Судове рішення #55932660

Справа № 548/534/14-ц

Провадження №6/548/23/14

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.04.2014 року                     м. Хорол


Хорольський районний суд Полтавської області

в складі: головуючого судді - Личковаха О.О.,

за участю секретаря – Комаренко В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хорол подання начальника ВДВС Хорольського РУЮ ОСОБА_1 про тимчасове обмеження боржника ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України, -

встановив:

Начальник ВДВС Хорольського РУЮ ОСОБА_1 звернулася до суду із поданням про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України боржника ОСОБА_2.

В поданні вказувалося, що у відділі державної виконавчої служби Хорольського районного управління юстиції на виконанні перебуває виконавче провадження ВП 16665966 з виконання виконавчого листа № 2-3 виданого 09.01.2002 року Хорольським районним судом про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 аліментів у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно на утримання сина - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 починаючи з 17.12.2001 року і до досягнення дитиною повноліття.

14.01.2010 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження з виконання виконавчого листа № 2-3, копії якої направлено сторонам.

Станом на 01.04.2014 р. заборгованість по виконавчому провадженню по примусовому виконанню вищезазначеного виконавчого листа залишається не сплачена, борг становить 32151,52 грн (до повноліття дитини). Боржник не працює, аліменти не сплачує з 2002 року.

Ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» вказано, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта для виїзду за кордон у випадку, якщо діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання - до виконання зобов'язань, або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України. У цьому ж випадку громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон.

Відповідно до п.18 ч. З ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.

При цьому під ухиленням слід розуміти не тільки пряму активну відмову, а й пасивне не бажання, не сприяння, не вчинення дій, бездіяльність у виконанні обов’язку, покладеного на особу рішенням суду, що відповідно Конституції України ухвалюється іменем України і є обов’язковими до виконання на території України.

Боржник ОСОБА_2 за час перебування виконавчого листа на примусовому виконанні у відділі державної виконавчої служби не вчинив жодних дій спрямованих на його виконання. Неодноразові виклики боржника до відділу державної виконавчої служби виявилися безрезультатними - борг залишається непогашеним, заходи по її погашенню гр. ОСОБА_2 не вжиті.

Начальник ВДВС Хорольського РУЮ ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, хоча вчасно і належним чином була повідомлена про час та місце розгляду справи.

Розглянувши подання, проаналізувавши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку, що в задоволенні подання начальника відділу державної виконавчої служби Хорольського РУЮ про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України – ОСОБА_2 слід відмовити з наступних підстав.

Статтею ст. 33 Конституції України передбачено, що кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Згідно ч.ч.2, 4 ст.6 Закону «Про порядок виїзду з України і в"їзду в Україну» громадянинові України, який має паспорт, у випадках, передбачених п.п.1-9 ч.1 цієї статті, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон або у вказаних випадках паспорт може бути тимчасово затримано чи вилучено.

          Таким чином, за наявності підстав для тимчасових обмежень у праві виїзду громадян України за кордон, до громадянина в залежності від наявності чи відсутності паспорта для виїзду за кордон застосовується: відмова у видачі паспорта; відмова у виїзді за кордон; тимчасове затримання чи вилучення паспорта для виїзду за кордон.

          Всупереч вимогам вищевказаної норми державним виконавцем не зазначено, яким способом слід обмежити у праві виїзду за межі України ОСОБА_2 не вказано про наявність чи відсутність у нього паспорта для виїзду за кордон.

Подання державного виконавця повинно відповідати вимогам, що визначені листом Міністерства юстиції України від 06.06.2008 року № 25-32/507 "Щодо виїзду за кордон осіб, які мають невиконані зобов'язання, в тому числі зі сплати аліментів, покладених на них рішеннями судів", а саме: ухилення боржника від виконання своїх обов'язків повинно бути обгрунтовано та проведено достатньо заходів примусового виконання рішення передбачених Законом України "Про виконавче провадження" у повній мірі з додаванням копій документів виконавчого провадження.

Подання обов'язково має містити: відомості про виконавче провадження, обґрунтування ухилення боржника від виконання своїх зобов'язань: резолютивна частина подання, в якій мають бути визначені заходи, назва органів, які мають їх здійснити, як додаток: належно завірені копії виконавчого документа, постанови про відкриття виконавчого провадження, дані щодо реєстрації боржника у встановленому законом порядку за адресою місця проживання чи перебування боржника, акти ДВС щодо наявності чи відсутності боржника та його майна за місцем проживання, тощо.

Право державного виконавця на звернення з поданням до суду про тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон виникає лише у разі ухилення боржника від виконання, покладених на нього рішенням суду, зобов'язань, тобто наявність лише самого зобов'язання не наділяє державного виконавця правом на звернення до суду з поданням про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за кордон. Окрім того факт ухилення має підтверджуватись сукупністю доказів, які державний виконавець зазначає у поданні.

До подання не долучено доказів того, що боржник ухиляється від сплати боргу. Представлена суду копія постанови про відкриття виконавчого провадження не може бути визнано доказом ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням.

Крім того, не надано доказів того, що за місце проживання боржника здійснювались виїзди. Матеріали подання не містять жодних даних про те, що державним виконавцем здійснено всі необхідні заходи задля з’ясування матеріального стану боржника, наявності у нього майна на яке може бути накладено арешт та інших, передбачених Законом заходів, окрім обмеження боржника у праві виїзду за кордон, задля виконання рішення суду.

Державним виконавцем не зазначено і не надано жодного доказу на підтвердження того факту, що ОСОБА_2 має намір виїхати за межі України і що саме обмеження його у виїзді за кордон яким-небудь чином вплине на виконання боржником рішення суду і буде сприяти погашенню ним заборгованості.

За таких умов, з огляду на те, що суд негайно розглядає подання, а державним виконавцем не надано взагалі доказів на підтвердження вимог свого подання, суд вважає за необхідне відмовити йому у задоволенні вищезазначеного подання про тимчасове обмеження ОСОБА_2. у праві виїзду за межі України.

Керуючись ст. 33 Конституції України, Законом України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», ст. 377-1 ЦПК України, суд,-

ухвалив:


          В задоволенні подання начальника ВДВС Хорольського РУЮ ОСОБА_1 про тимчасове обмеження боржника ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України, - відмовити.


Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області шляхом подачі до Хорольського райсуду апеляційної скарги про апеляційне оскарження протягом 5 днів. Особи, що брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали.



Головуючий :


  • Номер: 6/548/23/14
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 548/534/14-ц
  • Суд: Хорольський районний суд Полтавської області
  • Суддя: Личковаха О.О.
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.04.2014
  • Дата етапу: 17.04.2014
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація