Судове рішення #5590248

Справа №2 - 693/2008 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


15 травня 2008 року     смт. Красногвардійське

Красногвардейский районний суд Автономної Республіки Крим в складі:

головуючого - судді Макарчук Л.В. при секретарі - Кирлиця В.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на навчання дитини,

встановив:

Позивачка у березні 2008 року звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на навчання дитини, мотивуючи свої вимоги тим, що вона перебувала з відповідачем у зареєстрованому шлюбі, від якого у них народилася дитина: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження. ОСОБА_2 у свідоцтві про народження дитини записан батьком, але від утримання дочки ухиляється, матеріальної допомоги добровільно не надає. Дочка навчається в училищі. Просила стягнути з відповідача аліменти на утримання дочки у розмірі 450 грн. 00 коп. на час навчання щомісячно.

У судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, пояснила, що вона знаходилась з відповідачем у зареєстрованому шлюбі, від якого народилася дитина -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження. Донька навчається в училищі за професією - кравець. Навчання не є безкоштовним. Позивачка постійно несе витрати на купівлю тканин, матеріалів необхідних для навчання, проїзд, харчування дитини. Також сплачує за гуртожиток 50 грн. щомісячно. Донька отримує маленьку стипендію. Відповідач матеріальної допомоги доньці не надає. Просила стягнути з відповідача на її користь кошти на навчання дочки в розмірі 450 грн. щомісячно до досягнення нею 23 років.

Відповідач у судовому засіданні позов не визнав, пояснив, що він отримує 600 грн. заробітної плати. Нараховується заробітна плата у розмірі 1200 грн. З цієї суми бухгалтерією підприємства відраховуються податки та аліменти. Він проживає в цивільному шлюбі з іншою жінкою, у якої також є діти. Повинен утримувати нову сім'ю, сплачує за зйомну квартиру. Просив у задоволенні позову відмовити, тому як вважає, що його дочка може працювати та забезпечувати своє навчання.

Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню.

Судом встановлено, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, навчається у Сімферопольському вищому професійному училищі сервісу та дізайну на денній формі навчання. На повному державному забезпеченні не знаходиться. Строк навчання з 01.09.2007 року по 16.02.2009 року (а.с. 5).

Згідно копії свідоцтва про народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження., виданого Петрівською сільською радою 14.07.1990р. видно, що її батьки -сторони у справі (ас. 5).

З довідки про заробітну плату та інших доходах за 2007-2008 p.p., наданої ЗАТ "Дружба народів Нова" видно, що середня заробітна плата ОСОБА_2 складає 1651 грн. (19818 грн. : 12 мес. = 1651 грн.). З заробітної плати утримувалися аліменти щомісячно в середньому по 440 грн. (5280 грн. : 12 мес. = 440 грн.) (ас. 10).

Відповідно довідки про доходи від 16.04.2008 року, наданої навчальним закладом, ОСОБА_3 отримує щомісячну стипендію у розмірі 150 грн. та заохочення у розмірі 80 грн. (ас. 14).

З копій квітанцій від 17.07.2007 року та від 19.11.2007 року видно, що ОСОБА_3 було сплачено на навчання 447 грн. 50 коп. (ас. 15-16).

Згідно із ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до ЦПК України, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, які розпоряджаються своїми правами щодо предмету спору на власний розсуд.

У відповідності до ч.3 ст.10 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Статтею 199 Сімейного Кодексу України передбачено, що якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

Статтями 182, 183 Сімейного Кодексу України передбачено, що частка заробітку матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Згідно ст. 200 Сімейного Кодексу України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів.

Згідно з ст. 191 Сімейного Кодексу України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.

Судом встановлено, що позивачка дійсно несе витрати на навчання дочки, купує матеріали для практичних занять, інших доказів своїх витрат суду не надала Аліменти на утримання дочки ОСОБА_3 сплачувалися відповідачем до досягнення нею повнолітня, тобто до 08.05.2008 року. В теперішній час платить аліменти тільки на утримання молодшого сина Також суд бере до уваги, що відповідач має обмежену можливість надавати допомогу на навчання дочки, тому як сплачує аліменти на утримання молодшого сина, несе витрати на квартирну плату, та інші витрати необхідні для свого проживання. Тому суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково.

Відповідно до ст. 88 ГПК України з відповідача підлягає стягненню в дохід держави державне мито.

Керуючись ст.ст. 11, 88, 209, 213-215 ЦПК України, ст.ст. 181-183, 191 Сімейного Кодекса України суд,

ВИРІШИВ;

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на навчання дитини - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився у с В. П'ятигірка, Бердичевскього району, Житомірської області, на користь ОСОБА_1 аліменти на навчання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, у розмірі 150 грн. щомісячно, починаючи з 04.03.2008р. до закінчення нею навчання в навчальному закладі або досягнення нею 23 років, в залежності яка обставина наступить раніше.

Стягнути з ОСОБА_2 держмито у доход держави 51 грн, а також витрати на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу у сумі 30грн.

Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку Апеляційномго суду Автономної Республіки Крим, через Красногвардійський районний суд Автономної Республіки Крим шляхом подачі в 10- дневний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація