УХВАЛА
про відмову в забезпеченні позову
Справа № 2-а-2632/10/1970
19 липня 2010 року м.Тернопіль
розглянувши клопотання про забезпечення адміністративного позову
за позовною заявою громадянки ОСОБА_1;
до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Тернопільської області;
треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, виступають на стороні відповідача: 1)Вишнівецька селищна рада Збаразького району Тернопільської області; 2)товариство з обмеженою відповідальністю «Укртауер»;
про скасування дозволу на виконання будівельних робіт №199-06/10 від 06.05.2010 року, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач у справі - громадянка ОСОБА_2 звернулася у Тернопільський окружний адміністративний суд до Інспекції державного архітектурно- будівельного контролю Тернопільської області за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, виступають на стороні відповідача: 1) Вишнівецька селищна рада Збаразького району Тернопільської області 2) товариство з обмеженою відповідальністю «Укртауер» про скасування дозволу на виконання будівельних робіт №199- 06/10 від 06.05.2010 року по будівництву телекомунікаційної баштової споруди ТОВ «Укртауер» у смт. Вишнівець, Збаразького району, Тернопільської області.
Крім того, позивач подав клопотання №б/н від 13.07.2010 року в якому просить суд забезпечити позов, а саме: зобов'язати Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю Тернопільської області вжити заходів щодо заборони проведення будь-яких будівельних робіт на спірній земельній ділянці по вул. Кривоноса, смт. Вишнівець, Збаразького району, Тернопільської області до вирішення справи по суті.
В обгрунтуванні позовних вимог позивач посилається на те, що компанії «Укртауер», не надавалось погодження на місце розташування та будівництва телекомунікаційної баштової споруди, проте не зважаючи ні на що, підприємство кожен день робить спроби завезти техніку і хоче розпочати будівельні роботи. В зв'язку з тим, що мешканці вулиці звернулись зі скаргами до Генеральної прокуратури та з позовами про скасування рішень Вишнівецької селищної ради до Збаразького районного суду, представники компанії погрожують мешканцям вулиці знищенням майна.
Суд, розглянувши клопотання позивача про забезпечення позову, враховуючи подані матеріали, вважає, що немає підстав для задоволення даного клопотання виходячи з наступного.
Відповідно до ч.І ст. 117 КАС України за клопотанням позивача чи з власної ініціативи суд може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також, якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Приймаючи до уваги вищевикладене та те, що в матеріалах справи відсутні належні докази та матеріали, які б свідчили про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача та враховуючи ту обставину, що позивачем не надано переконливих доказів, які б свідчили про існування небезпеки заподіяння шкоди його правам свободам та інтересам до ухвалення рішення в адміністративній справі, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання про вжиття заходів забезпечення позову.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 117, 118, 160 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання громадянці ОСОБА_1 про забезпечення позову, а саме зобов'язати Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю Тернопільської області вжити заходів щодо заборони проведення будь-яких будівельних робіт на спірній земельній ділянці по вул. Кривоноса, смт. Вишнівець, Збаразького району, Тернопільської області до вирішення справи по суті.
Відповідно до пункту б статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Саадулаєв А.І.