Судове рішення #5586395

Справа №3-1488

2009 року

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 липня 2009 року                                          


Василівський районний суд Запорізької області в складі:

головуючого – судді    Нікандрової С.О.

при секретарі                Рудник Ю.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Василівка матеріал про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупційними діяннями у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1  народження, с. Широке Василівського району Запорізької області, українка, громадянка України, заміжня, працює секретарем Підгірненської сільської ради, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -

за ч.1 ст.6 Закону України «Про боротьбу з корупцією», -


В С Т А Н О В И В:

В Василівський районний суд надійшов матеріал, складений співробітником спецпідрозділу Управління служби безпеки України в Запорізькій області ОСОБА_2  про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупційними діяннями відносно ОСОБА_1  за ст.6 Закону України «Про боротьбу з корупцією».

ОСОБА_1  згідно розпорядження сільського голови Підгірненської сільської ради №2 від 25 грудня 2006 року працює секретарем Підгірненської сільської ради є посадовою особою органу місцевого самоврядування 7 категорії 15 рангу. У відповідності з вимогами Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», ОСОБА_1  прийняла присягу посадової особи самоврядування. Крім того, ОСОБА_1  26 грудня 2006 року ознайомлена з попередженням про обмеження, пов’язані з проходженням служби в органах місцевого самоврядування.

Правила фінансового контролю встановлені статтею 6 Закону України «Про боротьбу з корупцією», відповідно до якої декларування доходів осіб, уповноважених на виконання функцій держави, здійснюється в порядку і на підставах, передбачених статтею 13 Закону України «Про державну службу».

Згідно ст.13 Закону України «Про державну службу» особа, яка претендує на зайняття посади державного службовця третьої - сьомої категорій, передбачених статтею 25 цього Закону, подає за місцем майбутньої служби відомості про доходи та зобов'язання фінансового характеру, в тому числі і за кордоном, щодо себе і членів своєї сім'ї. Зазначені відомості подаються державним службовцем щорічно. Порядок подання, зберігання і використання цих відомостей встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Для здійснення фінансового контролю відповідно до Закону України “Про боротьбу з корупцією” передбачається щорічне декларування доходів державними службовцями та іншими особами, уповноваженими на виконання функцій держави. Зокрема, зазначені особи мають щорічно до 15 квітня в установленому порядку та за встановленою формою (у вигляді декларації) подати повні і правдиві відомості (щодо себе і членів своєї сім'ї) про доходи, зобов'язання фінансового характеру та майновий стан.

Згідно наказу Міністерства фінансів України №175 від 9 квітня 2001 року «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо заповнення державними службовцями та особами, уповноваженими на виконання функцій держави, декларації про доходи, зобов'язання фінансового характеру та майновий стан державного службовця та особи, яка претендує на зайняття посади державного службовця, щодо себе та членів своєї сім'ї» у першому пункті ІІ розділу декларації зазначається загальна сума сукупного, одержаного (нарахованого) у звітному році доходу за місцем основної роботи (служби) декларанта, а також не за місцем основної роботи (служби). 

До складу цих відомостей, зокрема, включаються: заробітна плата, премії, надбавки, винагороди, пенсії, стипендії, а також доходи, перелічені у підпунктах 1.1 - 1.7. Сума доходів, зазначених у підпунктах 1.1 - 1.7, не може перевищувати суму, вказану у пункті 1, оскільки перелік доходів у цьому розділі не є вичерпним.

Якщо декларант має певні сумніви щодо правильності визначення ним розміру сукупного доходу, йому слід звернутися до джерела виплати (бухгалтерії) і одержати такі відомості, в тому числі про фактично сплачені обов'язкові платежі (прибутковий податок, збір на обов'язкове соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування).

Всупереч встановлених правил декларування доходів, в лютому 2009 року ОСОБА_1  при декларуванні своїх доходів за 2008 рік в розділ ІІ пункт 1 не внесла в декларацію про доходи за 2008 рік відомості про отримані доходи в сумі 620 грн. за використання належної їй земельної ділянки.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою місцевого самоврядування, не виконала встановлені вимоги щодо декларування доходів за 2008 рік, не в повному обсязі внесла відомості про отримані нею доходи, чим порушила вимоги ч.1 статті 6 Закону України «Про боротьбу з корупцією».

В судовому засіданні ОСОБА_1  пояснила, що на момент складання декларації про доходи за 2008 рік їй було відомо про отримані доходи за використання її земельної ділянки в сумі 620 грн., але вона не вказала зазначену суму в декларації у зв’язку з тим, що не знала про порядок заповнення декларації про доходи.    

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріал про вчинення адміністративного правопорушення, а саме: пояснення ОСОБА_1  від 28.05.2009 року, декларацію про доходи за 2008 рік, розпорядження сільського голови Підгірненської сільської ради №2 від 25 грудня 2006 року «Про затвердження секретаря виконавчого комітету Підгірненської сільської ради», Державний акт про право власності на землю, декларацію про доходи, одержані з 1 січня по 31 грудня 2008 року до ДПІ у Василівському районі, присягу державного службовця, попередження про обмеження, пов’язані з проходженням державної служби та інші, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1  вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.6 Закону Україні «Про боротьбу з корупцією».

Порушення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, вимог щодо декларування доходів (неподання або подання неповних чи неправдивих відомостей про доходи та зобов'язання фінансового характеру) тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену статтею 9 Закону України «Про боротьбу з корупцією».

При визначенні виду і розміру адміністративного стягнення, суд враховує характер і обставини вчиненого правопорушення, особу правопорушника, зокрема, що вона вперше вчинила адміністративне правопорушення, передбачене Законом України «Про боротьбу з корупцією».

На підставі викладеного, керуючись ст. 283 КУпАП, ст.ст.5,9 Закону Україні «Про боротьбу з корупцією», суд, -


П О С Т А Н О В И В:

    ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1  народження, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.6 Закону Україні «Про боротьбу з корупцією» і піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 255 гривень.

Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до апеляційного суду Запорізької області через Василівський районний суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.  



Суддя Василівського районного суду                                                         С.О. Нікандрова

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація