2-0-55/08 p.
УХВАЛА
4 листопада 2008 року Вовчанський районний суд Харківської області в складі: судді - Струка І.Ф. при секретарі - Борщ Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вовчанськ справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа - Управління Пенсійного фонду України у Вовчанському районі Харківської області про встановлення факту наявного трудового стажу,
ВСТАНОВИВ:
09.09.2008 р. ОСОБА_1, заінтересована особа - Управління Пенсійного фонду України у Вовчанському районі Харківської області / далі-Управління/ звернувся до суду в порядку окремого провадження із заявою про встановлення юридичного факту - підтвердження наявного трудового стажу роботи в період з 1.11.1975 р. по 30.04.1977 р. трактористом машиністом, зайнятим безпосередньо в виробництві сільськогосподарської продукції, що дає право на пенсію на пільгових умовах. На обгрунтування вимог зазначив, що у вказаний період фактично працював на зазначеній роботі в Першому Петровському бурякорадгоспі, який з 1997 р. реорганізований в КСП «Білий Колодязь», а згодом з 2000 року його правонаступником став сільськогосподарський багатопрофільний кооператив « Білий Колодязь». Однак в його трудовій книжці період з 16.06.1975 р. по 14.05.1977 р. записано, що він працював сезонним робітником, що не відповідає дійсності. При усному зверненні до Управління з питання призначення пенсії на пільгових умовах йому відмовлено за відсутності підтверджуючих або уточнюючих документів.
В судовому засіданні представник Управління Пенсійного фонду вважав, що за наявності необхідних підтверджуючих документів заява ОСОБА_1 може бути задоволена.
Відповідно до ст. 256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна чи припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Разом з тим, згідно ч. 6 ст. 235 цього Кодексу зазначено, якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду.
Як вбачається зі змісту заяви та пояснень ОСОБА_1 у судовому засіданні, він фактично працював в період з 1.11.1975 р. по 30.04.1977 р. трактористом-машиністом Волохівського відділку Першого Петровського бурякорадгоспу.
Однак згідно наданої заявником трудової книжки на імя ОСОБА_1 / л.с. 6/ в ній є запис про те, що він за наказом № 382 від 5.09.1975 р. прийнятий на роботу і працював сезонним робітником Волохівського відділку цього радгоспу. В судовому засіданні заявник вважав неправильним цей запис в трудовій книжці.
Більше того, як видно із довідок СБК «Білий Колодязь» № 83 від 3.02.2004 р. та № 371 від 24.05.2004 р. ОСОБА_1 дійсно працював трактористом з 1.11.1975 р. по 30.04.1977 р. ( таб. № 198) / л.с. 8, 9).
Разом з тим, у архівній довідці, виданій «Харківським народним архівом» № К 263 від 20.09.2007 p., значиться, що за даними архіву ОСОБА_1 працював робітником, трактористом, слюсарем 1 ім. Петровського сахкомбінату. А в архівній довідці « Трудового архіву Вовчанського району» 3 308 від 5.09.2007 р. вказано, що за 1975-1979 pp. він отримував заробітну плату в розрахунково-платіжних відомостях, але в них не зазначена конкретна посада чи виконувана робота.
За наявності таких обставин та наданих доказів суд приходить до висновку, що при розгляді даної заяви ОСОБА_1 виникає спір про право, оскільки ст. 62 Закону України від 5 листопада 1991 p. № 1788-Х11 « Про пенсійне забезпечення» передбачено, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Крім того, згідно Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 637 у разі відсутності трудової книжки або коли в ній містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, зокрема для підтвердження спеціального трудового стажу органами Пенсійного фонду приймаються уточнюючі довідки підприємств або їх правонаступників ( пункти 2, 3, 20). На зазначений порядок також посилався в суді представник заінтересованої особи - Управління Пенсійного фонду.
Оскільки зі змісту заяви та пояснень заявника вбачається, що ОСОБА_1 фактично оспорює правильність записів у трудовій книжці і неправомірність відмови Управління Пенсійного Фонду у призначенні йому пенсії на пільгових умовах, тобто виникає спір про право, згідно вимог ч. 6 ст. 235 ЦПК України суд заяву залишає заяву, подану в порядку окремого провадження, без розгляду і роз'яснює заявнику про його право подати позов щодо спору про підтвердження трудового стажу на загальних підставах.
Керуючись ч.б ст. 235, ст. 256 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа - Управління Пенсійного фонду України у Вовчанському районі Харківської області про встановлення факту , що має юридичне значення, залишити без розгляду і роз'яснити заявнику про його право подати позов щодо спору про підтвердження трудового стажу на загальних підставах.
Ухвала може бути оскаржена в Апеляційний суд Харківської області через районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом п'яти днів з дня проголошення та подачі після цього апеляційної скарги протягом десяти днів.