Справа № 2-2858/2009
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У К Р А Ї Н И
24 липня 2009 р. м. Сімферополь
Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим в складі:
головуючого, судді ОСОБА_1,
при секретарі ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів,
В с т а н о в и в:
ОСОБА_3 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання дитини. Вимоги мотивовані тим, що позивачка з відповідачем перебувають у шлюбі. Від цього шлюбу мають доньку – ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 на утримання якої відповідач не надає матеріальної допомоги у добровільному порядку, в зв’язку з чим просила стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини 25% всіх видів заробітку щомісячно до повноліття дитини.
У судовому засіданні позивачка вимоги підтримала, просила їх задовольнити.
Відповідач у судовому засіданні вимоги не визнав, посилаючись на те, що надає матеріальну допомогу на утримання дитини у добровільному порядку. Також зазначив, що має намір звернутись до суду з позовом про виключення відомостей про нього як батька.
Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 записаний батьком дитини, що видно з копії свідоцтва про народження дитини (л.с.8 ); донька перебуває на утриманні позивачки, що підтверджується довідкою з місця проживання (л.с. 6).
Відповідно до ст.180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 181 Сімейного кодексу України за домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.
Як встановлено, судом сторони разом не проживають та не досягли домовленості в якій формі буде брати участь відповідач в утриманні дитини.
Згідно ст. 10 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень. Відповідач не надав суду доказів, що він добровільно надає матеріальну допомогу на утримання доньки.
Беручи до уваги, що відповідач не надає позивачці матеріальної допомоги на утримання дитини, суд вважає, що позов заявлено обґрунтовано.
При визначенні розміру аліментів суд враховує матеріальний та сімейний стан сторін, що вони офіційно працюють, мають постійний заробіток, крім того на утриманні позивачки знаходиться ще одна неповнолітня дитина і вважає можливим визначити розмір аліментів у частці від заробітку відповідача у розмірі ј частки.
Що стосується доводів відповідача, що він має намір звернутись до суду з позовом про виключення відомостей про нього як батька, то вони не спроможні.
Так, ст. 140 Сімейного Кодексу України передбачено, що стягнення з особи, яка записана батьком, матір’ю, аліментів на дитину не є перешкодою для звернення до суду з позовом про виключення відомостей про неї як батька, матері дитини з актового запису про її народження.
На підставі ст. 88 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути державний збір у розмірі 51 гривні та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи - 7 грн. 50 коп..
Відповідно до ст.367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.
На підставі ст.ст. 180 - 183, 191 Сімейного кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 209, 210, 212-215, 367 ЦПК України,
В и р і ш и в:
Позов ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3 Федерації, працюючого директором ВКП «Трансмаш-Л», що мешкає за адресою: Сімферопольський район, с. Чистеньке, вул. Чапаєва, 45, зареєстрований за адресою ІНФОРМАЦІЯ_4, на користь ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5, на утримання доньки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти у розмірі ј частини всіх видів заробітку щомісячно але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до повноліття дитини, починаючи з 16.06.2009 року.
Стягнути з ОСОБА_4 судовий збір на користь держави у сумі 51 (п”ятдесят одна) грн. та на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи 7 грн. 50 коп..
Відповідно до ст. 367 ЦПК України допустити негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд АРК через Сімферопольський районний суд АРК. Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
С у д д я -