Березнівський районний суд Рівненської області
м. Березне, вул. Київська, 3, 34600, (03653) 5-64-94
Справа №2-а-615/2010
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2010 року Суддя Березнівського районного суду Рівненської області
ОСОБА_1 при вирішенні питання про відкриття провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до дорожньо-патрульної служби ВДАІ м.Рівне про визнання протиправним і скасування протоколу про адміністративне правопорушення, -
встановив:
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до дорожньо-патрульної служби ВДАІ м.Рівне про визнання протиправним і скасування протоколу про адміністративне правопорушення серії ВК № 128808 від 05.05.2010р..
Відповідно до ч.1 ст.257 КУпАГІ протокол надсилається органові (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення. Главами 22, 23 цього ж Кодексу встановлений порядок розгляду справи про адміністративне правопорушення та обов'язковість винесення рішення по ній у вигляді постанови.
В позові та матеріалах адміністративної справи відсутні дані про те, що уповноваженим органом (посадовою особою) винесена постанова по результатах розгляду протоколу серії ВК№ 128808 від 05.05.2010р.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Протокол про адміністративне правопорушення не є рішенням суб'єкта владних повноважень у справі про притягнення до адміністративної відповідальності, не спричиняє виникнення будь-яких прав і обов'язків осіб чи суб'єктів владних повноважень, а отже, не породжує правовідносин, що можуть бути предметом спору.
Згідно ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Таким чином, суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин. Виходячи з наведеного, відсутність правовідносин виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.
За таких обставин, суд не може розглядати справу, якщо пред'явлені позивачем вимоги не випливають із певних правовідносин, оскільки не підпадають під судову юрисдикцію.
Враховуючи що, предметом даного позову є скасування протоколу про адміністративне правопорушення, що не є рішенням суб'єкта владних повноважень, у розумінні адміністративного судочинства. ОСОБА_3 слід відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі на підставі п.1 ч.1 ст.109 КАС України.
Керуючись п.1 ч.1 ст.109 КАС України,
ухвалив:
Відмовити ОСОБА_2 у відкритті провадження в адміністративній справі за його позовом до дорожньо-патрульної служби ВДАІ м. Рівне про визнання протиправним і скасування протоколу про адміністративне правопорушення.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Березнівський районний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подасться у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.