Справа № 2-2725/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 липня 2009 року Кіровський районний суд м. Кіровограда в складі:
головуючого судді Шилової Л.М.
при секретарі Масаловій О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Дочірнього підприємства “Теплоенергоцентраль” Товариства з обмеженою відповідальністю “Високі енергетичні технології” про стягнення боргу по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки розрахунків при звільненні, відшкодування моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом, яким просить стягнути з відповідача на свою користь 2970 грн. 21 коп. боргу по заробітній платі, 5575 грн. середнього заробітку за час затримки розрахунків при звільненні та 5000 грн. на відшкодування моральної шкоди. На обґрунтування вимог вказав, що з 23.07.2007 року він працював у ДП “Теплоенергоцентраль” ТОВ “Високі енергетичні технології” ІНФОРМАЦІЯ_1 . 01.10.2008 року його було звільнено з роботи за згодою сторін. Належні йому до виплати 2970 грн. 21 коп. заробітної плати відповідач у день звільнення не виплатив, у зв'язку з чим відповідач має також сплатити 5575 грн. середнього заробітку за час затримки розрахунків при звільненні та 5000 грн. на відшкодування моральної шкоди. Щодо обґрунтування вимог про відшкодування моральної шкоди позивач вказав, що він є інвалідом війни третьої групи в зв'язку з пораненням отриманим при виконанні інтернаціонального обов'язку і отримав контузію. Внаслідок протиправних дій відповідача в нього підвищується тиск, посилюються головні болі та болі в серці, це призводить до погіршення його стану здоров'я, наслідком чого стає необхідність приймання ліків.
25 травня позивач надав суду заяву, якою зменшив розмір позовних вимог та просив суд стягнути з відповідача на його користь 12 грн. заборгованості по заробітній платі, 5575 грн. середнього заробітку за час затримки розрахунків при звільнені та 5000 грн. на відшкодування моральної шкоди.
01 червня 2009 року позивач надав суду заяву, якою уточнив позовні вимоги та просив суд стягнути з відповідача на його користь 12 грн. боргу по заробітній платі, 7842 грн. 87 коп. середнього заробітку за час затримки розрахунків при звільненні та 5000 грн. на відшкодування моральної шкоди.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав та суду пояснив, що борг по зарплаті в сумі 2970 грн.21 коп позивачу було повністю виплачено 08 травня 2009 року шляхом перерахування на заробітну карточку, при цьому затримка розрахунку не з вини підприємства, а через важке фінансовий стан стан підприємства. Представником відповідача вказано і на те, що боргу по зарплаті в сумі 12 грн. перед позивачем не має, оскільки 12 грн. за заявою позивача були відраховані із його зарплата як комісійний дохід за оформлення карткового рахунку у банківській установі для отримання заробітної плати. Моральна шкода позивачу не завдавалась.
Судом встановлені наступні факти.
ОСОБА_1 працював у ДП “Теплоенергоцентраль” ТОВ “Високі енергетичні технології” ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 18 — розпорядження про прийом на роботу).
01.10.2008 року він був звільнений з роботи за згодою сторін (а.с. 20 — розпорядження про припинення трудового договору).
8 травня відповідач перерахував на заробітну карточку ОСОБА_1 у ВАТ “Мегабанк” заборгованість із заробітної плати в розмірі 2970 грн. 21 коп., 12 грн. було вираховано за отримання пластикової карточки (а.с. 35- довідка № 1525 від 21 травня 2009 року), тобто провів із позивачем фактичний розрахунок.
У відповідності до ст. 117 КЗпП України суд стягує з відповідача на користь позивача 6007 грн. 68 коп. середнього заробітку за час затримки розрахунків при звільненні із розрахунку 40 грн. 32 коп. середнього заробітку за 140 робочих днів затримки.
У відповідності до ст. 237-1 КЗпП України з відповідача на користь позивача до стягнення підлягає 600 грн. на відшкодування моральної шкоди. При визначенні розміру відшкодування суд враховує характер та ступінь, перенесених позивачем моральних страждань, доведеність цих вимог в суді.
Вказані факти відповідають правовідносинам сторін, що регулюються законодавством про працю і дають підстави для частково задоволення позову.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача до стягнення в доход держави підлягає 60 грн. 07 коп. судового збору щодо вимог майнового характеру, 8 грн.50 коп. судового збору щодо вимог немайнового характеру та 07 грн. 50 коп. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд вважає за необхідне допустити до негайного виконання в частині стягнення боргу по заробітній платі, але не більше ніж за один місяць.
При вирішенні справи суд керується ст. 115, ст. 117, ст. 237-1 КЗпП України, ст. ст. 88, 213 – 215, п. 2 ч. 1 ст. 367 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частково.
Стягнути із Дочірнього підприємства “Теплоенергоцентраль” Товариства з обмеженою відповідальністю “Високі енергетичні технології” на користь ОСОБА_1 6007 грн. 08 коп. середнього заробітку за час затримки розрахунків при звільненні, 600 грн. на відшкодування моральної шкоди.
Стягнути із Дочірнього підприємства “Теплоенергоцентраль” Товариства з обмеженою відповідальністю “Високі енергетичні технології” в доход держави 60 грн. 07 коп. судового збору щодо вимог майнового характеру, 8 грн.50 коп. судового збору щодо вимог немайнового характеру та 07 грн. 50 коп. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи.
Рішення в частині стягнення боргу по заробітній платі в межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання .
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду. Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя Кіровського районного суду
м. Кіровограда Шилова Л. М.