- відповідач: Управління Пенсійного фонду України в Летичівському районні
- позивач: Лисик Сергій Васильович
- Відповідач (Боржник): Управління Пенсійного фонду України в Летичівському районі Хмельницької області
- Позивач (Заявник): Лисик Сергій Васильович
- Заявник апеляційної інстанції: Летичівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області
- Відповідач (Боржник): Летичівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Провадження № 2-а-678-21/16
Справа № 678/15/16-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 квітня 2016 року Летичівський районний суд
Хмельницької області
в складі : головуючого - судді Курнос С.О.
з участю секретаря Іськової Т.Л.
представників відповідача Кутинського С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Летичів адміністративний позов ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Летичівському районі (на день розгляду справи реорганізоване в Летичівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області) про зобов'язання зарахування страхового стажу за фахом та зобов'язання виплатити одноразової грошової допомоги,
В С Т А Н О В И В :
У вищеозначеному позові ОСОБА_2 просить; визнати дії управління Пенсійного фонду України в Летичівському районі, щодо відмови не зарахування йому стажу за вислогою років і у не виплаті одноразової грошової допомоги відповідно до п. 7-1 розділу ХV Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування», неправомірними; зобов'язати врахувати період його навчання в клінічній ординатурі з 01.09.1982р. по 31.08. 1984р. до стажу роботи за фахом лікаря педіатра і виплатити грошову допомогу у розмірі 10 місячних пенсій станом на день її призначення.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що має більше 42 років 10 місяців 22 днів загального стажу, з яких більше 35 років працював лікарем. При призначенні пенсії відповідач не надав йому розрахунку призначеної пенсії і тому 29.02.2016року він звернувся до нього із заявою про надання такого розрахунку на що отримав відповідь № 5/л від 09.03.2016року в якій відповідач надав розрахунок, а також повідомив його, що до стажу роботи за фахом не зараховано період його навчання в клінічній ординатурі Львівського медичного інституту з 01.09.1982 року по 31.08.1984рік, що призвело до відсутності 35 річного стажу, передбаченого п. 7-1 розділу ХV Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування», який дає право на виплату грошової допомоги у розмірі 10 місячний пенсій.
У судовому засіданні позивач вимоги підтримав з наведених у заяві підстав. Крім того, додав, що під час проходження ординатури він безпосередньо здійснював лікарську діяльність за фахом, мав хворих.
Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав, посилаючись на те, що термін навчання позивача в клінічній ординатурі, відповідно до постанови КМУ від 23.11.2011 року № 1191, не може бути зарахований до страхового стажу, що дає право на виплату грошової допомоги та унеможливлює віднесення даного періоду, як такого, що дає право на призначення пенсії за вислугу років.
Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку що позов слід задовольнити.
Відповідно до п.7-1 Прикінцевих положень ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого ст. 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» -«ж» статті 55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» і мають страховий стаж (для чоловіків -35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх 10 місячних пенсій на день призначення.
Порядком обчислення стажу, що дає право на призначення допомоги та її виплати, затвердженим постановою КМУ від 23.11.2011 року № 1191, передбачено, що до страхового стажу, що дає право на виплату грошової допомоги, зараховується період роботи в закладах і установах державної та комунальної форми власності на посадах, передбачених Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на вислугу років, затвердженим постановою КМУ від 04.11.1993 року № 909.
Згідно з цим Переліком робота на посадах лікарів та середнього медичного персоналу (незалежно від найменування посад) у лікувально-профілактичних закладах особливого типу, які відносяться до закладів і установ охорони здоров'я, дає право на вислугу років.
У Положенні про клінічну ординатуру, затвердженому наказом МОЗ від 29.01.1998 року № 12 визначено, що клінічна ординатура є вищою формою підвищення кваліфікації лікарів-спеціалістів з певного фаху у вищих медичних закладах освіти III-IV рівнів акредитації, закладах післядипломної освіти, клінічних науково-дослідних інститутах, центрах та набутого досвіду практичної роботи лікарем-спеціалістом з певного фаху.
П.4.12 цього Положення прямо передбачено, що термін навчання в клінічній ординатурі зараховується лікарю до його загального трудового стажу та стажу роботи за фахом.
Згідно записів у Трудовій книжці, заповненої 04.06.1970року на врача-педіатра ОСОБА_2, встановлено, що 01.09.1982 року його зараховано в клінічну ординатуру по педіатрії на підставі наказу № 23 від 09.08.1982року і 31.08.1984року відраховано у зв'язку з закінченням навчання в клінічній ординатурі та направлено у розпорядження Хмельницького облздраввідділу на підставі наказу 915 від 09.08.1984року (№ записів 11 і 12).
Період проходження ОСОБА_2 підготовки з 1982року по 1984рік в клінічній ординатурі по спеціальності педіатрія при Львівському державному медичному інституті Міністерства охорони здоров'я СРСР підтверджується посвідченням, виданим 28.08.1984 року під реєстраційним № 28.
Крім того, даний факт визнається відповідачем.
Отже, встановлені обставини справи, дають підстави суду зробити висновок, що період проходження клінічної ординатури при Львівському державному медичному інституті по спеціальності педіатрія з 01.09.1986 року по 31.08.1982 року має бути зарахований ОСОБА_2 до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, у зв'язку з чим дії відповідача щодо відмови у зарахуванні цього стажу слід визнати протиправними із зобов'язанням нарахування та виплати позивачеві грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі 10 місячних пенсій відповідно п.7-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Проте, зважаючи, що у період розгляду справи пройшла реорганізація відповідача з Управління Пенсійного фонду України в Летичівському районі на Летичівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області то до останнього слід задовольнити вимогу про зобов'язання нарахування та виплати позивачеві грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі 10 місячних пенсій відповідно п.7-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно ч.1 ст.94 КАС України, сплачений ОСОБА_2 судовий збір в сумі 551грн.20коп. слід стягнути з Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 2, 7-11, 71, 100, 160-163 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити. Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в Летичівському районі по відмові ОСОБА_2 зарахувати страховий стаж за вислугу років та виплатити одноразову грошову допомогу відповідно до п. 7-1 розділу ХV Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування».
Зобов'язати Летичівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області зарахувати ОСОБА_2 до страхового стажу роботи за фахом лікаря педіатра період проходження підготовки з 01.09.1982року по 31.08.1984року у клінічній ординатурі, нарахувати та виплатити йому грошову допомогу у розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення.
Стягнути з Летичівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області на користь ОСОБА_2 551грн.20коп. - витрат по сплаті судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання апеляційної скарги через Летичівський районний суд Хмельницької області.
Головуюча : С.О.Курнос
- Номер: 2-а-678-21/16
- Опис: Про зобов'язання зарахування страхового стажу за фахом та зобов'язання виплати одноразової грошової допомоги.
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 678/15/16-а
- Суд: Летичівський районний суд Хмельницької області
- Суддя: Курнос С.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.03.2016
- Дата етапу: 09.09.2016
- Номер:
- Опис: зобов'язання зарахування страхового стажу за фахом та зобов'язання виплати одноразової грошової допомоги
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 678/15/16-а
- Суд: Вінницький апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Курнос С.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.06.2016
- Дата етапу: 29.08.2016
- Номер:
- Опис: зобов'язання зарахування страхового стажу за фахом та зобов'язання виплати одноразової грошової допомоги
- Тип справи: Касаційна скарга
- Номер справи: 678/15/16-а
- Суд: Касаційний адміністративний суд
- Суддя: Курнос С.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.09.2016
- Дата етапу: 26.10.2016