УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
______________________________________________________________________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський,3/65
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "15" березня 2007 р. Справа № 6/309-НМ
Господарський суд Житомирської області у складі:
Судді Терлецької-Байдюк Н.Я.
при секретарі Кондренко О.А.
за участю представників сторін
від позивача Андрієвський В.О. - доручення №286/08 від 14.03.07р.
від відповідача Кузьмінська Н.В. - начальник відділення Куликівська В.В. - доручення №01-43 від 07.02. 07р.
Розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Червоноармійському районі (смт.Червоноармійськ)
до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Володарсько-Волинському районі Житомирської області (смт.Володарсько-Волинський)
про зобов'язання вчинити певні дії
Позивач звернувся з позовом про зобов'язання відповідача вчинити дії по підписанню актів щомісячної звірки витрат на поховання, виплачених сім'ям померлих або особам, які здійснили поховання особи, яка отримувала пенсію по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання: за травень 2003р., серпень 2003р., вересень 2003р., грудень 2003р., вересень 2004р., червень 2005р., липень 2005р., вересень 2005р., березень 2006р.
Обґрунтовуючи вимоги, позивач посилається на п.4 Порядку відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України та правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 04.03.2003 року за № 5-4/4. Вважає, що відповідач заборгував управлінню Пенсійного фонду України в Червоноармійському районі 1724,01 грн., з яких 1695,57 грн. – допомога на поховання, виплачена сім”ям померлих, які отримували пенсію по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві та 28,44 грн. – витрати з виплати і доставки пенсії.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, зазначених у позові, додатково посилаючись на те, що в акті звірки за вересень 2006 року відповідач неправомірно зменшив загальну суму витрат, які підлягають відшкодуванню, на суму 1724,01 грн., яка виплачена в 2003-2006 роках як допомога на поховання сім”ям померлого, який отримував пенсію по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.
Представники відповідача проти позову заперечили з підстав, викладених у відзиві (а.с.37-40). Зокрема, зазначили, що акти щомісячної звірки щодо витрат за травень 2003р., серпень 2003р., вересень 2003р., грудень 2003р., вересень 2004р., червень 2005р., липень 2005р., вересень 2005р., березень 2006р. підписані обома сторонами. Оскільки витрати на поховання проводяться, якщо смерть потерпілого настала за обставин, за яких настав страховий випадок державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, тому відшкодування цих витрат провадиться за наявності відповідних доказів.
Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Позовна вимога, зазначена в позовній заяві, та підтримана представником позивача в судовому засіданні, визначена як зобов'язання відповідача вчинити дії по підписанню актів щомісячної звірки витрат по особових справах потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв”язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання за травень 2003р., серпень 2003р., вересень 2003р., грудень 2003р., вересень 2004р., червень 2005р., липень 2005р., вересень 2005р., березень 2006р., в яких зазначалась і сума допомоги на поховання, виплачена сім'ї померлого або особі, яка здійснила поховання особи, яка отримувала пенсію по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, в загальній сумі 1724,01грн.
Відповідно до ст.21 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” від 23.09.99р. № 1105-XIV, Фонд соціального страхування від нещасних випадків у разі настання страхового випадку зобов'язаний у встановленому законодавством порядку, крім іншого, своєчасно та в повному обсязі відшкодувати шкоду, заподіяну працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я або в разі його смерті, виплачуючи йому або особам, які перебували на його утриманні, крім іншого, пенсію по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсію у зв’язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.
На виконання вказаного Закону постановою правління Пенсійного фонду України та правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України 04.03.2003 року за № 5-4/4 затверджено "Порядок відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання" (далі Порядок), який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.05.03р. за № 376/7697.
Згідно п.2 вказаного Порядку останній визначає механізм відшкодування на централізованому рівні Фондом соціального страхування від нещасних випадків Пенсійному фонду витрат, пов'язаних з виплатою відповідних пенсій.
Пунктом 4 Порядку передбачено, що відшкодуванню підлягають суми, що виплачуються відповідно до Законів України "Про пенсійне забезпечення", "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" та інших нормативно-правових актів, а саме, крім іншого, - допомога на поховання сім'ї померлого або особі, яка здійснила поховання особи, яка отримувала вищезазначену пенсію.
Пунктом 5 Порядку передбачено, що органи Пенсійного фонду щомісяця проводять з відділеннями виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків звірку витрат по особових справах потерпілих, складають акт щомісячної звірки, в якому визначають загальну суму витрат, що підлягає відшкодуванню, та до 15 числа місяця, наступного за звітним, подають його відповідно головним управлінням Пенсійного фонду і управлінням виконавчої дирекції Фонду на місцях.
Із долучених до матеріалів справи актів щомісячної звірки витрат по особових справах потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання за травень 2003р., серпень 2003р., вересень 2003р., грудень 2003р., вересень 2004р., червень 2005р., липень 2005р., вересень 2005р., березень 2006р. (а.с.31-33) вбачається, що вони підписані начальником управління Пенсійного фонду України в Червоноармійському районі та начальником відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Володарсько-Волинському районі без зауважень по сумам відшкодувань, в тому числі і допомоги на поховання, розходжень не має. Дані акти звірки згідно Порядку передані до відшкодування.
З огляду на викладене суд приходить до висновку, що позов безпідставний, спір стосовно зазначених актів звірки відсутній, тому відмовляє в задоволенні позову.
Керуючись ст.ст.94, 153-168, 186, 254, п.6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову відмовити.
Постанова господарського суду набирає законної сили в строки, встановлені ст.254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного господарського суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня викладення постанови в повному обсязі та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Терлецька-Байдюк Н.Я.
Дата виготовлення постанови у повному обсязі: 23 березня 2007 року.
Віддрукувати:
1 - в справу
2 - позивачу
3 - відповідачу