Судове рішення #5512353

 

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

  Справа №  2а-4749/09/1370

У Х В А Л А

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

 

23 липня 2009 року                                                                                      м. Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Хома О.П., перевіривши матеріали адміністративного позову  ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4, ІНФОРМАЦІЯ_5 з прав людини і голови Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя про захист основних конституційних прав, свобод людини від неправомірних судових рішень, дій, бездіяльності,

 

в с т а н о в и в :

 

     ОСОБА_1 звернувся до суду із вищезазначеним адміністративним позовом, в якому просить  визнати «неправомірно-протиправними дії  та бездіяльність відповідачів по невиконанню Конституції України, законів України, свого обов'язку, порушення ними присяги при відправленні правосуддя; визнати протиправними дії  відповідачів по обмеженню, скасуванню основних конституційних прав, свобод людини і громадянина та по зміні Конституції України і законів України за відсутності у них компетенції і повноважень».

              Зі змісту позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 оскаржуються  рішення, дії і бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_3, а також ІНФОРМАЦІЯ_2,  вчинені ними   при розгляді кримінальної справи про обвинувачення ОСОБА_8                

Відповідно до п.1 ч.1 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України  компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Згідно ст.ст. 126, 129 Конституції України судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються лише закону. Вплив на суддів у будь-який спосіб забороняється.

Однією із конституційних засад судочинства є забезпечення  апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом. Законність процесуальних дій і актів суду, вчинених при розгляді конкретної справи, не може перевірятися за межами передбаченого законом процесуального контролю.

Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України № 6  від 12 червня 2009 року «Про деякі питання, що виникають у судовій практиці при прийнятті до провадження адміністративних  судів та  розгляді ними адміністративних позовів до судів і суддів» суди і судді при вирішенні питань підвідомчості судам спорів, порушення та відкриття справ, підготовці справ до розгляду, розгляді ними цивільних, господарських, кримінальних, адміністративних справ та справ про  адміністративні правопорушення не є суб'єктами владних повноважень, які здійснюють владні управлінські функції, і не можуть бути відповідачами у справах про оскарження їх рішень, дій чи бездіяльності, вчинених у зв'язку з розглядом справи.

            Отже,  до суду та судді не може бути пред'явлено позову за процесуальні дії, вчиненні ними при здійсненні правосуддя.

            В тексті позовної заяви відсутні будь-які обставини, які б свідчили про наявність публічно-правового спору між позивачем та відповідачем - посадовою особою прокуратури, оскільки вимоги стосуються незгоди з результатами судового розгляду  кримінальної справи про обвинувачення ОСОБА_8

           Відповідно до п.2 ч.2 ст.17 КАС України  компетенція  адміністративних  судів   не   поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.

            Враховуючи, що  зазначені в позові обставини були предметом вирішення в порядку кримінального судочинства, незгода з судовими рішеннями може бути тільки предметом процесуального оскарження, обставини стосовно бездіяльність суб'єкта владних повноважень та виконання певних дій у сфері управлінських функцій посадової  особи прокуратури в позовних вимогах не зазначено, тому ці вимоги не підпадають під адміністративну юрисдикцію.

              Відповідно до п.1 ч.1, ч.2 ст. 109  Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, про що постановляє відповідну ухвалу.

   Керуючись   ст. ст. 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства  України, суддя

у х в а л и в :

 

відмовити у відкритті провадження в справі за адміністративним позовом  ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4, ІНФОРМАЦІЯ_5 з прав людини і голови Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя про захист основних конституційних прав, свобод людини від неправомірних судових рішень, дій, бездіяльності.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.

    Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається .

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів після подачі заяви на апеляційне оскарження, яка подається  протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.

Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

 

              Суддя                     ХОМА О.П.

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація