Судове рішення #5503969

№ 2-473/2009

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

15 липня 2009 року                                                        смт. Золочів

Золочівський районний суд Харківської області в складі:  

 головуючого – судді                                      Юревича В.В.

при секретарі                                                  Дроботової В.М.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Золочів цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору дарування квартири недійсним, -

                                                            В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1  звернуся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання договору дарування квартири недійсним. Пояснила, що 29.11.2003 року помер її чоловік – ОСОБА_3, з яким вона проживала в м. Харків. 18.08.2004 року вона придбала квартиру АДРЕСА_1 і стала в ній мешкати. Після того як вона стала власником квартири до неї став приїжджати племінник її покійного чоловіка – ОСОБА_2. Вона має зрілий вік та є хворою людиною і він пообіцяв її по життєво утримувати, доглядати , забезпечувати всім необхідним в замін на те, що вона подарує йому квартиру. 29.08.2006 року за його ініціативою, вона склала договір дарування зазначеної квартири. Після укладення договору ОСОБА_2 перестав допомагати їй і цікавитися її життям.  За нею  доглядали інші люди. Просить суд визнати договір дарування квартири від 29.08.2006 року недійсним .

В судовому засіданні відповідач позовні вимоги позивача визнав в повному обсязі і зазначив, що з доводами позивачки повністю згоден.

Розглянувши матеріали справи та вислухавши пояснення сторін, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно витягу про реєстрацію в Державному реєстрі правочинів та реєстраційного посвідчення, наданих КП « Дергачівським районним бюро технічної інвентаризації» 18.08.2004 року між позивачем і ОСОБА_4 був укладений договір дарування квартири АДРЕСА_2, який був  посвідчений приватним нотаріусом Золочівського нотаріального  округу ОСОБА_5.

29 серпня 2006 року позивач уклала договір дарування квартири АДРЕСА_1 з ОСОБА_2, згідно якого вона подарувала йому зазначену квартиру, який був посвідчений приватним нотаріусом Золочівського нотаріального  округу ОСОБА_5. На його ім*я був виписаний технічний паспорт, як на власника квартири.

Згідно ст. 717 ЦК України за договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні (обдарованому) безоплатно майно (дарунок) у власність. Договір, що встановлює обов'язок обдаровуваного вчинити на користь дарувальника будь-яку дію майнового або немайнового характеру, не є договором дарування.

           Крім того, згідно ст. 229 ЦК України якщо особа, яка вчинила правочин, помилилася щодо обставин, які мають істотне значення, такий правочин може бути визнаний судом недійсним. При цьому істотне значення має помилка щодо природи правочину, прав та обов'язків сторін.

           Як встановлено судом позивач є непрацездатною людиною як за віком, так і за станом здоров'я, потребує догляду, який їй обіцяв надавати племінник чоловіка – ОСОБА_2, відповідач по справі. У зв'язку із цим позивач уклала із відповідачем договір дарування. Однак у подальшому відповідач ухилилася від здійснення догляду та матеріальної підтримки своєї тітки – ОСОБА_1. 

           При зазначених вище обставинах, оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, на підставі ст.ст.717, 229 ЦК України суд дійшов висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню, згідно якому ОСОБА_1  подарувала ОСОБА_2  належну їй на праві  власності  квартиру АДРЕСА_3 , оскільки позивач при його укладенні помилялася стосовно обставин, що мають істотне значення, тобто даний договір був вчинений під впливом помилки. При цьому в даному випадку помилкою, яка має істотне значення, є те, що позивач, з урахуванням родинних стосунків із відповідачем, не правильно сприйняла правові наслідки укладеної угоди, вважаючи, що тим самим вона забезпечить собі довічний та належний догляд з боку племінника.  

 Керуючись ст. ст. 10, 11, 57 - 60,  212 -  215  ЦПК України,  ст. ст. 15, 16, 229,  ЦК України, -

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 – задовольнити.

Визнати недійсним договір дарування квартири АДРЕСА_2 від 29 серпня 2006 року, укладеного між ОСОБА_1 та ОСОБА_2.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 – денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація