Ленінський районний суд м.Полтави
37 м. м. Полтава Полтавська область Україна 36022
Справа № 1616/3563/2012
Провадження № 4/1616/110/2012
П О С Т А Н О В А
21.08.2012м. м. Полтава
Ленінський районний суд м. Полтави в складі головуючого Жилки О.М., при секретарі Каленіченко В.О., за участю прокурора Пухи І.Ю., захисника ОСОБА_1, обвинуваченого ОСОБА_2, розглянувши подання слідчого СВ Ленінського РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області про направлення на стаціонарну судово - психіатричну експертизу
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, раніше не судимого, мешкаючого за адресою: м. Полтава, вул. Тунельна, 62.
обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ст. 296 ч. 1 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до подання та матеріалів справи, СВ Ленінського РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області розслідується кримінальна справа №121220086, порушена 13.06.2012 року по факту хуліганських дій, за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.296 КК України.
03.06.2012 року близько 16 год. 00 хв. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, перебуваючи неподалік буд. 175/2 по вул. Вороніна в м. Полтава знаходячись у стані алкогольного сп’яніння, безпідставно, діючи з хуліганських спонукань, грубо порушуючи громадський порядок, з мотивів явної неповаги до суспільства розбив руками три вікна у вищезазначеному будинку, чим завдав власниці будинку ОСОБА_3 матеріальну шкоду на загальну суму 300 грн.
Продовжуючи своє злочинне діяння, ОСОБА_2, 03.06.2012 р. близько 17:00 год. перебуваючи на території подвір’я домогосподарства №60 по вул. Тунельній у м. Полтава, безпідставно, діючи з хуліганських спонукань, грубо порушуючи громадський порядок, з мотивів явної неповаги до суспільства, діючи з прямим умислом, направленим на спричинення тілесних ушкоджень, наніс потерпілому ОСОБА_4 тілесні ушкодження у вигляді: ран м’яких тканин підборіддя зліва, тулубу зліва, саден шкіри тулубу, правого передпліччя, які згідно висновку експерта №1449 від 23.07.2012 р. кваліфікуються, як ушкодження легкого ступеню тяжкості, що спричинили короткочасний розлад здоров’я.
В своєму поданні та в судовому засіданні слідчий, посилаючись на те, що в ході проведення слідчих дій обвинувачений ОСОБА_2 вів себе неадекватно, внаслідок чого був направлений на проходження судово-психіатричної експертизи, а на підставі висновку амбулаторної судово-психіатричної експертизи Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні №527 від 27.07.2012 року, у підекспертного ОСОБА_2 припускається наявність хронічного психічного захворювання у формі шизофренії, а тому для уточнення діагнозу та вирішення експертних питань підекспертному рекомендовано проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи, просив подання задовольнити.
Дослідивши матеріали подання, перевіривши матеріали справи, вивчивши дані про особу затриманого, вислухавши пояснення слідчого, захисника, обвинуваченого, який не заперечував проти направлення його на стаціонарну судово - психіатричну експертизу, суд приходить до висновку, що подання слідчого підлягає до задоволення.
Відповідно до ст. 205 КПК України, якщо при проведенні судово-медичної або судово-психіатричної експертизи виникає необхідність тривалого спостереження за обвинуваченим або дослідження його, суд за поданням слідчого, погодженого з прокурором, поміщає його у відповідний медичний заклад, про що виносить постанову.
Вирішуючи питання про направлення на стаціонарну судово - психіатричну експертизу ОСОБА_2, суд приймає до уваги, що відповідно до висновку амбулаторної судово-психіатричної експертизи Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні №527 від 27.07.2012 року, у підекспертного ОСОБА_2 припускається наявність хронічного психічного захворювання у формі шизофренії, а тому для уточнення діагнозу та вирішення експертних питань підекспертному рекомендовано проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 165-2, 205 КПК України, -
П О С Т А Н О В И В:
Подання слідчого СВ Ленінського РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області –задовольнити.
Надати дозвіл на направлення обвинуваченого ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, раніше не судимого, мешкаючого за адресою: м. Полтава, вул. Тунельна, 62, в Дніпропетровську обласну клінічну психіатричну лікарню для проведення йому стаціонарної судово-психіатричної експертизи.
Копію постанови негайно вручити обвинуваченому.
Зобов’язати орган досудового слідства, в провадженні якого знаходиться кримінальна справа, здійснювати контроль за виконанням постанови та негайно повідомити про направлення ОСОБА_2 для проведення йому стаціонарної судово-психіатричної експертизи його родичів.
Постанова підлягає негайному виконанню.
На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Полтавської області протягом трьох діб з моменту її винесення.
Суддя Ленінського районного суду м. Полтави ОСОБА_5