- Відповідач (Боржник): Хустська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Закарпатській області
- Позивач (Заявник): Чепара Світлана Петрівна
- Відповідач (Боржник): Головне управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області
- Відповідач (Боржник): Хустська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Закарпатській області
- Заявник апеляційної інстанції: Чепара Світлана Петрівна
- Заявник апеляційної інстанції: Хустська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області
- Відповідач (Боржник): Хустська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Закарпатській області
- Заявник касаційної інстанції: Хустська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 травня 2016 рокум. Ужгород№ 807/613/16
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Андрійцьо В.Д., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Міжгірському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення з роботи, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у Міжгірському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення з роботи, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди.
Згідно з ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
У відповідності до п.1 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» позивач звільнений від сплати судового збору за позовні вимоги про визнання протиправним та скасування наказу від 01.04.2016 року №23-0, поновлення на роботі, стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу.
З позовної заяви встановлено, що позивач також просить стягнути на її користь моральну шкоду в розмірі 17000,00 грн.
Чинним законодавством не передбачено випадків звільнення від сплати судового збору за подання позовної заяви про стягнення моральної шкоди.
Таким чином, ОСОБА_1 не звільнена від сплати судового збору за позовну вимогу майнового характеру - про стягнення моральної шкоди.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Мінімальна заробітна плата з 01.01.2016 року становить 1378,00 грн.
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що розмір судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати - 551,20 грн. та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати - 6890,00 грн.
Отже, позивачу слід сплатити судовий збір в сумі 551,20 грн. за наступними реквізитами: отримувач коштів - УК у м. Ужгороді, 22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38015610; банк отримувача - ГУ ДКСУ у Закарпатській області; код банку отримувача (МФО) - 812016; рахунок отримувача - 31210206784002; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - *; 101; _____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ____(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Всупереч викладеному, позивачем не додано до позовної заяви документу про сплату судового збору або доказів звільнення від його сплати.
Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі викладеного, суддя дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України, а тому підлягає залишенню без руху. Позивачу недоліки позовної заяви слід усунути шляхом подання до суду оригіналу документу про сплату судового збору в розмірі 551,20 грн. або доказів звільнення від його сплати.
Керуючись ст. ст. 105, 106, 108, 165, 254 КАС України, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Міжгірському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення з роботи, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви - до 16 травня 2016 року.
3. Копію ухвали надіслати позивачу для відома та виконання.
Роз'яснити позивачу, що у випадку не усунення вказаних недоліків у зазначений термін адміністративний позов буде повернуто.
Ухвала може бути оскаржена позивачем до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.Д. Андрійцьо
- Номер:
- Опис: про скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі, стягнення моральної шкоди
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 807/613/16
- Суд: Закарпатський окружний адміністративний суд
- Суддя: Андрійцьо В.Д.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.05.2016
- Дата етапу: 04.09.2018
- Номер: 876/3582/18
- Опис: скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі, стягнення моральної шкоди
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 807/613/16
- Суд: Львівський апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Андрійцьо В.Д.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.05.2018
- Дата етапу: 23.07.2018
- Номер: 876/3582/18
- Опис: скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі, стягнення моральної шкоди
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 807/613/16
- Суд: Львівський апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Андрійцьо В.Д.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.05.2018
- Дата етапу: 23.07.2018
- Номер: К/9901/60265/18
- Опис: скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі, стягнення моральної шкоди
- Тип справи: Касаційна скарга
- Номер справи: 807/613/16
- Суд: Касаційний адміністративний суд
- Суддя: Андрійцьо В.Д.
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.08.2018
- Дата етапу: 17.09.2018