Судове рішення #5521611
44/51-08

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ


           УХВАЛА          

        

16 липня 2009 р.                                                                                   

№ 44/51-08  


Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:


головуючого судді

Добролюбової Т.В.,

суддів

Дроботової Т.Б,


Швеця В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу

Приватного підприємства “Лідер”

на рішення


Господарського суду Харківської області

від 17 березня 2009 року

у справі

№ 44/51-08

господарського суду

Харківської області

за позовом

Приватного підприємства “Лідер”

до

1. Пісочинської селищної ради Харківської області

2. Приватного підприємства “Інвестленд-2007”

про

визнання права користування земельною ділянкою та визнання недійсним договору оренди земельної ділянки


                           за участю представників сторін від:


позивача: Харченко О.В. (дов. від 05.06.09),

відповідача 1): не з'явилися, належно повідомлені про час та місце розгляду касаційної скарги,

відповідача 2): Скриннік І.А. (дов від 20.03.08),


                                      

                                         ВСТАНОВИВ:


У лютому 2008 року Приватне підприємство "Лідер" звернулося з позовом до Пісочинської селищної ради та Приватного підприємства "Інвестленд-2007" і, з урахуванням уточнень позовних вимог, просило визнати за ним право користування земельною ділянкою, площею 6, 0 га за адресою Харківська область, Харківський район, смт. Пісочин, вул. Весела, 55, визнати недійсним договір оренди земельної ділянки, площею 7,9909 га від 08.10.07, який укладений між Пісочинською селищною радою та ПП "Інвестленд-2007", а також зобов'язати першого відповідача підтвердити право постійного користування позивача на спірну земельну ділянку. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачу належить право користування спірною земельною ділянкою за адресою: Харківська область, смт. Пісочин, вул. Весела, 55, площею 6, 0 га з цільовим призначенням –для розміщення торгових площ, що підтверджується рішенням виконкому Пісочинської селищної ради № 703 від 21.06.94 та Державним актом на право користування землею № 046769. В той же час, всупереч вимогам чинного законодавства першим відповідачем 27.09.07 прийнято рішення про надання зазначеної земельної ділянки ПП "Інвестленд-2007", на підставі якого й було укладено договір оренди земельної ділянки від 08.10.07.

Рішенням Господарського суду Харківської області від 17.03.09, ухваленим суддею Швед Е.Ю., в задоволенні позову ПП "Лідер" відмовлено. Судовий акт вмотивований посиланнями на положення статей 19, 123, 124 Земельного кодексу України, статті 15 Закону України "Про оренду землі". Суд зазначив, що приймаючи рішення про надання земельної ділянки другому відповідачу Пісочинська селищна рада діяла у відповідності до вимог законодавства і в межах наданих їй повноважень. Рішення селищної ради на підставі якого між відповідачами було укладено договір оренди земельної ділянки у встановленому законодавством порядку незаконним не визнавалося. Посилаючись на статті 16 Цивільного кодексу України і 20 Господарського кодексу України, суд вказав, що зобов'язання першого відповідача підтвердити право постійного користування позивача не передбачено визначеними способам захисту порушених прав та інтересів, відтак суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення даної позовної вимоги.

          До Вищого господарського суду України надійшла касаційна скарга  ПП "Лідер"  на рішення Господарського суду Харківської області від 17.03.09.

Колегія суддів касаційної інстанції зазначає, що в силу статті 107 Господарського процесуального кодексу України сторони у справі мають право подати касаційну скаргу, а прокурор касаційне подання на рішення місцевого господарського суду, що набрало законної сили, та постанову апеляційного суду. Згідно з частинами 3, 4 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, а у разі, якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу. У разі подання апеляційної скарги або внесення апеляційного подання рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційною інстанцією. Як вбачається з матеріалів справи, касаційну скаргу на рішення господарського суду Харківської області від 17.03.09 у справі подано позивачем 01.07.09. Разом з тим, 27.03.09 ПП "Лідер" вже було подано апеляційну скаргу на це рішення, що вбачається з наданих до Вищого господарського суду України заперечень другого відповідача на касаційну скаргу. Тобто на момент звернення з касаційною скаргою на рішення суду першої інстанції це рішення вже було оскаржено до апеляційної інстанції, а відтак воно не набрало законної сили та не могло бути предметом оскарження в касаційній інстанції відповідно до положень статті 107 Господарського процесуального кодексу України.

Зважаючи на вищенаведене, касаційну скаргу ПП "Лідер" було помилково прийнято Вищим господарським судом України, а тому порушене ухвалою Вищого господарського суду України від 01.07.09 касаційне провадження у справі підлягає припиненню.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 86, 107 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України, -


                                            

                                                УХВАЛИВ:


Припинити касаційне провадження, порушене Вищим господарським судом України за касаційною скаргою ПП "Лідер" на рішення Господарського суду Харківської області від 17 березня 2009 року у справі № 44/51-08.

Касаційну скаргу повернути Приватному підприємству "Лідер".




Головуючий суддя                                                                     Т. Добролюбова                                


 Судді                                                                                                     

                                                                                                   Т. Дроботова


В. Швець






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація