Справа №2 - 1604/2009р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 липня 2009 року м.Кременчук
Крюківський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі: головуючого судді Сьоря СІ., при секретарі Головньовій Л.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці цивільну справу за позовом фізичної особи ОСОБА_1 до фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду з позовною заявою про стягнення з ОСОБА_2 аліментів на її користь на утримання неповнолітньої дитини - дочки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 500 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
Свої вимоги мотивувала тим, що вона 03.12.1994 року уклала шлюб з відповідачем ОСОБА_2 Під час шлюбу у них 15 квітня 1995 року народилася дочка ОСОБА_4. На даний час сторони припинили шлюбно-сімейні відносини і проживають окремо. Відповідач в добровільному порядку матеріальну допомогу на утримання дитини не надає, а тому бажає, щоб аліменти із ОСОБА_2 стягувалися в примусовому порядку.
Позивачка ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі з підстав, що зазначені в позові.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги визнав.
Вислухавши думку учасників процесу, дослідивши та проаналізувавши докази, суд встановив наступне.
Як достовірно встановлено в судовому засіданні сторони перебували у зареєстрованому шлюбі з 03.12.1994 року та 15.04.2008 року вказаний шлюб було розірвано, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу від 15.04.2008 року, що видане Крюківським відділом реєстрації актів цивільного стану Кременчуцького міського управління юстиції.
Від вказаного шлюбу вони мають неповнолітню дитину, дочку ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії І-КЕ № 289960 від 26.12.1995 року, що видане відділом реєстрації актів громадянського стану Автозаводського райвиконкому м.Кременчука Полтавської області, де зазначено, що батьком ОСОБА_3 є ОСОБА_2, а матір’ю – ОСОБА_5.
ОСОБА_3 проживає з позивачкою і знаходиться на її утриманні.
Стаття 180 Сімейного кодексу України передбачає, що батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 187 Сімейного кодексу України відповідач за власною ініціативою аліменти не виплачує, в порядку ст. 188 Сімейного Кодексу України від обов’язку утримувати дочку ОСОБА_4 не звільнений, угоди про добровільну сплату аліментів згідно ст. 78, 189 Сімейного кодексу України між сторонами не укладено.
Ненадання матеріальної допомоги на утримання неповнолітньої дитини є порушенням обов’язку батьків піклуватися про своїх дітей, тому вимоги позивачки щодо стягнення з ОСОБА_2 аліментів на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3 є законними та обґрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі ст. 88 ЦПК України суд вважає за необхідне також стягнути з відповідача на користь держави судовий збір та витрати на інформаційно технічне забезпечення розгляду цивільної справи.
Керуючись ст.ст. 10,11, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, ст. ст. 180, 181, 182,183,184 Сімейного Кодексу України, суд –
ВИРІШИВ:
ОСОБА_6 Вікторівни до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2. ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4 Талди - Курганської області, українця, громадянина України, не працює, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_5 років СРСР 6.39 кв.90 аліменти на користь ОСОБА_1 у розмірі 500 грн., але не менше 30 (тридцяти) відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно на утримання неповнолітньої дитини - дочки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 починаючи з 17.06.2009 року до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 51 грн. державного мита в прибуток держави та 7 грн. 50 коп. витрат на інформаційно - технічне забезпечення розгляду цивільної справи.
Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до апеляційного суду Полтавської області через Крюківський районний суд ОСОБА_7 на протязі десяти днів починаючи з дня проголошення рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження або в порядку передбаченому ч.4 ст.295 ЦПК України на протязі десяти днів з дня проголошення рішення суду без попереднього подання заяви про його апеляційне оскарження.
Суддя: