути з відповідача аліменти в розмірі 1/3 частини  його доходів на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1

    В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 змінила свої позовні вимоги та просила стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини в розмірі ? частини .    

  Відповідач в судове засідання не з»явився, але надіслав заяву в якій просить розглядати дану справу у його відсутність та не заперечує проти стягнення з нього аліментів в розмірі не більше 25% щомісячно.

 Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, за таких підстав:

      Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Тому суд, врахувавши, згідно зі ст. 182 СК України всі обставини, що мають  істотне значення при визначенні розміру аліментів, вважає, що відповідач ОСОБА_2.  повинен  надавати  матеріальну  допомогу  на  утримання своєї неповнолітньої дитини, оскільки згідно зі свідоцтвами  про  народження, являється її батьком та має змогу матеріально її забезпечувати.

  Згідно з положеннями ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини ( аліменти ) присуджуються у частці від доходу того з батьків, з кого дані аліменти стягуються  , а відповідно до  ст.181 Сімейного кодексу України, кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі, але не менше ніж 30 відсотків  прожиткового мінімуму  для дитини відповідного віку. Згідно ст. 192 СК УК України розмір аліментів визначений за рішенням суду  або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.

    На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 180, 181, 182, 183, 191, 192 СК України та 88  , ч.4 ст.130,ч.4ст.174 ,208 ,209,213.214,215,294 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

    Позов   -  задовільнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, народженого в  с. Журавлинка, Кіровоградської області, аліменти на   користь  ОСОБА_1  для утримання  доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення нею повноліття в розмірі 1/4   частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 30 відсотків  прожиткового мінімуму  для дитини відповідного віку  ,  щомісячно, починаючи з 16.02.2009 року.

Виконавчий лист від 06.12.2006 року відкликати.

Стягнути з ОСОБА_2 держмито в сумі 51 гривні та 7,5 грн. витрат на інформаційно  – технічне забезпечення  на користь держави.

Допустити рішення в порядку  п.1 ч.1ст. 367 ЦПК України до негайного виконання.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення  рішення . Апеляційна скарга  на рішення суду  подається  протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження  через суд першої інстанції.

     Головуючий:                                  С.Є.Токова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація