Судове рішення #5595722

Справа № 2-а-157/09 р.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

6 серпня 2009 року  Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим  у складі: головуючого судді Панченко О.І.

розглянувши у порядку письмового провадження в місті Феодосії справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Феодосії про зобов'язання нарахувати недоплачену щомісячну державну допомогу як дитині війни,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, 09.02.2009 року звернувся в суд з позовом до УПФ України в м. Феодосії ГУ ПФУ В АР Крим про  зобов'язання провести перерахунок пенсії, мотивуючи свої вимоги тим, що має статус «дитина війни» і звернувся до відповідача з метою отримання доплати в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, яка передбачена ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».  Законами України «Про державний бюджет на 2006 рік» та «Про державний бюджет на 2007 рік» дія цієї статі було призупинено, а рішенням Конституційного суду України положення Закону України «Про Державний бюджет на 2007 рік» в частині призупинення дії визнано такими, що не відповідають Конституції України. Вважає, що надбавка до пенсії повинна йому нараховуватися з січня 2006 року у розмірі 30%  мінімальної пенсії за віком, яка встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Прожитковій мінімум для осіб, які втратили працездатність встановлюється Законами України про Державній бюджет кожний рік. Таким чином, сума невиплаченої соціальної допомоги за 2006-2007 ріки становить 2733 грн. 30 коп. Просить зобов’язати УПФ в м. Феодосії нарахувати та виплатити її недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу, як дитині війни, за 2006 – 2007 роки в сумі 2733 грн. 30 коп., відновивши пропущений строк для звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів.  

Відповідач - Управління Пенсійного Фонду України в м. Феодосії в своїх запереченнях просить в задоволені позову відмовити, оскільки витрати для виплати надбавки до пенсії дітям війни за 2006-2007 рік законодавством не передбачені. Крім того позивач для розрахунку оскаржуваного підвищення використовує розмір мінімальної пенсії за віком, визначений в ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» який застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених за цим законом. Щодо розміру мінімальної пенсії, яка є базою для обчислення надбавок та підвищень до пенсії, Кабінет Міністрів України видав постанову № 1 від 03.01.02р. «Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету», в якої вказує, що надбавки, які передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», починаючи з 01.01.02р., розраховуються виходячи з розміру 19 грн. 91 коп. Наполягає на тому, що позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду відповідно до ст. 99 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає наступне.

ОСОБА_1 має статус «дитини війни» що підтверджується  копією пенсійного посвідчення.

Відповідно до ст. 6 Закону України « Про соціальний захист дітей війни»  дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30% мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до Закону України « Про внесення змін до Закону України « Про Державний бюджет України на 2006 рік» від 19.01.06 р. до ст. 110 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» від 20 грудня 2005 року було внесено зміни, якими встановлено, що пільги дітям війни, передбачені абзацом сьомим статті 5 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», запроваджуються з 1 січня 2006 року, а статтею 6, - у 2006 році поетапно, за результатами виконання бюджету у першому півріччі, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.  

Положення вищезазначеної статті не конституційним не визнавалося, а тому відповідач щодо нарахування та виплати надбавки до пенсії як дитині війни в 2006 році діяв відповідно до чинного законодавства, і його дії є правомірними.

Дію статті 6  Закону України «Про соціальний захист дітей війни»  було зупинено на 2007 рік пунктом 12 статті 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», з урахуванням статті 111. Зазначеною статтею 111 було встановлено, що у 2007 році підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної допомоги, яка виплачується замість пенсії, відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», виплачується особам, які є інвалідами, у розмірі 50% від розміру надбавки, встановленої для учасників війни.  

Рішенням  Конституційного суду України від 09.07.07р. № 6-рп2007 зупинення Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»  визнано таким, що не відповідає Конституції України.

Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України нормативні акти, їх окремі положення, яки рішенням Конституційного Суду України визнані неконституційними, втрачають чинність з дня відповідного рішення.

Таким чином, з 09.07.07р. – дати ухвалення рішення Конституційним судом України вищевказаної норми Закону України « Про Держаний бюджет України на 2007 рік» втратили чинність, а, отже з цього часу відновлено дію ст. 6 Закону в повному обсязі.

Відповідно до пункту 5 резолютивної частини вказаного рішення Конституційного суду, воно має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв’язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей законів, що визнані неконституційними.

  Статтею 99 КАС України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

З урахуванням того, що відповідач наполягає на відмові в задоволенні позову в зв’язку з пропуском позивачем строку звернення до суду, а позивач не підтвердив поважність причин пропущення строку, оскільки з моменту виплати пенсії без урахування її підвищення він повинен був дізнатися про порушення свого права, суд на підставі ч. 1 ст. 100 КАС України вважає за необхідне в частині нарахування та виплати надбавки до пенсії як дитині війни за період з 01.01.07 року по 31.12.07 року відмовити у зв’язку з пропущенням строку звернення до суду.

Керуючись ст. ст. 160-163 КАС України, на підставі ст. 99 КАС України, ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Феодосії про зобов'язання нарахувати недоплачену щомісячну державну допомогу як дитині війни відмовити.

На постанову може бути подана апеляція до Севастопольського адміністративного апеляційного суду через Феодосійський міський суд у порядку ст. 186 КАС України шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом  10 днів із дня проголошення постанови і надання апеляційної скарги протягом  20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація