Судове рішення #5509943

                                                                                                            № 4-42/09

                                                              П О С Т А Н О В А

                                                       І м е н е м      У к р а ї н и

      10 березня 2009 року     Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:

 головуючого-                   судді                                   Гибала О.І.

                       при секретарі                          Водяній А.М.                                                  з участю прокурора               Іванова С.С.  

                                      та адвоката                              ОСОБА_1                 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Сміла справу за скаргою ОСОБА_2 на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи, -  

                                                              в с т а н о в и в:

           Постановою від 13 лютого 2009 року винесеною ст. дільничним інспектором Смілянського МВ УМВС ОСОБА_3 відмовлено в порушенні кримінальної справи  за відсутністю складу злочину передбаченого ст. 164 КК України в діях ОСОБА_4 на підставі п. 2 ст. 6 КПК України.

            Вважаючи дану постанову незаконною його колишня  дружина ОСОБА_2 подала до суду скаргу в якій просить її скасувати посилаючись на те, що ОСОБА_4 злісно ухиляється від сплати аліментів, а з жовтня 2008 року не сплачує їх взагалі.

           Прокурор проти задоволення скарги заперечує посилаючись на те, що ОСОБА_4 хоча аліменти і сплачує  й нерегулярно, але злісно від їх сплати не ухиляється.  

           Дослідивши матеріали справи суд вважає, що скарга підлягає до задоволення зі слідуючих підстав.

           Відповідно до вимог ст. 98 КПК України за наявності приводів і підстав, зазначених у ст. 94 цього Кодексу, прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов’язані винести постанову про порушення кримінальної справи, вказавши приводи і підстави до її порушення.

           Приймаючи рішення про відмову в порушенні кримінальної справи дільничний інспектор послався на те, що ОСОБА_4 аліменти хоч і нерегулярно, але сплачує, а тому складу злочину передбачений ст. 164 КК України в його діях відсутній.

             Разом з тим як вбачається з подання державного виконавця від 29 січня 2009 року ОСОБА_4 від сплати аліментів ухиляється, на виклики до ДВС не реагує, місце роботи не повідомляє, аліменти сплачує нерегулярно, а з жовтня 2008 року не сплачує їх зовсім. В зв’язку з цим необхідно повніше з'ясувати ці обставини, перевірити трудову книжку боржника на предмет з'ясування як попередніх місць роботи так і місця нинішнього його працевлаштування.

            Як вбачається з рапорта дільничного інспектора від 13 лютого 2009 року ОСОБА_4 в 2008 році тривалий час хворів, а тому необхідно перевірити і цю обставину та долучити до справи відповідну довідку.

            Сама постанова про відмову в порушенні кримінальної справи не відповідає вимогам закону. Вона належним чином не мотивована. В її резолютивній частині не зазначено відносно кого прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи, за якою частиною ст. 164 КК України та з яких підстав (відсутній склад злочину, подія злочину чи з іншої підстави) відмовлено в порушенні кримінальної справи. Дана постанова також не погоджена з начальником СДІМ Смілянського МВ УМВС.

            На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 98, 236-2 КПК України, суд,-                                 п о с т а н о в и в:

         Скаргу  задовольнити.

         Постанову старшого дільничного інспектора Смілянського МВ УМВС в Черкаській області ОСОБА_3 про відмову в порушенні кримінальної справи від 13 лютого 2009 року – скасувати, а матеріали справи направити Смілянському міжрайонному прокурору для додаткової перевірки.

         На постанову може бути подана апеляція до Апеляційного суду Черкаської області протягом 7 діб.

         Головуючий

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація