Справа № 2-50 2007 p.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
09 січня 2007 року Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області в
складі:
головуючого судді Нейло В.В.
при секретарі Донській Ю.В.
за участю позивачки ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Костянтинівки позовну заяву
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
ВСТАНОВИВ:
23 жовтня 2006 року позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що з відповідачем по справі співмешкали протягом кількох років, шлюб не реєстрували. Від спільного проживання мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Батьком дитини є відповідач по справі згідно свідоцтва про народження. З листопада 1994 року сторони припинили спільне проживання. Відповідач ОСОБА_2. матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, але має таку можливість. Тому вона просила стягнути з відповідача на свою користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, починаючи з дня подачі позовної заяви до суду та до повноліття сина.
У судовому засіданні розгляді позивачка ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги, посилаючись на ті ж обставини, що і в позовній заяві і просить стягнути з відповідача ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання, сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1ї., в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, починаючи з дня подачі позовної заяви до суду та до повноліття сина.
Статево 224 ЦПК України встановлено, що у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений, причини неявки суду не повідомив, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
В судове засідання відповідач ОСОБА_2. не з'явився, про дату, час і місце його проведення був повідомлений належним чином у порядку ст. 74 ЦПК України, тому суд на підставі ст. 224 ЦПК України вважає можливим на підставі наявних документів-доказів по данній справі винести заочне рішення. Позивачка ОСОБА_1 не заперечує проти такого вирішення справи.
Дослідивши докази по справі, суд вважає, що заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню, оскільки позивачка і відповідач спільно проживали без реєстрації шлюбу і від сумісного проживання мають неповнолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження дитини та свідоцтвом про встановлення батьківства (ах. 3-4). У відповідача по справі на його утриманні інших неповнолітніх дітей немає.
Згідно ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей, які потребують матеріальної допомоги.
Згідно зі ст. 81 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню витрати по оплаті судового збору у сумі 51 грн., а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ у розмірі 7,50 грн.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 74, 88, 174, 212-215, 224, 226, 367 ЦПК України, відповідно до ст.ст. 180-182 СК України, суд -
ВИРІШИВ:
Стягувати щомісячно з ОСОБА_2, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дитини - сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини зі всіх видів заробітку, але не менше тридцяти відсотків прожиткового мінімуму для однієї дитини відповідного віку, починаючи з 23.10.2006 року і до повноліття дитини.
Стягнути з. ОСОБА_2 судовий збір в сумі 51 (п'ятдесят одна) гривня, а також витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 7 (сім) гривень 50 копійок.
Рішення в частині стягнення заборгованості по аліментах за один місяць піддати негайному виконанню.
Копію рішення направити відповідачу рекомендованим листом і роз'яснити відповідачу, що він має можливість подати до суду заяву про перегляд заочного судового рішення протягом десяти днів з дня отримання копії рішення суду. Заява надана до суду про перегляд заочного рішення суду може бути розглянута протягом п'ятнадцяти днів, з дня її надходження до суду.
Позивач має право на отримання рішення суду, може подати заяву про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на. рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.