ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2а-4704/09/1370
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
21 липня 2009 року м. Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Хома О.П., перевіривши матеріали адміністративного позову Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Львівської області до ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 про спонукання до вчинення дій,
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у Пустомитівському районі Львівської області звернулась до суду із вищезазначеним адміністративним позовом, в якому просить зобов'язати Пустомитівську районну раду Львівської області виділити склад майна, кошти від реалізації якого підуть на погашення податкового боргу ІНФОРМАЦІЯ_1, та надати ДПІ документальне підтвердження факту виділення та узгодження такого майна.
Зі змісту позовної заяви і долучених до неї матеріалів вбачається, що майно боржника - ІНФОРМАЦІЯ_1, засновником якого є Пустомитівська районна рада Львівської області, перебуває у податковій заставі, про що внесено запис до Державного реєстру обтяжень рухомого майна. Позивач обґрунтовує звернення до суду з даним позовом, посилаючись на норми п.11.1 ст.11 Закону № 2181 , відповідно до якого у разі, коли платник податків, який перебуває у державній або комунальній власності, не погашає суму податкового боргу у встановлені законом строки, податковий орган здійснює заходи щодо продажу активів такого платника податків.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 КАС справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Компетенцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначено статтею 17 КАС. Зокрема, згідно з пунктом 4 частини 1 цієї статті компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Згідно з частиною 2 статті 4 КАС юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Вказані положення КАС кореспондуються із пунктом 5 частини 4 статті 50 цього ж Кодексу про те, що відповідачами в адміністративній справі можуть бути: громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Відповідно до статті 104 КАС суб'єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом.
Статус Державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності визначено Законом № 509-ХІІ.
Проте, ні вказаним Законом, ні іншими законами України не встановлено право органів державної податкової служби на пред'явлення адміністративних позовів про зобов'язання вчинити певні дії, тому такі вимоги не є способом захисту його прав, і не підлягають розгляду у суді.
У разі не погашення податкового боргу платником податків, якій перебуває у у державній або комунальній власності у встановлені законом строки, і після вжиття податковим органом передбачених ст.11 Закону № 2181 заходів, способом захисту цього права має бути звернення податкового органу з заявою про визнання такого платника податків банкрутом.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, про що постановляє відповідну ухвалу.
Керуючись ст. ст. 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
у х в а л и в :
відмовити у відкритті провадження в справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Львівської області до ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 про спонукання до вчинення дій.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів після подачі заяви на апеляційне оскарження, яка подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.
Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ХОМА О.П.