Судове рішення #5512351

 

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

  Справа №  2а-4791/09/1370

У Х В А Л А

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

 

24 липня 2009 року                                                                                      м. Львів

 

Суддя ІНФОРМАЦІЯ_3 Хома О.П., перевіривши матеріали адміністративного позову малого приватного підприємства ІНФОРМАЦІЯ_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 про зобов'язання до вчинення дій,

 

в с т а н о в и в :

 

Мале приватне підприємство ІНФОРМАЦІЯ_1 звернулось до ІНФОРМАЦІЯ_3 із вищезазначеним адміністративним позовом, в якому просить зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 видати судовий наказ на примусове виконання рішення ІНФОРМАЦІЯ_2 від 04.03.2004 року у справі № 3/2-2/4 за позовом МПП ІНФОРМАЦІЯ_1 до ІНФОРМАЦІЯ_4 про спільне використання технологічних електромереж.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем оскаржуються процесуальні дії ІНФОРМАЦІЯ_2 пов'язані із виконанням рішення суду у справі № 3/2-2/4 за позовом МПП ІНФОРМАЦІЯ_1 до ІНФОРМАЦІЯ_4 про спільне використання технологічних електромереж.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України  компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Згідно ст.ст. 126, 129 Конституції України судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються лише закону. Вплив на суддів у будь-який спосіб забороняється.

Однією із конституційних засад судочинства є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом. Законність процесуальних дій і актів суду, вчинених при розгляді конкретної справи, не може перевірятися за межами передбаченого законом процесуального контролю.

Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України № 6 від 12 червня 2009 року «Про деякі питання, що виникають у судовій практиці при прийнятті до провадження адміністративних  судів та  розгляді ними адміністративних позовів до судів і суддів» суди і судді при вирішенні питань підвідомчості судам спорів,  порушення та відкриття справ, підготовці справ до розгляду, розгляді ними цивільних, господарських, кримінальних, адміністративних справ та справ про  адміністративні правопорушення не є суб'єктами владних повноважень, які здійснюють владні управлінські функції, і не можуть бути відповідачами у справах про оскарження їх рішень, дій чи бездіяльності, вчинених у зв'язку з розглядом справи.

Отже, до суду не може бути пред'явлено позову за процесуальні дії, вчиненні ним при здійсненні правосуддя.

Відповідно до п.1 ч.1, ч.2 ст. 109  Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, про що постановляє відповідну ухвалу.

Керуючись ст. ст. 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

у х в а л и в :

відмовити у відкритті провадження в справі за адміністративним позовом малого приватного підприємства ІНФОРМАЦІЯ_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 про зобов'язання до вчинення дій.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.

Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається .

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів після подачі заяви на апеляційне оскарження, яка подається  протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

 

 

 

Суддя                         ХОМА О.П.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація