Справа № 2-688/09р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 серпня 2009 року. м. Берегово.
Берегівський районний суд Закарпатської області в складі: головуючого Драб В.І., при секретарі Гарані О.А., з участю перекладача ОСОБА_7., розглянув у відкритому судовому засіданні, в залі суду м. Берегово, цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_4 до виконавчого комітету Гутівської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок садибного типу, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1., ОСОБА_2., ОСОБА_3., ОСОБА_4. звернулися до Берегівського районного суду з позовом до виконавчого комітету Гутівської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок садибного типу АДРЕСА_1.
Позов мотивували тим що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_6., яка була бабусею позивачів ОСОБА_2., ОСОБА_3., ОСОБА_4 , та матірю померлого чоловіка позивачки ОСОБА_1., який помер ще раніше,- ІНФОРМАЦІЯ_2.
ОСОБА_6. до дня своєї смерті проживала разом із ними у будинку АДРЕСА_1.
Маючи намір оформити спадщину за правом представництва після померлої бабусі, виявили, що будинок не зареєстрований.
Позивачка ОСОБА_1. уклала шлюб із сином померлої ОСОБА_5. ІНФОРМАЦІЯ_1 і з того часу по даний час проживає у спадковому будинку, діти ОСОБА_2., ОСОБА_3., ОСОБА_4,- позивачі народилися, проживають та зареєстровані також у даному будинку, однак, як внуки померлої не можуть спадкувати будинок, оскільки ОСОБА_6. правовстановлюючого документу на нього не мала.
Відповідно до ч.2,3,4 ст. 355 ЦК України, майно може належати особам на праві спільної власності з підстав, не заборонених законом. Спільна власність вважається частковою, якщо договором або законом не встановлена спільна сумісна власність на майно.
В судовому засіданні позивачі позов підтримали, просили суд визнати за ними право на спільну часткову власність із рівними частками по ј частці на житловий будинок садибного типу АДРЕСА_1.
Відповідач – представник виконкому Гутівської сільської ради в судове засідання не з’явився, подали до суду заяву в якій просять суд справу розглянути у їх відсутності, не заперечують проти задоволення позовних вимог позивача.
Заслухавши пояснення позивачів, іх представника, перевірив матеріали справи, оцінив докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_6., яка була бабусею позивачів ОСОБА_2., ОСОБА_3., ОСОБА_4 , та матір’ю померлого чоловіка позивачки ОСОБА_1., який помер ще раніше, - ІНФОРМАЦІЯ_2.
ОСОБА_6. до дня своєї смерті проживала разом із позивачами у будинку АДРЕСА_1. Будинок не зареєстрований.
Відповідно до ст. 1266 ЦК України, внуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.
Позивачка ОСОБА_1. уклала шлюб із сином померлої ОСОБА_5. ІНФОРМАЦІЯ_1 і з того часу по даний час проживає у спадковому будинку, діти ОСОБА_2., ОСОБА_3., ОСОБА_4,- позивачі народилися, проживають та зареєстровані також у даному будинку.
Відповідно до ст. 368 ЦК України спільна сумісна власність у сімейних у сімейних відносинах законом встановлюється тільки на майно набуте подружжям за час шлюбу, між позивачами може бути встановлена тільки спільна часткова власність, з визначенням часток кожного у праві власності, як передбачено ст.ст.356,357 ЦК України.
Позовні вимоги позивачів доведені також матеріалами справи, а саме: свідоцтвами про смерть, копією довідками Гутівської сільради, свідоцтвом про укладення шлюбу, свідоцтвами про народження.
Таким чином, позов ОСОБА_1., ОСОБА_2., ОСОБА_3., ОСОБА_4 до виконавчого комітету Гутівської сільської ради про визнання за ними право на спільну часткову власність із рівними частками по ј частці на житловий будинок садибного типу АДРЕСА_1 - слід задоволити.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, ст.ст., 355, 356, 357, 1266, 1268 ЦК України суд, -
Р І Ш И В:
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 право на спільну часткову власність із рівними частками по ј частці на житловий будинок садибного типу АДРЕСА_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: Драб В.І.