РІШЕННЯ 277/07
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
17 січня 2007 року Оболонський районний суд м. Києва
у складі головуючого судді Махлай Л.Д.
при секретарі Москаленко І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1, яка діє також в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2до ОСОБА_3, ОСОБА_4про вселення,
встановив:
у вересні 2006 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про вселення.
В обгрунтування позову зазначала, що з ОСОБА_3 перебувала у зареєстрованому шлюбі від якого мають дочку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження. За час шлюбу ними була купленаАДРЕСА_1, яка на вимогу чоловіка була оформлена на ім"я його матері ОСОБА_4 Вона з відповідачем ОСОБА_3 та дочкою за згодою ОСОБА_4 були вселені у цю квартиру та в ній зареєстровані.
Після розірвання шлюбу у 2005 році відповідачі перешкоджають їй та її дочці проживати у спірній квартирі, в зв'язку з цим вона змушена з малолітньою дитиною проживати в орендованих квартирах, у знайомих та родичів.
Посилаючись на зазначене просила вселити неї з дочкою у спірну квартиру.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві та просила їх задовольнити.
Відповідачі в судове засідання не з'явилися, про день та час розгляду справи повідомлені належним чином. ОСОБА_3 причини неявки суду не повідомив. ОСОБА_4 надіслала телеграму в якій просила відкласти розгляд справи в зв'язку з хворобою.
Оскільки позивач не заперечує проти заочного розгляду справи, а відповідачі належним чином повідомлені про день та час розгляду справи, суд вважає за можливе провести заочний розгляд справи. При цьому суд визнає причини неявки ОСОБА_4 неповажними, оскільки ніяких документів щодо хвороби нею не надано та крім того, нею видано довіреність на ім'я ОСОБА_3 на представлення її інтересів при розгляді справи. ОСОБА_3, який діє також від імені ОСОБА_4 причини неявки не повідомив.
Суд вислухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи прийшов до висновку, що позов піддягає задоволенню з таких підстав.
Згідно договору купівлі-продажу від 16.07.2001 року (а.с. 27) спірна АДРЕСА_1 куплена на ім'я ОСОБА_4.
За її згодою, як власника у зазначену квартиру були вселені та в ній зареєстровані
на правах членів сім'ї її син ОСОБА_3, невістка ОСОБА_1 та онука ОСОБА_2., що підтверджується заявою від 13.09.2001 року та довідкою ЖЕК від 30.08.2006 року.
Згідно зі ст. 9 ЖК України ніхто не може бути виселений із займаного приміщення або обмежений у праві користуватися ним інакше як з підстав і у порядку, передбачених законодавством.
Згідно зі ст. 156 цього ж Кодексу припинення сімейних відносин з власником будинку (квартири) не позбавляє колишніх членів його сім'ї права користуватися займаним приміщенням. Право вимагати в судовому порядку виселення колишніх членів його сім'ї власник жилого будинку (квартири) має відповідно до ст.. 157 ЖК України, але тільки за наявності обставин, передбачених ч. 1 ст. 116 цього Кодексу.
Оскільки об'єктом власності є жиле приміщення спірні правовідносини регулюються саме житловим законодавством.
Враховуючи те. що позивачка разом з неповнолітньою дочкою вселена у спірну квартиру за згодою власника квартири та у встановленому порядку з неї не виселена, розірвання шлюбу з сином власника не позбавляє неї права користуватися спірною квартирою.
На підставі викладеного та керуючись ст. 9, 156 ЖК України, ст. 10, 60, 213-215, 224. 226 ЦПК України , суд
вирішив:
Позов задовольнити.
Вселити ОСОБА_1разом з неповнолітньою донькою ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження в АДРЕСА_1
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.