ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2а-1974/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 травня 2009 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Сакалоша В.М.
при секретарі Лоза Ю.Я.
за участю представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора м. Борислава Львівської області поданого в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції (надалі ДПІ) у м. Бориславі Львівської області до відповідача - ВАТ по будівництву і реконструкції автомобільних шляхів «Західшляхбуд», третя особа - Бориславське шляхо-будівельне управління №7 ВАТ «Західшляхбуд» про стягнення податкового боргу, -
встановив:
Прокурор м. Борислава Львівської області звернувся в суд в інтересах держави в особі ДПІ у м. Бориславі Львівської області з адміністративним позовом до ВАТ по будівництву і реконструкції автомобільних шляхів «Західшляхбуд», третя особа - Бориславське шляхо-будівельне управління №7 ВАТ «Західшляхбуд» про стягнення податкового боргу. Підставами позову є виникненя податкового боргу відповідача.
В судовому засіданні представник позивача підтримав зазначені пояснення та просить позов задоволити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, явку уповноваженого представника не забезпечив, хоча про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, заперечень по суті спору не надав.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Оскільки відповідач жодних заперечень проти позову не подав, суд розглядає справу на основі наявних доказів.
Заслухавши пояснення присутньої сторони, перевіривши матеріали справи, з'ясувавши обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Бориславське ШБУ №7 «Західшляхбуд» є структурним підрозділом ВАТ по будівництву і реконструкції автомобільних шляхів «Західшляхбуд» та здійснює свою діяльність відповідно до Положення, затвердженого Головою правління ВАТ «Західшляхбуд», включене до Єдиного Державного Реєстру підприємств і організацій з присвоєння ідентифікаційного 03450169 та взяте на облік ДПІ у Бориславському відділенні Дрогобицької ОДПІ як платник податків 04.05.1992 року № 78 (довідка видана Дрогобицькою ОДПІ від 20.12.2000 року № 215)
Здійснюючи свою діяльність відповідач несплатив у встановлений закон строк узгодену суму податкового зобов»язання.
У зв'язку з тим, що підприємство не сплатило у встановлені строки податкові зобов'язання податковою інспекцією 17.10.2008 року надіслано першу податкову вимогу № 1/171 на суму 13 406,30 грн., 24.11.2008 року другу податкову вимогу № 2/204 на суму 18 747,97 грн.
Відповідач не сплачує податкові зобов'язання відповідно до поданих ним в податкову інспекцію розрахунків, декларації з жовтня 2008 року.
Позивач просить суд стягнути з відповідача податковий борг в сумі 37 054,84 грн., який дійсно підтверджується підтверджується актами, проведення звірення розрахунків платника з бюджетом від 16.02.2009 року за період з 01.01.2009 року по 16.02.2009 року, наявними в матеріалах справи.
У відповідності до п.1.2 ст.1 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року за №2181-ІІІ, з наступними змінами та доповненнями, податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно з п.5.1 та підп.5.2.1 п.5.2 ст.5 даного Закону, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації; податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту (процедура адміністративного оскарження).
Податковим боргом (недоїмкою), у відповідності до п.1.3 ст.1 цього ж Закону вважається, податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідач не подав доказів, які б свідчили про те, що ним вказана сума податкових зобов'язань узгоджувались в адміністративному чи судовому порядку, а тому, з врахуванням згаданих норм та обставин справи згадані податкові зобов'язання дійсно є податковим боргом.
Відповідачем суду доказів у підтвердження факту вжиття заходів щодо погашення заборгованості перед бюджетом станом на день розгляду справи не представлено.
У відповідності до вимог ст.20 Закону України „Про систему оподаткування”, контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законом.
Відповідно п.п. 5.4.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року № 2181-111 (із змінами та доповненнями) узгоджена сума податкового зобов”язання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визначається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно частин 1 підп.10.1.1 п.10.1 ст.10 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Частиною 2 цього ж підпункту передбачено, що стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги.
У відповідності до вимог підп.3.1.1 п.3.1 ст.3 даного Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, на підставі наявних у справі доказів, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 3, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Враховуючи наведене, та керуючись ст.ст. 11, 14, 69-71, 86, 94, 128, 158, 160-163, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задоволити повністю.
2. Стягнути з ВАТ по будівництву і реконструкції автомобільних шляхів «Західшляхбуд» (АДРЕСА_1, ідентифкаційний код НОМЕР_1) в дохід державного бюджету 37 054,80 грн. податкового боргу.
3. Постанову може бути оскаржено в порядку, визначеному главою 1 розділу ІV КАС України.
4. Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.
Суддя /підпис/ Сакалош В.М.
З оригіналом згідно
Суддя Сакалош В.М.