Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області
м. Знам'янка, вул. Маяковського, 30, 27400, (05233) 2-30-64
Справа № 3-2509/10 p.
Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області
ПОСТАНОВА
Іменем України
25 листопада 2010 року. Суддя Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області Павловська I.A., розглянувши матеріали, що надійшли від Знам'янської об'єднаної державної податкової інспекції, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2., Кіровоградської області, громадянина України, одруженого, на утримані має неповнолітніх дітей, не працює, проживає ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ч. 1 ст. 164 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
У протоколі про адміністративне правопорушення серії KP № 276047 зазначено, що З листопада 2010 року у селі Ново-Миколаївка, Знам'янського району по вулиці Будьонного у будинку 40, встановлено провадження господарської діяльності ОСОБА_2 по вирощуванню свиней, у кількості 25 голів, корів у кількості 5 голів та 1 коня, без державної реєстрації як суб'єкта господарювання. Зазначеними діями останнім порушено п.1 ст. 58 Господарського кодексу України, за що передбачена відповідальність ч.1 ст. 164 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1, не визнав своєї вини у зазначеному правопорушенні, пояснивши, що будинок 40 по вулиці Будьонного, що у селі Ново-Миколаївка, Знам'янського району належить його дружині ОСОБА_3, хоч він дійсно із сім'єю проживає за вказаною адресою. У даному домоволодінні дружина тримає підсобне господарство для власних потреб, що складається із 5 корів, 20 свиней, 5 поросят та 1 кобили. При цьому доглядом за вказаними тваринами займається він із дружиною, а коли залишають господарство за власними потребами просять доглянути за будинком та господарством ОСОБА_4 До того ж, у червні 2010 року між його дружиною, як власницею будинку, та ОСОБА_5 укладено договір найму житлового приміщення, відповідно якого останній надано для тимчасового проживання ІНФОРМАЦІЯ_4, що у селі Ново-Миколаївка, за таких обставин, згідно усної домовленості між ними, ОСОБА_5 допомогала інколи у будинку, як квартиронаймач. Однак, у зв'язку із несплатою останньою коштів за житло, ОСОБА_3 розірвала укладений договір, тож вони із ОСОБА_5 знаходяться у неприязних стосунках. Також зазначив, що господарську діяльність він не здійснює, а належне дружині особисте селянське господарство, що утримується для власного споживання, обліковане відповідно чинного законодавства Дмитрівською сільською радою.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1, повно і всебічно дослідивши матеріали справи, встановлено, що за даним фактом відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст. 164 КУпАП, за таких підстав.
Долученими до матеріалів справи копіями договору купівлі-продажу житлового будинку ВСР № 984980 від 22 травня 2006 року, витягу з Державного реєстру правочинів, реєстраційного посвідчення № 752\6 підтверджується, що будинок № 40 по вулиці Будьонного, який у селі Дмитрівка, Знам'янського району, дійсно належить на праві приватної власності ОСОБА_3.
При цьому, ОСОБА_3 утримує особисте підсобне господарство для власного споживання за вказаною адресою, що налічує 5 корів, 20 свиней, 5 поросят та 1 кобилу, яке обліковується Дмитрівською сільською радою у передбаченому законом порядку. Дане підтверджується довідкою № 1457 від 24.11.2010 року зазначеної сільради.
Згідно статей 1, 5 Закону України «Про особисте селянське господарство» особисте селянське господарство - це господарська діяльність, яка проводиться без створення юридичної особи фізичною особою індивідуально або особами, які перебувають у сімейних чи родинних відносинах і спільно проживають, з метою задоволення особистих потреб шляхом виробництва, переробки і споживання сільськогосподарської продукції, реалізації її надлишків та надання послуг з використанням майна особистого селянського господарства, у тому числі й у сфері сільського зеленого туризму. Члени особистого селянського господарства здійснюють діяльність на свій розсуд і ризик у межах встановленого правового господарського порядку, дотримуючись вимог цього Закону, законів України, інших нормативно-правових актів. І діяльність, пов'язана з веденням особистого селянського господарства, не відноситься до підприємницької діяльності. При цьому облік особистих селянських господарств здійснюють сільські, селищні, міські ради за місцем розташування земельної ділянки в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади з питань статистики.
Частиною 1 статті 164 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність осіб за провадження господарської діяльності без державної реєстрації, як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом.
При цьому, об'єктом даного правопорушення є суспільні відносини у сфері регулювання господарської діяльності, якою являється будь-яка діяльність особи, спрямована на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації даної діяльності є регулярною, постійною та суттєвою.
Тобто, у матеріалах справи повинні міститись докази на підтвердження того, що ОСОБА_1 безпосередньо займається господарською діяльністю з метою одержання доходу. Однак, жодних відповідних доказів до даного протоколу не долучено, не наведено жодного факту отримання вказаною особою доходу, чи намір на таке.
Так, відповідно акту обстеження від 3 листопада 2010 року, що проводилось у будинку № 40 по вулиці Будьонного у селі Ново-Миколаївка, за відсутності власника домоволодіння, в присутності ОСОБА_4, зі слів останньої, вона працює у ОСОБА_1 при цьому займається доїнням корів та харчуванням худоби. Але, у подальшому дана особа зверталась до Знам'янської об'єднаної державної податкової інспекції із заявою, де спростувала дані свідчення, що підтверджується копією заяви долученою до справи.
Також у справі містяться пояснення ОСОБА_5 та ОСОБА_6, згідно яких останні працювали у ОСОБА_1 прибираючи за свійськими тваринами. Однак, кількість тварин зазначена у їх пояснення суттєво відрізняється від встановленої в наявності за місцем проживання подружжя ОСОБА_1, що ставить під сумнів правдивість даних пояснень, оскільки вони не підтверджуються будь-якими іншими доказами.
Більш того, не доведено, що саме ОСОБА_1 має нести адміністративну відповідальність за порушення порядку провадження господарської діяльності, у випадку наявності такої, а не власник домоволодіння, де виявлені свійські травини у вказаній кількості.
Статтею 247 КУпАП передбачено, що за відсутність події та складу адміністративного правопорушення провадження у справах про адміністративні правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю.
Враховуючи вищевикладене, те що склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП у діях ОСОБА_1 відсутній, провадження у даній справі підлягає закриттю.
Керуючись п. 1 ст. 247 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 164 КУпАП стосовно ОСОБА_1, закрити у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена або опротестована прокурором протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Кіровоградської області.
Суддя Знам’янського міськрайонного суду
Кіровоградської області ОСОБА_7