Справа № 2021/3913/2012
Провадження № 2/626/85/2013
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 вересня 2013 року Красноградський районний суд Харківської області в складі:
головуючої судді Тарасенко Л.І.
при секретарі Деревінській Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Краснограді, у відсутності сторін, заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в судовому рішенні по цивільній справі за її позовом до Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 04.09.2013 року звернулась до суду з заявою про виправлення описки в судовому рішенні по цивільній справі № 2021/3913/2012 за її позовом до Хрестищенської сільської ради про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування у вигляді житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами за адресою: вул. Центральна, 49, с. Кобцівка, Красноградського району, Харківської області після померлого 11.08.2006 року ОСОБА_2, так як в резолютивній частині рішення помилково не було вказано номер будинку.
Особи, які беруть участь у справі в судове засідання не з’явились, про час та місце розгляду справи повідомлені.
Враховуючи те, що сторони належним чином повідомлені про день та час розгляду справи та те, що їх неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень в судовому рішенні, суд вважає за можливе на підставі ч. 2 ст. 197 ЦПК України розглянути справу у відсутності сторін не здійснюючи фіксування судового процесу.
Згідно ч. 1 ст. 219 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою осіб, які беруть участь у справі, виправити допущені у судовому рішенні описки чи арифметичні помилки.
Пунктом 19 постанови Пленум Верховного Суду України, від 18.12.2009, № 14 "Про судове рішення у цивільній справі") передбачено, що вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності. Проте якщо неправильне визначення стягнутої суми було наслідком, наприклад, застосування закону, який не підлягав застосуванню, то підстав для виправлення арифметичних помилок немає.
Питання про внесення виправлень може бути вирішено судом, що ухвалив рішення, як із власної ініціативи, так і за заявою осіб, які беруть участь у справі, і незалежно від того, чи виконано рішення, але в межах установленого законом строку, протягом якого воно може бути пред'явлено до примусового виконання. Внесення виправлень у судове рішення, яке не підлягає примусовому виконанню, строком не обмежено.
Після внесення виправлень чи арифметичних помилок текст рішення змінювати не можна, проте у виконавчому листі наводяться формулювання резолютивної частини рішення в тій редакції, яку воно отримало у зв'язку з постановленням відповідної ухвали.
Із матеріалів справи вбачається, що позивачка звернулась до суду з позовом про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування у вигляді: житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами за адресою: вул. Центральна, 49, с. Кобцівка, Красноградського району, Харківської області.
Рішенням Красноградського районного суду Харківської області від 17.04.2013 року позов ОСОБА_1 задоволено, визнано за нею право власності на нерухоме майно в порядку спадкування у вигляді: житлового будинку, господарських будівель та споруд, які розташовані за адресою: вул. Центральна, с. Кобцівка, Красноградського району, Харківської області, після померлого 11.08.2006 року ОСОБА_2, в описовій частині рішення є посилання на номер будинку, а саме №49 (а.с.44-45).
На підставі викладеного, суд вважає за необхідне виправити допущену описку у резолютивній частині рішення від 17.04.2013 року.
Керуючись ст. 219 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Виправити описку в резолютивній частині рішення Красноградського районного суду Харківської області від 17.04.2013 року № 2021/3913/2012 (провадження № 2/626/85/2013) та зазначити номер будинку, а саме:
- вказати що визнати за ОСОБА_1 право власності на нерухоме майно в порядку спадкування у вигляді: житлового будинку, господарських будівель та споруд, які розташовані за адресою: вул. Центральна, буд. 49, с. Кобцівка, Красноградського району, Харківської області, після померлого 11.08.2006 року ОСОБА_2.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення в апеляційний суд Харківської області через Красноградський районний суд.
У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя