Справа №2-о-224/2009 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 липня 2009 року Феодосійський міський суд в Автономній Республіці Крим у складі:
Головуючого судді: - ОСОБА_1
при секретарі: - ОСОБА_2,
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_3 до зацікавленої особи Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосії про встановлення факту, що має юридичне значення,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3. звернулася до суду із заявою про встановлення факту про належність їй трудової книжки, заповненої 02.06.1972 р. Клайпедським міським вузлом зв’язку Литви на ім’я « ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1», посилаючись на те, що вона перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_5 з 1974 по 13.09.1977 року та при розірванні шлюбу залишила за собою прізвище чоловіка ОСОБА_5. Також з 1989 по 2007 рік вона перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_6, після розірвання шлюбу залишила прізвище колишнього чоловіка ОСОБА_6. Зміна прізвищ відображена в її трудовій книжці, однак, при зверненні до Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія для оформлення пенсії за віком, їй було відмовлено у зв’язку з тим, що зміна прізвища ОСОБА_4 на ОСОБА_5 була зроблена всупереч вимогам законодавства, що стало підставою для звернення до суду.
Заявниця у судове засідання не з’явилась, надала заяву з проханням розглянути справу в її відсутності, вимоги заяви підтримала в повному обсязі.
Представник зацікавленої особи Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія в судове засідання не з’явився, подав заяву з проханням розглянути справу у його відсутності, проти задоволення заяви не заперечив.
Суд, дослідивши матеріали справи, всебічно з’ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених доказами, які були досліджені в судовому засіданні, вважає, заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно вимог ст.256 Цивільного процесуального кодексу України, суди розглядають справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Судом встановлено, що трудова книжка заведена 02.06.1972 р. Клайпедським міським вузлом зв’язку Літви на ім’я ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, належить заявниці ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2. Даний факт підтверджується паспортом (а-с 4), витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища (а-с 9), довідкою Клайпедського відділу РАЦС Литви (а-с 10), свідоцтвами про розірвання шлюбу (а-с 11,12), трудовою книжкою (а.с. 5-7).
Керуючись ст.4,10,11,60,130,174,88,212-215,294 та ст.ст.256-259 Цивільного процесуального кодексу України, Постановою Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995р. „Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення” суд, -
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_3 до зацікавленої особи Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосії про встановлення факту, що має юридичне значення, задовольнити.
Встановити належність трудової книжки, заповненої 02.06.1972 р. на ім’я ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 заявниці ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Феодосійський міський суд АРК шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя О.І. Панченко