Справа №2-89/07
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ЗО січня 2007 року Сокирянський районний суд Чернівецької області у складі:
головуючого - судді: Римлянської Г.О.
при секретарі: Сімак О.І.
з участю прокурора: Чернушки А.Е.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в м.Сокиряни цивільну справу за позовом прокурора Сокирянського району Чернівецької області в інтересах Сокирянської міської ради в особі Сокирянського виробничого управління житлово-комунального господарства до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок неналежного виконання договірних зобов'язань, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Сокирянського району Чернівецької області до суду з позовом в інтересах Сокирянської міської ради в особі Сокирянського виробничого управління житлово-комунального господарства звернувся до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок неналежного виконання договірних зобов'язань.
Посилається на те, що статтею 121 Конституції України на органи прокуратури покладається представництво інтересів держави в суді у випадках визначених законом. Право звернення прокурора або його заступника до суду в інтересах Держави передбачено вищевказаною статтею, а також п. б ст. 20, ст. 36-1 Закону України „Про прокуратуру" та ст. 45 ЦПК України.
Відповідно до ст.36-1 Закону України „Про прокуратуру" представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави або про визнання незаконним правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.
У відповідності до рішення Конституційного суду України від 08.04.99 р. у справі про представництво інтересів держави у господарському судочинстві, яке згідно зі ст. 69 Закону України „Про Конституційний Суд" є обов'язковим для виконання, прокурор або його заступник самостійно визначає в чому полягає порушення чи в чому існує загроза інтересам держави, і ця заява є підставою для порушення справи у суді. Пунктом 2 резолютивної частини вказаного рішення Конституційного Суду України встановлено, що під поняттям "орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах", зазначеним у частині другій статті 2 Арбітражного процесуального кодексу України, потрібно розуміти орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади, яким і є Сокирянська міська рада. На виконання зазначеного рішення Конституційного Суду України прокурором Сокирянського району Чернівецької області заявляється позовна заява в інтересах держави, а саме Сокирянської міської ради в особі Сокирянського виробничого управління житлово-комунального господарства.
Проведеною прокуратурою Сокирянського району в Сокирянському ВУЖКГ перевіркою встановлено, що фізичними особами договірні зобов'язання виконуються неналежним чином.
Так, 07.12.00 р. між Сокирянським ВУЖКГ та мешканцем АДРЕСА_1 ОСОБА_1, укладено договір про участь у витратах на утримання будинку та прибудинкової території.
У відповідності до п. 2.2.3 співвласник забов'язаний не пізніше останнього поточного місяця вносити плату на рахунок „Власника будинку" або підприємства, що обслуговує будинок, а саме : за санітарне обслуговування при будинкової території та допоміжних приміщень будинку, технічне обслуговування будинку, технічне обслуговування будинку відповідно загальній площі квартири на ремонт відповідно відновленої вартості квартири, а також за комунальні та інші послуги..
Разом з тим, як показала перевірка, ОСОБА_1, договірні забов'язання виконуються неналежним чином внаслідок чого, станом на 01.05.06 р. заборгованість склала 1735 грн. 82 коп.
У відповідності до ст. 20 ч. З п. 5 Закону України „Про житлово - комунальні послуги" споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
У відповідності до ст. 14 ЦК України, цивільні обов'язки виконуються у межах встановлених договором або актом цивільного законодавства.
Згідно ст. 22 ЦК України особа, якій завдано збитки у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.
У відповідності до ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Пунктом 2 постанови Пленуму Верховного суду України № 6 від 27.03.1992 року „Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди" встановлено, що розглядаючи позови про відшкодування шкоди, суди повинні мати на увазі, що шкода, заподіяна фізичній або юридичній особі і майну громадянина або заподіяна майну юридичної особи, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її заподіяла, за умови, що дії останньої були неправомірними, між ними і шкодою є безпосередній причинний зв'язок та є вина зазначеної особи.
Просить стягнути з ОСОБА_1 на користь Сокирянського виробничого житлово-комунального господарства шкоду заподіяну внаслідок неналежного виконання договірних зобов'язань в розмірі 722 грн. 15 коп.
До початку попереднього судового засідання представник позивача Настасьєва В.М. звернулася до суду з заявою, в якій відмовляється від позову в зв'язку з добровільною сплатою відповідачем завданої шкоди після пред'явлення позову, просить стягнути з відповідача державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, справу розглянути без її присутності.
Прокурор в попередньому судовому засіданні також відмовився від позову з тих же підстав, що і представник позивача.
Згідно ч.З ст. 174 ЦПК України у разі відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.
Наслідки закриття провадження у справі позивачу відомі, підстав для неприйняття відмови від позову не встановлено, тому у відповідності до п.З ст.205 ЦПК України провадження у справі закривається.
Порушень законних інтересів та прав сторін не встановлено, позивачка використала своє право на відмову від позову передбачене ст.174 ЦПК України.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 174, п.З ст.205 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Прийняти відмову прокурора Сокирянського району Чернівецької області від позову пред'явленого в інтересах Сокирянської міської ради в особі Сокирянського виробничого управління житлово-комунального господарства та представника Сокирянського виробничого управління житлово-комунального господарства до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок неналежного виконання договірних зобов'язань до ОСОБА_2 про усунення перешкоди в користуванні житловим будинком, а провадження у справі закрити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1 на користь держави державне мито в розмірі 51 (п'ятдесят одна) гривня.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1 на користь територіального управління ДСА в Чернівецькій області, код ЄДРПОУ, р/р 35225012000089, банк: в. УДК ' Чернівецької області, МФО банку: 856135, призначення платежу: сплата інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи в Сокирянському районному суді Чернівецької області - 30 (тридцять) грн.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.
Заява про апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана протягом 5 днів з дня проголошення ухвали, а апеляційна скарга протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Чернівецької області через Сокирянський районний суд.
- Номер: 2-во/286/20/19
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-89/07
- Суд: Овруцький районний суд Житомирської області
- Суддя: РИМЛЯНСЬКА Г.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.04.2019
- Дата етапу: 23.04.2019