Справа № 2-0-9 2007 рік
копія
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2007 року Гадяцький районний суд Полтавської області в складі
головуючої судді Харлан Н.М.
народних засідателів БогушВ.О.
Герасімова В.Г.
при секретарі Середа Л.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про оголошення особи безвісно відсутньою, заінтересована особа - Гадяцький РАЦС,
встановив:
ОСОБА_1 і ОСОБА_2 знаходяться в зареєстрованому шлюбі з 5 лютого 1994 року, від
якого мають сина ОСОБА_3.
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою, в якій просить визнати її чоловіка ОСОБА_2 безвісно відсутнім, посилаючись на те, що 5 лютого 1994 року вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_2 . Від сумісного проживання в зареєстрованому шлюбі вони мають сина ОСОБА_3. В липні 1995 року сім"я розпалася і заявниця з дитиною переїхала жити до своїх батьків. Чоловік залишався проживати в ІНФОРМАЦІЯ_1 Красноярського краю. До 1999 року вони з чоловіком не зустрічалися і не переписувалися. В 1999 році заявниця вирішила розірвати шлюб і подала позовну заяву, два роки його шукали, також заявниця писала на селищну адміністрацію, але прийшла відповідь що він не проживає за вказаною адресою і навіть не був там зареєстрований. ОСОБА_1 знову шукала його, писала до газети, в міліцію, але про ОСОБА_2 і про його місцеперебування нікому невідомо. Заявниці необхідно розірвати шлюб, в зв"язку з цим ОСОБА_1 звернулася з даною заявою про оголошення ОСОБА_2 безвісно відсутнім.
У судовому засіданні заявниця доводи підтримала.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з"явився але надіслали заяву в якій проти задоволення заяви ОСОБА_1 про оголошення особи безвісно відсутньою не заперечують, просять справу розглянути без участі представника відділу РАЦС Галицького РУЮ.
Суд, заслухавши пояснення заявниці, перевіривши матеріали справи, прийшов до наступного.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до ст.39 ЦК України фізична особа може бути судом визнана безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування.
Згідно повторно виданого свідоцтва про укладення шлюбу ІНФОРМАЦІЯ_2 між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 було укладено шлюб, актовий запис НОМЕР_1.
Відповідно до свідоцтва про народження виданого ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_4 , його батьками записані ОСОБА_2 та ОСОБА_1.
Згідно з довідки виданої виконавчим комітетом ІНФОРМАЦІЯ_5 Полтавської області від 14.11.2006 року ОСОБА_1 проживає на території вказаної сільської ради разом з сином ОСОБА_3, її чоловік ОСОБА_2 - 1969 року народження, ніколи не був зареєстрований і не проживав в ІНФОРМАЦІЯ_6.
Відповідно до відповіді Головного УВС Красноярського краю МВС Росії ОСОБА_2, 1969 року народження, зареєстрованим по місцю проживання, знятим з реєстраційного обліку не значиться.
З урахуванням наведеного, у суду не має підстав ставити під сумнів достовірність і правдивість фактів зібраних по справі. Даних про заінтересованість осіб які надавали докази в результаті розгляду справи відсутні.
2
Відповідно до ч.2 ст.43 ЦК України у разі неможливасті встановити день одержання останніх відомостей про місце перебування особи початком її безвісної відсутності вважається перше число .місяця, що йде за тим, у якому були одержані такі відомості, а в разі неможливості встановити цей місяць - перше січня наступного року.
Оскільки матеріали справи свідчать про те, що останні відомості про ОСОБА_2 були після того, як сім"я розпалася і заявниця переїхала на проживання до батьків у липні 1995 року, то початком його безвісної відсутності слід вважати 1 серпня 1995 року.
Задоволення заяви ОСОБА_1 має для неї, як дружини, та її дитини юридичне значення.
Статтею 107 СК України передбачена можливість розірвання шлюбу в органах реєстрації актів цивільного стану в разі, якщо один з подружжя визнаний безвісно відсутнім. Право на пенсію внаслідок втрати годувальника виникає і у випадку визнання годувальника в установленому порядку безвісно відсутнім згідно ст..37 Закону України „Про пенсійне забезпечення".
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка- вказують на наявність підстав для визнання ОСОБА_2 безвісно відсутнім.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.248, 249 ЦПК України, ст.43 ЦК України, суд,
вирішив:
Заяву ОСОБА_1 задовільнити.
Визнати безвісно відсутнім ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_7 року народження, уродженця
ІНФОРМАЦІЯ_1, Красноярського краю.
Початком безвісної відсутності ОСОБА_2 вважати 1 серпня 1995 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області' через Гадяцький районний суд шляхом подачі в 10-д енний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України,
Головуюча: підпис
Народні засідателі: підпис
Копія - вірно
Рішення набрало законної сили