Судове рішення #54924078

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду


21.09.2010 р.                                                                                 № 2а-8385/10/1370


Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кравчук В.М., перевіривши позовну заяву

ПП "Бузок-Ж" Державна податкова інспекція у Сихівському районі м.Львова

до < Відповідач >

пропро визнання рішення нечинним, податкового повідомлення-рішення нечинним

В С Т А Н О В И В:


ПП «Бузок-Ж»звернулось до суду з позовом до ДПІ у Сихівському районі м. Львова в якому просить визнати не чинним рішення про застосування фінансових санкцій № НОМЕР_1 від 18.02.2010 р. та № НОМЕР_2 від 18.02.2010 р.

З позовної заяви вбачається, що оскаржувані рішення винесені відповідачем 18 лютого 2010 року за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування».

Відповідно до ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі –КАС України) адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

З тексту позовної заяви вбачається, що позивач вважає, що строк звернення до суду в даному випадку встановлений статтею 15 Закон України "Про прядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. N 2181-III..

Проте, Закон України "Про прядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. N 2181-III є спеціальним законом із питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), перелік яких визначає Закон України "Про систему оподаткування" від 25.06.91 р. N 1251-XII, а також порядок нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами за порушення вимог податкового законодавства, яким не є Закон України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Тому обов'язки суб'єкта підприємницької діяльності по сплаті штрафу за порушення ним норм Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" не відносяться до категорії податкового зобов'язання або податкового боргу.

Таким чином, названий Закон N 2181-III не регулює питання застосування та стягнення фінансових санкцій за порушення порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій, а відповідно строк, передбачений ст..15 цього ж Закону, не поширюється на оскарження рішення, винесеного на підставі Закон України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

З урахуванням того, що порушення прав позивача відбулося 18.02.2007р., строк звернення до суду закінчився. Заяви про поновлення строку звернення до суду до позовної заяви не додано.

Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Враховуючи наведене, позовну заяву слід залишити без розгляду. Особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Керуючись ст. 99, 100, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, –


У Х В А Л И В:


Позовну заяву Приватного підприємства «Бузок-Ж»до Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова про визнання не чинним рішення про застосування фінансових санкцій № НОМЕР_1 від 18.02.2010 р. та № НОМЕР_2 від 18.02.2010 р. - залишити без розгляду.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно наділсати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

          

Ухвала про залишення позовної заяви без розгляду може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву. Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.


Суддя                                                                                           Кравчук В.М.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація