Судове рішення #550897
Справа №2-2139/06

Справа №2-2139/06

№ 2-104/07

 

РІШЕННЯ

Іменем України

24 січня  2007 року                                                        м.Костянтинівка

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області в складі:

головуючого судді                           Нейло В.В.

при секретарі                                   Донській Ю.В.

з участю позивача                           ОСОБА_1

представника позивача                  ОСОБА_3

відповідача                                      ОСОБА_2                                                                                     представника відповідача              ОСОБА_4

розглянув в судовому засіданні позовну заяву ОСОБА_1 про   стягнення аліментів з ОСОБА_2 на утримання сина,

ВСТАНОВИВ:

В Костянтинівський міськрайонний суд із позовною заявою звернулась ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини і вказала, що 27.04.1996 року у відділі РАГС м.Дружківки зареєструвала шлюб з відповідачем по справі ОСОБА_2, про що в книзі реєстрації актів зроблено запис за НОМЕР_1, та змінила прізвище з ІНФОРМАЦІЯ_1 на прізвище ОСОБА_2.

Від цього шлюбу вони мають неповнолітнього сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, в липні 2005 року сім»я розпалась.

17 листопада 2005 року шлюб було розірвано, про що в Костянтинівському відділі РАГС мається актовий запис НОМЕР_2 від 17.11.2005 року.

21.04.2006 року вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_6 і з цього часу змінила прізвище на ОСОБА_1.

З моменту розірвання шлюбу відносини між нею та відповідачем були припинені і з липня 2005 року відповідач не надає допомогу на утримання сина.

Враховуючи вказане вона просить суд стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 аліменти на утримання сина ОСОБА_5 в розмірі 1\4 частини усіх видів заробітку, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

В судовому засіданні позивачка свої вимоги підтримала і пояснила, що вона знаходилась в зареєстрованому шлюбі з відповідачем по справі, від цього шлюбу вони мають неповнолітнього сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2. Відповідач добровільно надає їй матеріальну допомогу на утримання сина, він періодично надає кошти для сплати харчування сина в школі, придбав сину одяг та взуття для школи, придбав для сина будинок, окрім того він надавав грошові кошти на утримання сина і вона писала розписку, що отримала кошти в розмірі 8,5 тис. грн. як виплату аліментів за один рік.

В даний час вона не працює так як від другого шлюбу має неповнолітню дитину дочку ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4 і знаходиться у відпустці по догляду за дитиною, отримує всього близько 530 грн. в місяць на дитину і на ці кошти живе вся її родина, оскільки її чоловік не працює, у неї склалося тяжке матеріальне становище а відповідач не постійно надає допомогу, вона просить стягнути аліменти на утримання сина вона сама буде одягати сина і належно його утримувати коли відповідач буде сплачувати їй аліменти, оскільки він працює заступником міського голови м. Дружківки і має таку можливість.                                                                                                                          Відповідач у справі ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнав, частково і  пояснив, що з позивачкою по справі знаходився в зареєстрованому шлюбі, але після розірвання шлюбу однією родиною вони не мешкають з 2005 року, допомогу на утримання сина надавав по можливості, так він придбав дружині будинок, щоб у сина було належне житло, сплачує кошти на харчуванні в школі, влітку оздоровлює сина, він придбав для сина одяг, передає йому продукти харчування, в 2005 році в рахунок аліментів передав позивачці 8,5 тис. грн. за період з 10.2005 року по 01.11.2006 року, у нього самого в цей час тяжке матеріальне становище, так як він придбав житло для сина та дружини, а сам житла не має тому змушений взяти позику для того щоб мати своє житло, в результаті чого сплачує в банк 2206 грн. суму кредиту та відсотки за кожний місяць, на його утримані знаходиться дружина та її дитина, він згодний виплачувати аліменти в розмірі 300 грн. кожний місяць на утримання сина до його повноліття, та буде постійно надавати допомогу на утримання сина як і надавав до цього.

Представник позивача в судовому засіданні вимоги позивача підтримав і просить стягнути на утримування сина позивачки, аліменти в розмірі 1/4 частини доходів відповідача на утримання сина до його повноліття.

Представник відповідача просить суд враховуючі матеріальне становище відповідача стягнути аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 300 грн. оскільки відповідач піклується за сином, періодично надавав сину одяг та взуття, передає йому продукти харчування, в 2005 році в рахунок аліментів передав позивачці 8,5 тис. грн. за період з 10.2005 року по 01.11.2006 року, так як він житла не має тому змушений взяти позику для того щоб мати своє житло, в результаті чого сплачує в банк 2206 грн. кожний місяць суму позики та відсотки, тому у нього самого в цей час тяжке матеріальне становище.

Дослідивши докази по справі, суд вважає, що заява ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню, оскільки як вбачається із матеріалі справи позивач дійсно знаходиться у відпустці по догляду за дитиною від другого шлюбу, на утримання якої отримує кошти в розмірі 544,36 грн. щомісячно, разом з нею проживає неповнолітній син ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 і як видно із довідки з нею проживає її чоловік ОСОБА_6 який згідно із запису в трудової книжки з 01.04.2006 року і по даний даний час не працює, і дійсно в цей час доход сім»ї позивачки складає тільки ті кошти які вона отримує на дитину ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_4, але відповідач по справі не зобов»язаний утримувати всю нову сім»ю позивачки, він згідно ст.180 СК України зобов»язаний утримувати свою дитину, окрім цього це є обов»язок обох батьків.

Посилання позивачки на те що сукупний дохід сім»ї складає всього 530 грн. не є підставою стягнення аліментів в розмірі 1\4 частини всіх доходів відповідача, оскільки її чоловік від другого шлюбу зобов»язаний утримувати свою родину і складне матеріальне становище сім»ї склалося також із тих причин, що він тривалий час не працює.

Відповідач дійсно має постійний заробіток і має можливість сплачувати аліменти на утримання сина, як видно із наданих по справі довідок його доходи за три місяці в сукупності склали 14111,94 грн., згідно пояснення сторін по справі що він дійсно надавав і надає матеріальну допомогу на утримання сина, але ст. 184 СК України передбачає, що якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий заробіток суд може стягнути аліменти в твердій грошовій сумі, обставини відносно того, що відповідач сплачує кредити до банку не є істотними для того, щоб суд мав можливість встановити аліменти в твердій грошовій сумі.

Враховуючи надані відповідачем по справі довідки про його доходи та пояснення по матеріальне становище, враховуючі матеріальне становище неповнолітньої дитини суд вважає можливим стягнути з відповідача аліменти на утримання сина в розмірі 1/6 частини всіх його доходів до повноліття сина.

Згідно свідоцтва про народження неповнолітнього ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, його батьком вказано ОСОБА_2, ст.180 СК України передбачає, що батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей, які потребують матеріальної допомоги.

Керуючись ст.ст. 6, 15, 214-215, 234 ЦПК України, відповідно до ст.ст.180-182 СК України, суд

 

ВИРІШИВ:

Стягувати щомісячно з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уроженця ІНФОРМАЦІЯ_5, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/6 частини зі всіх видів заробітку, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 11.12.2006 року і до повноліття сина.

Рішення в частині стягнення заборгованості по аліментах за один місяць піддати негайному виконанню.

Стягнути з ОСОБА_2 державне мито в сумі 51 (п'ятдесят одна) гривна.

На рішення суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя:               підпис

Копія вірна

Суддя           В.В. Нейло

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація