Судове рішення #546695
ПОСТАНОВА

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ                                   УКРАЇНИ справа № 2-А-897/07

17 січня 2007 року Оболонський районний суд м. Києва

у складі головуючого судді                       Махлай Л.Д.

при секретарі                                              Москаленко І.В.

з участю позивачів                                     ОСОБА_1, ОСОБА_2

розглянувши у  відкритому судовому засіданні  в м.  Києві адміністративну справу за

позовом    ОСОБА_1, ОСОБА_2до відділу

реєстрації актів цивільного стану Оболонського районного управління юстиції м. Києві

(надалі  відділ РАЦС  Оболонського  РУЮ м.  Києва)про анулювання постанови про

розірвання шлюбу,

встановив:

у грудні 2006 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду із позовом до відділу РАЦС Оболонського РУЮ м. Києва про анулювання постанови від 22.08.2006 року про розірвання шлюбу та поновлення шлюбу з часу первинної реєстрації.

В обґрунтування своїх вимог зазначали, що 20.07.2006 року вони звернулися із заявою про розірвання шлюбу до відділу РАЦС Оболонського РУЮ м. Києва. Постановою цього органу від 22.08.2006 року шлюб між ними було розірвано. Проте, за місячний термін від дня подання заяви про розірвання шлюбу сімейні стосунки між ними налагодилися і вони вирішили зберегти сім'ю. Посилаючись на те, що при прийнятті зави їм не було роз'яснено їх право на відкликання заяви про розірвання шлюбу та не враховано, що вони мають неповнолітнього сина Назара 13.05.2003 року народження, що унеможливлює прийняття від них такої заяви просили анулювати вищевказану постанову та поновити шлюб між ними із зазначенням первинної дати реєстрації шлюбу.

У судовому засіданні позивачі підтримали свої вимоги та просили їх задовольнити.

Відповідач подав заяву в якій просить слухати справу у їх відсутності.

У письмових запереченнях відповідач позов не визнав та зазначив, що заява ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про розірвання шлюбу була подана ними особисто 20.07.2006 року. В заяві позивачі зазначили, що спільних неповнолітніх дітей у них немає, що з умовами розірвання шлюбу вони ознайомлені. За недостовірність відомостей, наданих відділу РАЦС несуть відповідальність саме особи, які вказали ці відомості. За таких обставин враховуючи, що протягом місяця від позивачів не поступила заява про відкликання заяви про розірвання шлюбу відповідно до вимог ч. 2 ст. 106 СК України була винесена постанова про розірвання шлюбу. Актовий запис про розірвання шлюбу не зроблено.

Суд вислухавши пояснення позивачів, дослідивши матеріали справи приходить до висновку, що позов задоволенню не підлягає.

Судом встановлено, що позивачі 20 липня 2006 подали до відділу РАЦС Оболонського РУЮ м. Києва заяву про розірвання шлюбу. В даній заяві зазначили, що спільних неповнолітній дітей не мають, з умовами розірвання шлюбу ознайомлені. В судовому засіданні позивачі підтвердили, що саме вони підписували цю заяву. В даній же заяві було зазначено, що розгляд заяви про розірвання шлюбу призначено на 22 серпня 2006 року. При поданні заяви позивачами пред'являлися паспорти, в яких дані про дитину внесені не були, а тому при перевірці паспортів працівником РАЦСу дану обставину встановити було неможливо.

Згідно з ч. 2 ст. 106 СК України державний орган реєстрації актів цивільного стану виносить постанову про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання такої заяви, якщо вона не була відкликана.

Оскільки заяву про розірвання шлюбу позивачі не відкликали 22 серпня 2006 року відділом РАЦС Оболонського РУЮ м. Києва винесено постанову про розірвання шлюбу. Суд критично ставиться до доводів позивачі в про те, що вони не були ознайомлені з тим,

що заяву протягом місяця можна відкликати, оскільки в самій заяві позивачі вказали, що з умовами розірвання шлюбу ознайомлені.

За даних обставин суд не знаходить будь-яких неправомірних дій органу РАЦС при винесенні даної постанови. Скасування постанови про розірвання шлюбу при наданні подружжям недостовірних відомостей законом не передбачено.

Статтею 117 СК України передбачено право жінки та чоловіка, шлюб між якими було розірвано подати до суду заяву про поновлення їхнього шлюбу за умови, що жоден із них не перебував після цього у повторному шлюбі.

Такої заяви сторони не подавали. Розгляд же даного питання в адміністративному судочинстві законом не передбачено.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 106. 117 СК України, ст.ст. 9, 11, 128, 159. 161-163 КАС України, суд

постановив:

В задоволенні позову відмовити.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається до апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом 20 днів після подання заяви.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація