Судове рішення #5567407

Справа № 2-н-313/09

УХВАЛА

16 червня 2009 року суддя Самарського районного суду міста Дніпропетровська Католікян М.О., розглянувши матеріали заяви Закритого акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за кредитним договором,

у с т а н о в и в:

28 квітня 2009 року на адресу суду надійшла заява ЗАТ КБ «ПриватБанк» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за кредитним договором.

30 квітня 2009 року суддя через процесуальні недоліки заяви залишив її без руху, запропонувавши стягувачу строк для їх усунення до 25.05.2009 р.

Недоліки заяви полягали у тім, що стягувач додав до заяви платіжне доручення на суму 15,00 грн., хоча Постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.2009 р. № 361 «Про внесення змін до розмірів витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов’язаних з розглядом цивільних та господарських справ» визначена сума у розмірі 43,75 грн. Крім того, стягувач додав до заяви копії розрахунків заборгованості, виконані у вкрай нерозбірливому вигляді.

26 травня 2009 року (відповідно до поштового конверту) стягувач на виконання ухвали від 30.04.2009 р. звернувся до суду з відповідними матеріалами, проте з наданих документів вбачається, що стягувач, порушивши строк, визначений суддею, не просить його продовжити в порядку ст. 73 ЦПК України.

В силу ч. 1 ст. 72 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом.

Відповідно до ч.ч. 2, 4 ст. 121 ЦПК України, коли позивач відповідно до вказівок судді у встановлений строк не виконає всі перелічені в ст.ст. 119 і 120 ЦПК України вимоги, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві, про що суддя постановляє мотивовану ухвалу.

За таких обставин суддя дійшов висновку про те, що заяву необхідно вважати неподаною.

Керуючись ст.ст. 72, 73, 121, 208 – 210 ЦПК України, суддя

у х в а л и в:

заяву Закритого акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за кредитним договором вважати неподаною та повернути стягувачу.

Роз’яснити стягувачу, що після усунення вказаних недоліків він має право звернутись до суду із заявою у загальному порядку.

           

Ухвалу може бути оскаржено до апеляційного суду Дніпропетровської області через Самарський районний суд м. Дніпропетровська. Для цього протягом п’яти днів з дня постановлення ухвали подається заява про її апеляційне оскарження. Протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження подається апеляційна скарга. Також апеляційна скарга може бути подана протягом десяти днів з дня постановлення ухвали без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація