Судове рішення #5561519

                                                                                           Справа № 2-1759

2009 р.

Р І Ш Е Н Н Я

       ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

06 липня 2009 року Франківський районний суд м.Львова в складі:

          головуючої – судді  -  ІЛЬЧИШИН Н.В.

при секретарі       -  МАРТИНЮК Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові в залі суду цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,

в с т а н о в и в :

    ОСОБА_1 звернулася в суд з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

    В обгрунтування заявленого позову покликається на те, що шлюб з відповідачем розірваний в 2007 році рішенням Франківського районного суду м.Львова. Від даного шлюбу мають доньку – ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач життям доньки не цікавиться, коштів на її утримання протягом шести місяців не дає. Тому з врахуванням наведеного, просить постановити рішення, згідно якого стягувати з ОСОБА_2 в її користь 700 грн. аліментів на утримання неповнолітньої дитини – ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення нею повноліття.

В судовому засіданні позивачка уточнила позовні вимоги, просить стягувати з відповідача в її користь на утримання неповнолітньої доньки 500 грн. щомісяця до досягнення її повноліття.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав частково, згідний платити 300 грн. щомісяця на утримання доньки, оскільки тимчасово не працює.

    Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 слід задоволити частково з наступних підстав.

Відповідно до ст.180 СК України, батьки зобов”язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ч.3 ст.181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ч.2 ст.182 СК України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Згідно свідоцтва про розірвання шлюбу (а.с.3), шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 розірвано 29 січня 2008 року.

Як вбачається з свідоцтва про народження 1-СГ № 162160 від 20.08.1999 року (а.с.2), батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 є ОСОБА_2 та ОСОБА_1.

Згідно довідки ЛКП «Магістральне» з місця проживання про склад сім’ї і прописку (а.с.4) ОСОБА_4 прописаний та проживає разом з позивачкою ОСОБА_5 в квартирі АДРЕСА_1, а відповідач разом з ними не проживає.

Крім того, згідно акту ЛКП «Південне» № 375 від 21.02.2009 року (а.с.4), ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 проживає та зареєстрована в квартирі № 32 на вул.Кульпарківській,133 в м.Львові разом з позивачкою.

Відповідно до ст.184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне  значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Оскільки відповідач має нерегулярний дохід, що має істотне значення для справи, суд вважає, що  розмір аліментів слід було б призначити в твердій грошовій формі, крім того проти цього не заперечує сам відповідач.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що оскільки батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття, позовну заяву ОСОБА_1 слід задоволити частково, стягувати з ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_2 в її користь аліменти в розмірі 300 гривень щомісячно на утримання неповнолітньої дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку з              23 лютого 2009 року до досягнення нею повноліття.

Керуючись ст.ст.4,10,60,88,212,215 ЦПК України, ст.180,182,184 СК України, суд

в и р і ш и в :

    Позов задоволити частково.

Стягувати з ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_2 в її користь аліменти в розмірі 300 гривень щомісячно на утримання неповнолітньої дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку з 23 лютого 2009 року до досягнення нею повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 в користь держави 51 грн. судового збору та 30 грн. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України, допустити рішення до негайного виконання в межах суми платежу за один місяць.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду подається протягом 10-ти днів з моменту його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

СУДДЯ                                           Н.В.ІЛЬЧИШИН

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація