Справа №2-2684/2008 р.
РІШЕННЯ
іменем України
14 березня 2008 року Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу у складі:
головуючого-судді: Шум Л.І.; при секретарі: Токарєвої Т.І.;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду, в м. Кривому Розі, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до управління житлово-комунального господарства виконкому Криворізької міської ради про виділення частки в спільному сумісному майні,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу з позовом про виділення частки в спільному сумісному майні, посилаючись на те, що квартира АДРЕСА_1 являється спільною сумісною власністю. Співвласниками є ОСОБА_1 та ОСОБА_2. 26 травня 2007 року ОСОБА_2 помер. Звернувшись до державного нотаріуса вона отримала відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв'язку з необхідністю виділення (визначення) частки померлого у спільному майні.
Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному об'ємі, просив суд їх задовольнити, виділивши у спільній сумісній власності частки належні співвласникам.
Відповідач у судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив.
Вислухав позивача, дослідивши матеріали справи, суд рахує, що позов підлягає задоволенню за наступними підставами.
У судовому засіданні встановлено, що згідно свідоцтва про право власності на житло № Ж-1444 від 06 квітня 1994 року, виданого управлінням житлово-комунального господарства виконкому Криворізької міської ради, квартира АДРЕСА_1 являється спільною сумісною власністю. Співвласниками є ОСОБА_1 та ОСОБА_2, що підтверджується витягом з реєстру прав власності на нерухоме майно.
26 травня 2007 року ОСОБА_2 помер.
Позивач звернулась до державного нотаріуса з вимогою видати свідоцтво про право на спадщину, однак їй відмовлено, у зв'язку з невизначеністю часток у спільному майні та рекомендовано звернутись до суду з вимогою виділення (визначення) частки померлого у спільному майні, про що направлено відповідне повідомлення.
Згідно ст. 368 ЦК України спільною сумісною власністю визначається власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них. Статтею 8 закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» порядок визначення частки у спільній власності визначається договором або законом., ст. 355 Цивільного кодексу України встановлена презумпція дії правового режиму спільної власності, що не визначає порядок вирішення питання виділення частини спільної власності кожному співвласнику. Ст. 370 ЦК України передбачено, що частки кожного із співвласників при спільній сумісній власності є рівними, якщо інше не встановлено судом.
З наданих позивачем суду доказів випливає, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 володіли, розпоряджались та користувались належним їм на праві спільної власності майном, на власний розсуд, договір або ж рішення суду про виділення частки у спільному майні відсутній.
На підставі досліджених доказів та викладених обставин квартира АДРЕСА_1 належить кожному з співвласників у рівних долях, тобто по /г частині кожному з співвласників.
Керуючись ст.ст. 10,60,212,214-215,256,259 ЦПК України, ст.ст. 355,368,370 ЦК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до управління житлово-комунального господарства виконкому Криворізької міської ради про виділення частки в спільному сумісному майні - задовольнити.
Виділити в спільній сумісній власності - у квартирі АДРЕСА_1, частку належну ОСОБА_2, який помер 26 травня 2007 року, у розмірі 1/2 частини.
Виділити в спільній сумісній власності - у квартирі АДРЕСА_1, частку належну ОСОБА_1 у розмірі 1/2 частини.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подачі: заяви на апеляційне оскарження на протязі 10 днів та апеляційної скарги на протязі 20 днів з моменту подачі заяви.