Справа № 2-398/09 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2009 року Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої судді Кардаш О.І.
секретаря Боднар Н.Ю.
з участю представників ОСОБА_1 , ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Калуші цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про відшкодування шкоди, завданої злочином,
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом посилаючись на те, що постановою Калуського міськрайонного суду від ІНФОРМАЦІЯ_1 року щодо відповідача закрито провадження у кримінальній справі за ст.122 ч.1 КК України відповідно до ЗУ «Про амністію» від 12.12.2008 року. Своїми протиправними діями відповідач заподіяв йому матеріальні збитки, які були витрачені на лікування в сумі 301,89 грн. та завдана моральна шкода, яку позивач оцінює в розмірі 10000 грн., які просить стягнути в його користь та судові витрати по справі.
В судовому засіданні позивач та представник позивача позовні вимоги підтримали.
Відповідач позов не визнав та суду пояснив, що він не визнає себе винним у нанесенні позивачу тілесних ушкоджень і винесена постанова суду про звільнення його від кримінальної відповідальності у зв»язку з застосуванням Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 року не є доказом його вини. Тільки обвинувальний вирок може визнати особу винною у вчиненні злочину. Крім того позивачем не надано належних доказів щодо розміру завданої матеріальної та моральної шкоди, а тому в задоволенні позову слід відмовити.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
У відповідності до ст.14 ЗУ «Про амністію» від 12.12.2008 року амністія не звільняє від обов»язку відшкодувати заподіяну злочином шкоду, який покладено на винну особу вироком або рішенням суду.
Встановлено, що постановою Калуського міськрайонного суду від ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4 звільнено від кримінальної відповідальності за ст. 122 ч.1 КК України відповідно до ст.1 п. «г» ЗУ «Про амністію» від 12.12.2008 року, а провадження у справі закрито.
Зі змісту постанови слідує, що відповідач обвинувачувався в тому, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_4 . наніс ОСОБА_3 наніс тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості, що викликали тривалий розлад здоров»я і не є небезпечними для життя в момент спричинення.
Винуватість відповідача підтверджується також оглянутими в судовому засіданні матеріалами кримінальної справи НОМЕР_1 Зокрема, показаннями свідків та висновком судово-медичної експертизи щодо встановлення ступеня тяжкості нанесених тілесних ушкоджень. А тому, доводи ОСОБА_4 про відсутність доказів його вини є безпідставні. Крім того, при розгляді зазначеної кримінальної справи відповідач дав згоду на застосування щодо нього амністії та не бажав доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.
В судовому засіданні з»ясовано, що внаслідок неправомірних дій відповідача позивачу завдана матеріальна шкода, а саме витрати на придбання медикаментів, в сумі 81,89 грн., що підтверджено чеками (а.с.4). При визначенні розміру моральної шкоди суд враховує характер та обсяг заподіяних потерпілому моральних та фізичних страждань, пов»язаних з вчиненням злочину, а також враховує майновий стан винної особи і вважає, що позов в цій частині підлягає до часткового задоволення.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та законним і підлягають до часткового задоволення, а тому з відповідача в користь позивача слід стягнути 81,89 грн. завданої матеріальної шкоди та 2000 грн. моральної шкоди.
У відповідності ст.84,88 ЦПК України судові витрати по справі покласти на відповідача.
На підставі наведеного та керуючись cт.1166, 1167 ЦК України, ЗУ «Про амністію» від 12.12.2008 року, ст.ст. 209, 213-215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 81,89 грн. матеріальної шкоди, 2000 грн. моральної шкоди та 500 грн. витрат за надання правової допомоги, а всього 2581,89 грн.
Стягнути з ОСОБА_3 в користь держави 59,50 грн. держмита та 30 грн. витрат на інформаційно-технічний розгляд справи.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Івано-Франківської області через Калуський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
ГОЛОВУЮЧА СУДДЯ :
- Номер: 6/191/110/15
- Опис: про видачу дублікату виконавчого листа
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-398/09
- Суд: Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Кардаш О.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.12.2015
- Дата етапу: 30.12.2015
- Номер: 4-с/177/9/21
- Опис:
- Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
- Номер справи: 2-398/09
- Суд: Криворізький районний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Кардаш О.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.12.2021
- Дата етапу: 30.12.2021