Апеляційний суд Київської області
м. Київ, вул. Володимирська, 15, 1025, (044) 278-46-20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
3 червня 2011 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Київської області у складі:
головуючого судді – Сержанюка А.С.,
суддів- Таргоній Д.О., ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві справу за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України у Бородянському районі Київської області на постанову Бородянського районного суду Київської області від 23 листопада 2009 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України у Бородянському районі Київської області про визнання дій щодо відмови в перерахунку підвищення до пенсії неправомірними та стягнення недоплачених сум вказаного підвищення,
В С Т А Н О В И Л А:
У вересні 2009 року позивачка звернулася до суду із зазначеним позовам, який мотивувала тим, що вона відноситься до категорії дітей війни і згідно ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» їй мало виплачуватися щомісячне підвищення до пенсії однак таке підвищення позивачу не виплачувалось. А тому просила визнати відмову в перерахунку соціальної допомоги, передбачену ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з боку відповідача протиправною, просила зобов’язати відповідача нарахувати на її користь допомогу з 1 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року в сумі 1360 грн. 80 коп.
Постановою Борордянського районного суду Київської області від 23 листопада 2009 року позов задоволено частково. Визнано дії відповідача щодо недонарахування виплат незаконними та зобов’язано відповідача здійснити перерахунок пенсії позивачу починаючи з 1 січня по 23 листопада 2009 року, з урахуванням поведених виплат та в подальшому зобов’язано виплачувати вказане підвищення.
В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати постанову суду першої інстанції і ухвалити нову про відмову в задоволенні адміністративного позову, посилаючись на порушення судом норм матеріального права.
Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до вимог ст. 159 КАС України рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з’ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими, доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Згідно ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання підвищуються на 30 % мінімальної пенсії за віком.
Судом встановлено та з матеріалів справи вбачається, що позивачка, отримує пенсію за віком, має статус дитини війни і відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має право на отримання підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком. Проте позивачці таке підвищення відповідачем виплачувалося в значно меншому розмірі.
Ухвалюючи постанову про часткове задоволення позову, суд обґрунтовано виходив із засад пріоритетності законів над підзаконними актами та прийшов до правильного висновку про те, що відповідач, як орган, якому делеговано повноваження щодо призначення і виплати пенсій та доплат до них, повинен був діяти у відповідності з вимогами ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» і здійснити позивачу, як особі, що має статус дитини війни, відповідні нарахування, але не проводив, чим і допустив протиправну бездіяльність.
Такі висновки суду є правильними і такими, що відповідають обставинам справи і вимогам закону.
Доводи апеляційної скарги про необхідність застосування до спірних правовідносин постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28 травня 2008 р. необґрунтовані, оскільки зазначеною постановою встановлено розміри додаткової пенсії та підвищення до пенсії в твердій грошовій сумі, що суперечить ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», якою встановлено підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. В даному випадку мають враховуватися засади пріоритетності Законів України над урядовими нормативними актами.
Інші заперечення апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.
За таких обставин колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду першої інстанції відповідає обставинам справи, ухвалена з дотриманням норм матеріального і процесуального права і не може бути скасована з підстав, викладених в апеляційній скарзі.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів,
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Бородянському районі Київської області залишити без задоволення.
Постанову Бородянського районного суду Київської області від 23 листопада 2009 року залишити без змін.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили в порядку визначеному ч.5 ст.254 КАС України.
Ухвала апеляційного суду може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з моменту набрання законної сили.
Головуючий
Судді