ОНУФРІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 2-а-605/09/1119.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 липня 2009 року Онуфріївський районний суд Кіровоградської області в особі судді Бондаренка Г.К., при секретарі Скочко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Онуфріївці справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління ПФУ в Онуфріївському районі Кіровоградської області про поновлення строку звернення до суду за захистом порушеного права та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни» за 2006-2008 роки,
В С Т А Н О В И В:
П озивачка звернулась до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Онуфріївському районі Кіровоградської області, в якому просила відновити пропущений строк для звернення до суду за захистом порушених прав та інтересів та зобов'язати відповідача нарахувати їй недоплачену, як дитині війни, щомісячну державну соціальну допомогу за 2006-2007 роки в сумі 2733 грн. 30 коп., а також доплатити невиплачену суму зазначеної допомоги за 2008 рік, посилаючись на те, що вона, як дитина війни, відповідно до ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” ( тут і надалі – Закон) з 1 січня 2006 року має право на отримання щомісячної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, однак, така допомога відповідачем їй не виплачувалась. Пунктом 17 статті 77 Закону України „Про Державний бюджет України на 2006 рік” дію ст.6 Закону зупинено на 2006 рік. Пунктом 12 статті 71 Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” дію ст. 6 Закону зупинено на 2007 рік. Рішенням Конституційного Суду України від 9 липня 2007 року № 6-рп/2007 визнано неконституційним п. 12 ст. 71 Закону України „Про державний бюджет України на 2007 рік”, яким зупинено дію ст. 6 Закону. Незважаючи на це, відповідач не сплачує належну їй до виплати щомісячну державну соціальну допомогу. При обчисленні суми невиплаченої допомоги позивачка виходила з наступних розрахунків. Розмір соціальної допомоги відповідно до ст.6 Закону становить 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Відповідно до ст. 28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” мінімальна пенсія за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Згідно із Законом України „Про Державний бюджет України на 2006 рік” прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становить з 1 січня - 350 грн., з 1 квітня - 359 грн., з 1 жовтня - 366 грн. Згідно із Законом України „Про державний бюджет України на 2007 рік” прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становить з 1 січня - 380 грн., з 1 квітня - 406 грн., з 1 жовтня - 411 грн., а тому сума невиплаченої соціальної допомоги за 2006-2007 роки становить 2733 грн. 30 коп. За десять місяців 2008 року відповідач заборгував їй 959 грн. 40 коп. в рахунок отримання щомісячної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, незважаючи на те, що зобов’язано таку допомогу сплачувати.
-2-
Представник управління ПФУ в Онуфріївському районі до суду надала заперечення, в якому просила відмовити у задоволенні позову, посилаючись на те, що позивачка отримує надбавку до пенсії як учасник Великої Вітчизняної війни відповідно до ЗУ «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту».
У судове засідання ні позивачка, ні представник відповідача не з'явились, хоча були повідомлені належним чином. Позивачка подала до суду заяву про розгляд справи за її відсутність.
Представник відповідача у запереченні на позов просила суд розглядати справу за її відсутність.
З огляду на викладене, суд вважає, що справу можливо розглянути за наявними у матеріалах доказами в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд, приходить до висновку про відмову в задоволенні позову з наступної підстави.
Відповідно до діючого законодавства надбавка до пенсії позивачці може проводитись за її вибором або згідно Закону, або згідно ЗУ «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту».
Так як позивачка визначилась і отримує надбавку до пенсії як ветеран війни, то вона не має права на отримання надбавки до пенсії як дитина війни, а тому в задоволенні позову необхідно відмовити.
На підставі Закону України „Про соціальний захист дітей війни” та Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту», керуючись ст.ст. 7, 99, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до управління ПФУ в Онуфріївському районі Кіровоградської області про поновлення строку звернення до суду за захистом порушеного права та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни» за 2006-2008 роки відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Онуфріївський районний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня оголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Онуфріївського районного
суду Кіровоградської області ОСОБА_2