Судове рішення #550995
справа № 1-1 15/2007

справа    1-1 15/2007

ВИРОК

ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ

м.Луцьк                                                                                                15 січня 2007 року

Луцький міськрайонний суд Волинської області під головуванням:

судді                                                                                  Сівчука А.Є.

при секретарі                                                                   Голепі З.Т.

з участю прокурора                                                            ВознякМ.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уроженки АДРЕСА_1 Маневицького району Волинської області, українки, гр. України, з середньою освітою, вдови, працюючої ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканки АДРЕСА_2, раніше не судимої,

- за ст.ст. 310 ч. 1, 309 ч. 2 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Підсудна ОСОБА_1, в період часу з весни 2006 року по початок вересня 2006 року, в АДРЕСА_3 Луцького району, на своїй присадибній земельній ділянці, посіяла та вирощувала снотворний мак в кількості 200 кущів, без мети збуту.

Крім цього, вона ж, з початку вересня по листопад 2006 року, за місцем свого проживання - в АДРЕСА_2, на власній присадибній ділянці назбирала макових головок та виготовила шляхом сушіння особливо небезпечний наркотичний засіб - макову солому, яку зберігала на горищі свого будинку.

2.11.2006 року під час проведення огляду дані рослини були виявлені працівниками міліції. Згідно висновку експерта № НОМЕР_1 виявлений наркотичний засіб являє собою особливо небезпечний наркотичний засіб

- макову солому висушену, маса якої складає 1244,8 г.

Допитана в судовому засіданні підсудна ОСОБА_1 свою вину в

 

2

інкримінованому злочині визнала повністю та суду показала, що дійсно вона весною 2006 року в АДРЕСА_3 Луцького району, на своїй присадибній земельній ділянці, посіяла та вирощувала мак, для своїх особистих потреб. У вересні зібрала його, оскільки рослини були мокрими, то просушувала їх на горищі, і не встигла вичистити голівки від маку. 2.11.2006 року рослини маку були виявлені працівниками міліції. У вчиненому розкаюється, просить суд суворо її не карати.

Крім повного визнання вини самою підсудною її вина у вчиненому повністю підтверджується зібраними по справі та дослідженими в судовому засіданні доказами, фактичні обставини яких не оспорюються учасниками судового процесу, а саме:

·        протоколом огляду місця події від 2.11.2006 року - господарства гр. ОСОБА_1 в АДРЕСА_3 Луцького р-ну, де було виявлено та вилучено висушені коробочки маку /а.с. 4/;

·        протоколом огляду та постановою про приєднання до справи в якості речового доказу від 6.11.2006 року /а.с. 31 -32/;

·        висновком фізико-хімічної експертизи № НОМЕР_1, згідно якого надана на дослідження висушена речовина рослинного походження, що була вилучена у помешканні гр..ОСОБА_1 являє собою особливо небезпечний наркотичний засіб - висушену макову солому, маса якої становить 1244,8 г /а.с. 14-15/ та іншими матеріалами справи.

Відповідно до-наказу Міністерства охорони здоров"я № 188 від 1.08.2000 року "Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів, наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, які знаходяться в незаконному обігу", маса вилученої макової соломи - 1244,8 г, являє собою наркотичний засіб в великих розмірах.

Таким чином суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 своїми умисними діями, спрямованими на незаконний посів та вирощування снотворного маку, скоїла злочин передбачений ст. 310 ч. 1 КК України. Своїми умисними діями, спрямованими на незаконне виготовлення, зберігання без мети збуту наркотичних засобів у великих розмірах, вчиненими особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений ст. 310 ч. 1 КК України, ОСОБА_1 вчинила злочин, передбачений ст. 309 ч. 2 КК України.

При обранні покарання суд враховує всі обставини справи, ступінь тяжкості вчиненого та пом'якшуючі відповідальність обставини.

Обставин, що обтяжують відповідальність підсудної суд не вбачає.

До обставин, які пом'якшують відповідальність підсудної суд відносигь щире каяггя, активне сприяння розкриттю злочину.

Враховуючи те, що підсудна ОСОБА_1 вперше притягується до кримінальної відповідальності, щиро розкаялася у вчиненому, активно сприяла розкриттю злочину, має постійне місце проживання та роботи, позитивно характеризується, в подальшому зобов'язалась дотримуватись бездоганної поведінки, суд приходить до висновку, що виправлення та перевиховання підсудної можливе без ізоляції від суспільства.

 

з

Керуючись ст.ст. 323,324 КПК України, -

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні злочинів передбачених ст.ст. 310 ч. 1, 309 ч. 2 КК України та призначити покарання:

· за ст. 310 ч. 1 КК України - 1 (один) рік обмеження волі;

· за ст. 309 ч. 2 КК України - 2 (два) роки позбавлення волі.

На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно до відбутгя ОСОБА_1 визначити 2 (два) роки позбавлення волі.

На підставі ст.ст. 75, 76 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання, якщо вона протягом іспитового строку тривалістю 1 (один) рік не вчинить нового злочину і виконає покладені на неї обов'язки:

-  не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу

органу кримінально-виконавчої системи;

·     повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання і навчання;

·     періодично з'являтись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

Запобіжний захід засудженій залишити попередній - підписку про невиїзд.

Речові докази - пакет з полімерного матеріалу з висушеною речовиною рослинного походження - знищити.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 282,46 грн. за проведення фізико-хімічної експертизи.

На вирок суду може бути подана Апеляційна скарга до Апеляційного суду Волинської області протягом 15 діб з моменту його проголошення.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація