Деснянський районний суд м.Чернігова
м. Чернігів, пр-т Перемоги, 141, 14038, (04622) 3-31-81
Справа №2-а-5241/10
УХВАЛА
02 грудня 2010 року м. Чернігів
Суддя Деснянського районного суду міста Чернігова Бечко Є.М., ознайомившись з матеріалами адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
30.11.2010 року позивач звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії за інвалідністю, як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відповідно до ст.ст. 49, 50, ч. 4 ст. 54, ч. З ст. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» по третій групі інвалідності в розмірі шести мінімальних пенсій за віком з 01.01.2010 року до дня винесення рішення судом з подальшим перерахунком розміру вказаної пенсії в зв'язку зі змінами розміру мінімальної пенсії за віком; та додаткової пенсії, як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відповідно до ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» по третій групі інвалідності в розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком з 01.01.2010 року з подальшим перерахунком розміру вказаної пенсії в зв'язку зі змінами розміру мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, а позивач просить здійснити перерахунок і виплату пенсії за інвалідністю, як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відповідно до ст.ст. 49, 50, ч. 4 ст. 54, ч. З ст. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» по третій групі інвалідності в розмірі шести мінімальних пенсій за віком з 01.01.2010 року до дня винесення рішення судом з подальшим перерахунком розміру вказаної пенсії в зв'язку зі змінами розміру мінімальної пенсії за віком; та додаткової пенсії, як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відповідно до ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» по третій групі нвалідності в розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком з 01.01.2010 року з подальшим перерахунком розміру вказаної пенсії в зв'язку зі змінами розміру мінімальної пенсії за віком.
Клопотання від позивача про поновлення пропущеного строку для звернення до суду з обгрунтуванням причин поважності його пропуску не надходило.
Відповідно до ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, тому позовні вимоги позивача за період з 01.01.2010 року по 29.05.2010 року підлягають залишенню без розгляду.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 99, 100, 165, 186 КАС України,
ухвалив:
адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова в частині зобов'язання вчинити певні дії за період з 01.01.2010 року по 29.05.2010 року залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Є.М. Бечко