Справа № 2-1727/2009 р.
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження у справі
27 липня 2009 р. Суддя Чугуївського міського суду Харківської області Рєзнікова С.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління праці та соціального захисту населення Харківської області державної адміністрації про визнання права власності на спадкове майно у порядку спадкування за законом, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Головного управління праці та соціального захисту населення Харківської області державної адміністрації про визнання права власності на спадкове майно у порядку спадкування за законом. Вказуючи, що після смерті її матері ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, залишилася спадщина у вигляді автомобіля ЗАЗ 11028, державний номер НОМЕР_1. Спадщину вона прийняла шляхом проживання з матіррю.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб у спосіб, визначений законами України.
Згідно ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав і обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ст. 1222 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Спадщина відкривається внаслідок смерті особи за останнім місцем проживання.
У відповідності з ч.3 ст. 1268 спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкоємцем вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.
Глава 89 ЦК України передбачає порядок оформлення права на спадщину, де згідно ст. 1296 ЦК України спадкоємець може одержати свідоцтво про право на спадщину.
Тому оформити право на спадщину ОСОБА_1. має у спосіб передбачений чинним цивільним законодавством - шляхом отримання свідоцтва про право на спадщину, а не шляхом звернення до суду.
Виходячи з наведеного, керуючись п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження у справі за її позовом до Головного управління праці та соціального захисту населення Харківської області державної адміністрації про визнання права власності на спадкове майно у порядку спадкування за законом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 5 - денний строк з дня винесення ухвали заяву про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя –
- Номер: 6/591/216/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1727/09
- Суд: Зарічний районний суд м. Сум
- Суддя: Резнікова С.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.08.2018
- Дата етапу: 03.09.2018