Справа № 2а-78/09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 червня 2009 року м.Сторожинець
Сторожинецький районний суд
Чернівецької області у складі:
головуючого судді Яківчика І.В.,
при секретарі Гулей М.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовомОСОБА_1до Управління праці та соціального захисту населення Сторожинецької районної державної адміністрації, про визнання дій протиправними і виплати державної допомоги для догляду за дитиною
встановив:
Позивач, звернулася до суду із даним позовом посилаючись на те, що вона перебуває на обліку у відповідача у зв'язку з народженням дитини. Відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" їй була призначена допомога по догляду за дитиною ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, до досягнення нею трипічного віку і за 2007 рік вона отримувала щомісячну допомогу для догляду за дитиною в розмірі 144 гривані 10 копійок. Однак вона повинна була отримати допомогу в більшому розмірі який передбачений ст.15 Закону України "Про державну допомогу сімям з дітьми", виходячи із встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.
З приводу недоплаченої їй допомоги, вона зверталась до відповідача у лютому місяці 2009 року, на що отримала негативну відповідь 02.03.2009 року.
В зв'язку з цим та посилаючись на норми Закону України " Про державну допомогу сім'ям з дітьми", Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" та рішення Конституційного суду України від 9 липня 2007 року, позивачка просила зобов'язати відповідача виплатити на її користь щомісячну допомогу для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за 2007 рік у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, визнавши дії відповідача щодо цього неправомірними.
В судове засідання позивачка не з'явилась, направивши до суду письмову заяву якою просила суд, розглядати справу за її відсутності, посилаючись на сімейні обставини та підтримуючи позовні вимоги.
Відповідач свого представника до суду не направив, подавши письмові заперечення на позов. Виходячи з цього та зважаючи та те, що відповідач є суб'єктом владних повноважень і був належним чином повідомлений про день та час розгляду справи, суд знаходить можливим здійснити розгляд справи у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши докази якими сторони обґрунтовують свої вимоги та заперечення, судом встановлені наступні фактичні обставини справи і відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що в зв'язку з народженням позивачкоюІНФОРМАЦІЯ_1 року донькиОСОБА_2 що підтверджено свідоцтвом про народження від 25.10.2007 року (а.с.5), позивачка перебуває на обліку у відповідача - управлінні праці та соціального захисту населення Сторожинецької районної державної адміністрації де отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х річного віку. Вказана обставина не заперечується відповідачем та доведена в суді.
У 2007 році позивачка отримувала грошову допомогу по догляду за дитиною, що частково підтверджується довідкою відповідача (а.с.9) та не заперечується позивачкою.
Згідно із ст.15 та пункту 3 Прикінцевих положень Закону України " Про державну допомогу сім'ям з дітьми" , в редакції від 25.03.2005 року, яка діяла до 2007 року, розмір державної допомоги сім'ям з дітьми, передбачений статтею 15 цього Закону визначається Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку з поступовим наближенням до прожиткового мінімуму, але при цьому не може бути нижчим за величину, що дорівнює 25 відсоткам зазначеного прожиткового мінімуму, а з 1 січня 2006 року - 50 відсоткам цього прожиткового мінімуму.
Нарахування допомоги по догляду за дітьми у 2007 році, регулювалось нормами Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» від 19.12.2006 року, пунктом 14 статті 71 якого, було зупинено на 2007 рік дію частини першої ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми. Фактичне нарахування та виплата, в цей період, здійснювались згідно статті 56 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік», виходячи із розрахунку різниці між 50-ма відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців але не менше 90 гривень для незастрахованих осіб та не менше 23-х відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.
Однак Рішенням Конституційного суду України від 09 липня 2007 року положення статті 56 та п.14 статті 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» були визнані неконституційними і у зв'язку з цим втратили чинність.
Таким чином аналізом визначених судом обставин, встановлено, що починаючи із дати ухвалення рішення Конституційного суду від 9 липня 2007 року, нарахування і виплата державної допомоги по догляду за дітьми до досягнення ними 3-х річного віку у 2007 році повинна була здійснюватись у відповідності до ст.15 та п.3 Прикінцевих положень Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" в редакції від 25.03.2005 року, в розмірі не нижчому за визначену в Законі величину по відношенню до прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, а не в розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, як це зазначав позивач.
Таким чином позовні вимоги позивача в частині визнання неправомірними дій відповідача та зобов'язання до перерахування суми допомоги задоволенню не підлягають через безпідставність таких вимог.
Судові витрати понесені позивачем у справі, в зв'язку з цим, та відповідно до положень ст. 94 КАС України, поверненню не підлягають.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.З, ч.2 ст.51, 56 Конституції України, ст.15 та п.3 Прикінцевих положень Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", в редакції від 25.03.2005 року та від 20.12.2005 року, Законом про державний бюджет України на 2007 рік, ст.ст. 2, 6, 8, 9, 69, 159, 160, 162 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити в задоволенні позовної заявиОСОБА_1до Управління праці та соціального захисту населення Сторожинецької районної державної адміністрації про визнання дій протиправними і виплати державної допомоги для догляду за дитиною, за безпідставністю даних позовних вимог.
Постанова суду може бути оскаржена шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду через Сторожинецький районний суд протягом 10-ти днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається в тому ж порядку протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ