Справа № 2-2428/2009р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 липня 2009 року Шостинський міськрайсуд Сумської області в складі:
головуючого судді - Євтушенко Т.І.
при секретарі - Антошко Т.А.
розглянув у попередньому судовому засіданні в м. Шостка Сумської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням , -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулись до Шосткинського міськрайсуду з вищевказаним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що вони зареєстровані та проживають в АДРЕСА_1 . Відповідач по справі хоча і зареєстрований за вказаною адресою, однак з 2004 року там не проживає і кошти за комунальні послуги не сплачує. Позивачі змушені сплачувати за відповідача частину комунальних платежів, а так як на теперішній час отримують невеликий за розміром дохід, не можуть собі дозволити сплачувати частину платежів відповідача. Тому були змушені звернутися до суду з вказаним позовом.
В попередньому судовому засіданні позивачі підтримали свої позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач в попереднє судове засідання не з’явився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, надав суду заяву, в якій позов визнає та просить розглядати справу без його участі.
Вислухавши пояснення позивачів, свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , які підтвердили, що дійсно в 2004 році відповідач по справі поїхав на заробітки до Росії і там залишився проживати, з тих пір до м. Шостка не приїжджав, а позивачі змушені за нього сплачувати комунальні послуги, дослідивши матеріали справи, а саме: копію свідоцтва про право власності на житло (а.с.6), згідно якого позивачі приватизували вказану квартиру, копію довідки про склад сім’ї (а.с.7), з якої вбачається, що позивачі та відповідач по справі зареєстровані в АДРЕСА_1 , суд дійшов висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню.
Згідно ст. 405 ЦК України, член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Таким чином у судовому засіданні встановлено, що протягом більше одного року відповідач за місцем реєстрації не проживає, ніякого інтересу до помешкання не проявляє, не сплачує комунальні послуги, і тому його слід визнати таким, що втратив право на користування жилим приміщенням.
Керуючись ст.405 ЦК України, ст.ст.71, 72 ЖК України, ст.ст.10, 60, 130, 212, 213, 215 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Визнати ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 народження таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1 .
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, або якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання цієї заяви.
Суддя Євтушенко Т.І.