Судове рішення #5528344

 

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

 

ПОСТАНОВА

Іменем України

 

 

03.07.09

Справа №2а-559/09/2770

 

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

судді Кравченко М.М., при секретарі Фімушкіної О.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Севастополі адміністративну справу

За адміністративним позовом:  ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)

до  Відділу у справах громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб Нахімовського РВ УМВС у м. Севастополі (99001, м. Севастополь, вул. Робоча, 31), Відділу громадянства і реєстрації фізичних осіб Управління міністерства внутрішніх справ України в м. Севастополі (99011, м. Севастополь, вул. Пушкіна, 2).

про визнання незаконним відмови в реєстрації

 

за участю представників сторін:

 

позивач: ОСОБА_1, посвідчення серії НОМЕР_1;

представник позивача: ОСОБА_2, довіреність № б\н  від 05.05.09;

представник відповідача: Куденко Олександр Володимирович, службове посвідчення серії УСВ №006369 від 04.01.2009 року;

представник відповідача ВГРФО УМВС України в м. Севастополі: не з'явився.

 

Суть спору:

 

 ОСОБА_1   звернувся до суду з адміністративним позовом до Відділу у справах громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб Нахімовського РВ УМВС у м. Севастополі   про визнання незаконної відмови в реєстрації.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 07 травня 2009 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-559/09/2770, призначено попереднє судове засідання.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 21 травня 2009 р. підготовче провадження в адміністративній справі № 2а-559/09/2770 закінчене, призначене  судове засідання.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 16 червня 2009 р. до участі у справі у якості другого відповідача залучений Відділ громадянства і реєстрації фізичних осіб Управління міністерства внутрішніх справ України в м. Севастополі.

Представник другого відповідача до судового засідання не з'явився, про причини неявки не повідомив, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином.

Суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу за відсутність другого відповідача.

Згідно ст.ст.27, 49, 51, 130 Кодексу адміністративного судочинства України, представнику позивача, позивачу та представнику відповідача роз'яснені їх процесуальні права і обов'язки.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, суд

 

В с т а н о в и в :

 

 

 ОСОБА_1   звернувся до суду з адміністративним позовом до Відділу у справах громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб Нахімовського РВ УМВС у м. Севастополі, Відділу громадянства і реєстрації фізичних осіб Управління міністерства внутрішніх справ України в м. Севастополі  про визнання незаконної відмови в реєстрації.

Позовні вимоги позивача мотивовані тим, що у грудні 2008 року він звернувся до відповідача із заявою про продовження йому строку перебування в України із додаванням усіх необхідних документів, але отримав відмову у проведенні тимчасової реєстрації з посиланням на те, що він, на думку відповідача, і до теперішнього часу є громадянином України, у зв'язку з чим він має поновити паспорт громадянина України, а тому надання позивачу тимчасової реєстрації є неможливим.

У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, представник відповідача заперечував проти позову.

Представник другого відповідача до судового засідання не з'явився, про причини неявки не повідомив, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином.

Суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу за відсутність другого відповідача.

Заслухавши позивача, представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи та наявні докази, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про громадянство України», в Україні існує єдине громадянство.

Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються цим Законом.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.2 Закону України «Про громадянство України», громадянами України є усі громадяни колишнього СРСР, які на момент проголошення незалежності України (24 серпня 1991 року) постійно проживали на території України;

Відповідно до ст.5 Закону України «Про громадянство України», документами, які підтверджують громадянство України, є паспорт громадянина України, а для осіб віком до 16 років - свідоцтво про народження.

Зразки та порядок видачі паспорта громадянина України та свідоцтва про народження визначаються положеннями про паспорт громадянина України та свідоцтво про народження, які затверджуються Верховною Радою України.

Відповідно до п.1 Розділу 1 Положення про паспорт громадянина України, що затверджене Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 р. паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України. Паспорт дійсний для укладання цивільно-правових угод, здійснення банківських операцій, оформлення доручень іншим особам для представництва перед третьою особою лише на території України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

У судовому засіданні встановлене, що 28.10.1991 позивач звернувся у встановленому на той час порядку до органів внутрішніх справ із заявою на видачу паспорта та 19.11.1991 отримав паспорт громадянина СРСР, про що свідчить серія та номер паспорту, що не характерна для паспортів громадян України, та те, що Положення про паспорт громадянина України затверджене Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 р., тобто після отримання позивачем паспорту.

Згідно виписки з послужного списку позивача, із липня 1992 року до серпня 1997 року він був курсантом Вищого військового морського інженерного училища ім. Ф.Е. Дзержинського, що розташоване у Російської Федерації в м. Санкт-Петербурзі.

Після закінчення навчання із серпня 1997 року, згідно послужного списку, до теперішнього часу, позивач проходить військову службу у військово-збройних силах Російської Федерації на території м. Севастополя.

Згідно наданих письмових доказів по справі, 08.10.2003 позивачем був отриманий паспорт громадянина Російської Федерації.

Згідно повідомлення відповідача вих.№11/4-970 від 30.05.2009 на запит суду, ОСОБА_1 паспорт громадянина України не отримував.

У судовому засіданні позивач пояснив суду, що жодних заяв про надання йому громадянства України він не подавав, жодних відміток у паспорті громадянина СРСР про належність позивача до громадянства України зроблено не було.

Виходячи з наведеного, суд дійшов висновку, що позивач дійсно є іноземцем відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», згідно якої іноземець - особа, яка не перебуває у громадянстві України і є громадянином (підданим) іншої держави або держав.

Відповідно до ч.5 ст.3 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на іншій законній підставі, вважаються такими, що тимчасово перебувають в Україні. Вони зобов'язані в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, зареєструвати свої паспортні документи і виїхати з України після закінчення відповідного терміну перебування.

Але, в порушення вказаних норм відповідач безпідставно не виконує свої обов'язки з проведення тимчасової реєстрації позивача на території України.

На підставі викладеного суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, у зв'язку з чим, керуючись ст.с. 94, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

 

1.          Адміністративний позов задовольнити повністю.

 

2.          Визнати незаконними дії посадових осіб Відділу у справах громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб Нахімовського РВ УМВС у м. Севастополі (99001, м. Севастополь, вул. Робоча, 31), Відділу громадянства і реєстрації фізичних осіб Управління міністерства внутрішніх справ України в м. Севастополі (99011, м. Севастополь, вул. Пушкіна, 2) по відмові в здійсненні тимчасової реєстрації ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) в Україні.

 

3.          Зобов'язати  посадових осіб Відділу у справах громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб Нахімовського РВ УМВС у м. Севастополі (99001, м. Севастополь, вул. Робоча, 31), Відділу громадянства і реєстрації фізичних осіб Управління міністерства внутрішніх справ України в м. Севастополі (99011, м. Севастополь, вул. Пушкіна, 2) здійснити тимчасову реєстрацію ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) в Україні.

 

4.          Копію постанови направити другому відповідачу - Відділу громадянства і реєстрації фізичних осіб Управління міністерства внутрішніх справ України в м. Севастополі (99011, м. Севастополь, вул. Пушкіна, 2).

 

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

 

Суддя                                                                                                        М.М.Кравченко

 

Постанова складена та підписана

в порядку ч. 3 ст. 160 КАС України

06.07.2009

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація