Судове рішення #5585130

Справа № 2-572

2009 рік

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

4 серпня  2009 року                                                                                                     смт.Рожнятів

Рожнятівський районний суд                                                                       Івано-Франківської області

в складі: головуючого судді                                     Витвицького В.В.

секретаря судового засідання                                   Мостиської І.В.

           

розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт.Рожнятів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Нижньострутинської сільської ради про продовження строку прийняття спадщини , -

в с т а н о в и в:

позивачка звернулася до суду з позовом до Нижньострутинської сільської ради про продовження їй пропущеного строку прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2, яка померла 9 січня 2009 року.

Свої позовні вимоги мотивує тим, що 9 січня 2009 року померла її мати ОСОБА_2, після смерті якої відкрилася спадщина на будинковолодіння, яке знаходиться в с.Н.Струтин по вул. Грушевського, 147, Рожнятівського району Івано-Франківської області. Ще при житті мати зробила заповідальне розпорядження на випадок своєї смерті, за яким її, позивачку, визнала спадкоємцем за заповітом, а отже і єдиним спадкоємцем спадкового майна.  В установлений законом строк вона не прийняла спадщину, однак вважає, що цей строк пропущений нею з поважних причин, оскільки незважаючи на те, що вона не зареєстрована в спадковому житловому будинку на момент смерті матері вона фактично там проживала, оскільки доглядала стареньку матір, обробляла земельну ділянку та вела її господарство, а тому вважала, що вступивши в фактичне володіння спадковим майном, вона таким шляхом прийняла спадщину. Бажаючи скористатись своїм правом на спадкування, вона  з заявою про прийняття спадщини звернулася до нотаріальної контори, однак  нотаріус у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом їй відмовив, мотивуючи тим, що їй необхідно продовжити строк прийняття спадщини в судовому порядку, що і просить суд.  

В попередньому судовому засіданні ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала у повному об’ємі.

Представник відповідача в попереднє судове засідання не з’явився, однак В.о. сільського голови с.Н.Струтин ОСОБА_3 подала суду заяву в якій позов визнала і просить розглянути справу у відсутності представника відповідача.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу, згідно з ч. 4 якої у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

Копією свідоцтва про смерть (а.с.11) підтверджено, що ОСОБА_2  померла 9 січня 2009 року, а з копії свідоцтва про народження позивачки (а.с.5) видно, що ОСОБА_4 та ОСОБА_2 доводяться її батьками.

З копії свідоцтва про одруження (а.с.8) видно, що 26 лютого 1985 року позивачка зареєструвала шлюб з ОСОБА_5 і, відповідно, прийняла його прізвище.

Копією заповіту, посвідченого секретарем Нижньострутинської сільської ради 30 грудня 2008 року, зареєстрованого у реєстрі за №269 (а.с.10) підтверджено, що все майно, яке за законом належало ОСОБА_2, на день смерті, остання заповіла ОСОБА_1.  

З копії свідоцтва про право власності на будинковолодіння від 21 січня 2003 року (а.с.9) видно, що ОСОБА_2 на підставі рішення виконавчого комітету Нижньострутинської сільської ради від 14 січня 2003 року на праві приватної власності належить будинковолодіння, яке знаходиться в с.Нижній Струтинь по вул.Грушевського,147, Рожнятівського району Івано-Франківської області (а.с.9).

Після смерті ОСОБА_2  (09.01.2009 року) відкрилася спадщина і  відповідно до ст. 1268 ЦК України позивачка має право прийняти спадщину –  спадкове майно, що залишилося після смерті матері ОСОБА_2

Згідно ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Листом нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії  від 16 липня 2009 року №534 (а.с.12) підтверджено, що позивачці відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на спадщину за заповітом з мотивів пропуску нею шестимісячного строку для прийняття спадщини.

За змістом ст. 1272 ч.3 ЦК України за позовом спадкоємця, який  пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити  йому додатковий строк, достатній для подання  ним заяви про прийняття спадщини.

Зазначені обставини, на підтвердження яких ОСОБА_1 подала докази, на переконання суду є поважними причинами, які не дали позивачці в строк прийняти спадщину, а також враховуючи те, що позивачка являється єдиним спадкоємцем спадкового майна за заповітом після смерті матері ОСОБА_2, тому суд вважає за необхідне визначити позивачці додатковий строк для подання нею заяви про прийняття спадщини.

Таким чином, визнання представником відповідача пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

На підставі ст.ст. 1268, 1270, 1272  ЦК України, керуючись ст.ст. 130,174, 209, 213-215, 218,  223, 294, 296 ЦПК України, суд, -

рішив:

Позов задовольнити.

Надати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженці та жительці с.Нижній Струтинь, вул.Миру, 13, Рожнятівського району Івано-Франківської області, право на продовження строку прийняття спадщини, і в строк до 30 вересня 2009 року подати в нотаріальну контору заяву про прийняття нею спадщини після смерті  матері ОСОБА_2,  яка померла 9 січня 2009 року.

 Рішення  може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Рожнятівський районний суд шляхом подачі в 10 – денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Суддя(підпис):

З оригіналом вірно

Голова Рожнятівського районного суду                                                                ОСОБА_6

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація