Судове рішення #5600052
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

 

 

21 липня 2009 року                                                                     справа № 2а-4180/09/0870

 

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Малиш Н.І.,

розглянувши матеріали адміністративного позову фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Державного департаменту з питань банкрутства  Міністерства економіки України про визнання протиправною бездіяльності щодо не здійснення контролю за додержанням арбітражним керуючим законодавства про банкрутство та стягнення 2500000 грн. шкоди,

   

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 09.06.2009 р. №11-07/1627 ухвала господарського суду Запорізької області від 21.08.2008 р. про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі була скасована, матеріали адміністративного позову були направлені для продовження розгляду до Запорізького окружного адміністративного суду.

20.07.2009 р. матеріали адміністративного позову за зверненням фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Державного департаменту з питань банкрутства  Міністерства економіки України про визнання протиправною бездіяльності щодо не здійснення контролю за додержанням арбітражним керуючим законодавства про банкрутство та стягнення 2500000 грн. шкоди надійшли до Запорізького окружного адміністративного суду.

Відповідно до ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:

1)  подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;

2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);

3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу ;

4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду;

5) немає інших підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Стаття 106 КАС України встановлює вимоги до позовної заяви.

Адміністративний позов подано з порушенням вимог, встановлених п.4 ч.1, ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме:

   відповідно до п.4 ч.1 ст.106 КАС України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги з урахуванням норм КАС України.  Зміст позову складають два елемента - підстава та предмет позову. Підставою адміністративного позову є юридичні факти, на яких позивач обґрунтовую свої позовні вимоги до відповідача, тобто юридичні факти, з наявністю або відсутністю яких закон пов'язує виникнення, зміну або припинення правовідносин. Зазначення підстави позову сприяє встановленню спірних правовідносин та можливості прийняття справи до провадження суду. З матеріалів позовної заяви не вбачається підстав завдяки яким позивачем заявлена до стягнення сума шкоди в розмірі 2500000 грн. (підстави виникнення, документальні докази, пояснення яка це шкода моральна чи матеріальна, з чого вина випливає, чим підтверджується тощо) . Предметом позову є та конкретна матеріально-правова вимога до відповідача, яка випливає із спірного матеріального публічно-правового відношення та з приводу якої адміністративний суд має прийняти рішення.

   відповідно до ч.3 статті 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів (…..). До матеріалів справи, які надійшли до Запорізького окружного адміністративного суду, не додана копія позовної заяви та копії документів до неї для відповідача. В матеріалах справи відсутні докази того, що відповідач отримував копію позову з доданими до неї документами.  

   згідно ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додається (..…) документ про сплату судового збору (…..). Як вбачається з ухвали господарського суду Запорізької області від 21.08.2008 р. позивачу був повернутий судовий збір в сумі 3,40 грн ., сплачений відповідно до квитанції №4/1 від 20.08.2008 р. Тобто, на теперішній час позивачем взагалі не сплачений судовий збір при зверненні до суду. Відповідно до п.33 Інструкції «Про порядок обчислення та справляння державного мита» затвердженої Наказом Головної державної податкової інспекції України №15 від 22.04.1993 р. зареєстрованої в Міністерстві юстиції України за №50 від 19.05.1993 р., з позовних заяв, що носять одночасно майновий і немайновий характер, державне мито сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового характеру, і за ставками, встановленими для позовних заяв немайнового характеру . Позивачем заявлені вимоги майнового характеру: стягнути з відповідача на користь позивача 2500000 грн. та вимоги немайнового характеру: визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не здійснення контролю за додерженням арбітражним керуючим законодавства про банкрутство. За жодну з цих вимог не сплачений судовий збір .

Відповідно до ст. 108 КАС України,  суддя, встановивши, що позовну заяву  подано без додержання вимог, встановлених ст. 106  цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви,  спосіб їх усунення  і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суддя, -

 

УХВАЛИВ:

Позовну заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Державного департаменту з питань банкрутства  Міністерства економіки України про визнання протиправною бездіяльності щодо не здійснення контролю за додержанням арбітражним керуючим законодавства про банкрутство та стягнення 2500000 грн. шкоди залишити без руху .

 Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 07 серпня 2009   року.

Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунені у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута. Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

 Копію ухвали направити особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно ст.254 КАС України. Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом п'яти днів з дня її отримання та подальшої подачі апеляційної скарги протягом десяті днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький  окружний адміністративний суд в порядку ст. 186 КАС України.

 

Суддя                                                                                        Н.І. Малиш

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація